Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
English          Русский


Карта сайта
Адміністратор сайтаН О В И Н И - П О Д І Ї - І Н Ф О Р М А Ц І Ї

10 травня 2019 року з 10.00 до 12.00 в приміщенні райдержадміністрації виїзний особистий прийом громадян проводитиме голова Хмельницької обласної державної адміністрації Лозовий Вадим Миколайович


 
Чорнобильська катастрофа – трагічний урок для всього людства

    33 роки тому – 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.
    Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.
    Це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів, аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи власним життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.
    Схилімо низько голови перед героями-ліквідаторами, згадаймо тих, які віддали своє життя за нашу безпеку!
    Запрошуємо жителів району взяти участь у заходах з нагоди Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
    Заходи розпочнуться 26 квітня об 11.00 біля пам’ятного знака учасникам Чорнобильської трагедії, що знаходиться на території пожежної частини смт Нова Ушиця.

    25.04.2019


 

Консультація Міністра юстиції Павла Петренка, щодо стягнення аліментів на утримання дитини після досягнення нею повноліття

    Хто має право на утримання?
    Українським законодавством передбачено, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання (незалежно від форми) і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
    Яким чином стягуються кошти на утримання?
    Аліменти на утримання повнолітніх дочки або сина, які продовжують навчання, можуть виплачуватись у добровільному або судовому порядку. Існують два способи сплати аліментів у добровільно порядку:
    Перший: батьки укладають між собою договірпро сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору необхідно включати умови про індексацію, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
    Другий: один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Однак така заява може бути ним відкликана.
    Хто може звернутись до суду? Про це та інші питання читати далі

    24.04.2019


 

На засіданні колегії обговорили стан організації освітнього простору Нової української школи

     Стан організації освітнього простору Нової української школи та забезпечення якості освіти в закладах освіти області обговорили учасники розширеного засідання колегії облдержадміністрації, яке провів сьогодні голова облдержадміністрації Вадим Лозовий.
     Доповідав на засіданні директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля. Як зауважив посадовець, минулого року зусилля органів управління освітою, науково-мето¬дичних служб педагогічних працівників за активної підтримки місцевих орга¬нів влади та органів місцевого самоврядування були спрямовані на підготовку усіх закладів загальної середньої освіти області до реалізації Концепції дер¬жавної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    24.04.2019


 

Увага! Конкурс на зайняття вакантної посади!

    Запрошуємо взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади начальника відділу управління персоналом апарату районної державної адміністрації.
    Детальніше за цим посиланням (ссилка актуальна до 08 травня 2019 року).

    24.04.2019


 

Молодь запрошують до участі у молодіжному освітньому таборі “Хорунжий”

     Міністерство молоді та спорту України спільно з Управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації та у співпраці з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцька та ГО ”ВМР”Національний Альянс” з 03 червня по 07 липня 2019 року проводитимуть у Волинській області (м. Ковель) чотири всеукраїнських табори, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України: «Хорунжий» імені полковника Армії УНР П. Болбочана, «Хорунжий» імені засновника УПА «Поліська Січ» Т. Бульби-Боровця, «Хорунжий» імені командира першої сотні УПА (ОУН (б)) Г. Перегіняка («Коробки»), «Хорунжий» імені першого командира УПА на Волині В. Івахіва («Сонара»).
     Детальна інформація (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    23.04.2019


 
     Сонячна енергетика – один із інвестиційно-привабливих секторів відновлюваної енергетики України

    22.04.2019


 

Євросоюз приймає заявки на премію ЄС зі сталої енергії для країн Східного партнерства

     Євросоюз оголосив прийом заявок на премію ЄС зі сталої енергії для країн Східного партнерства на 2019 рік.
     Представництво ЄС в Україні, ця премія є частиною Тижня сталої енергії Європейського Союзу 2019 року (EUSEW) і вперше поширюється на країни Східного партнерства – Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдову та Україну. Нагороду вручають за надихаючі проекти в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, які за підтримки ЄС безпосередньо допомагають громадянам і спільнотам заощаджувати енергію або переходити на сталі джерела енергії.
     Заявки можуть подати громадяни, підприємства, урядові установи, місцеві органи влади, організації громадянського суспільства та молодіжні організації з однієї або декількох країн Східного партнерства.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    22.04.2019


 

Відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації

     На черговому засіданні громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулось сьогодні, було розглянуто 3 питання.
     На початку засідання члени громадської ради заслухали інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Н.Мельник про стан утримання, навчання та виховання дітей у соціально вразливих сім’ях району.
     Вона зазначила, що службою у справах дітей райдержадміністрації станом на 15 квітня 2019 року організовано та проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на яких розглянуто 26 питань щодо захисту особистих, житлових та майнових прав та інтересів дітей, за результатами розгляду яких захищено права 45 дітей.
     На виконання вимог чинного законодавства службою у справах дітей райдержадміністрації щодня вноситься інформація до Єдиного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
     Про роботу підвідомчих установ з питань військово-патріотичного виховання на кращих історичних традиціях нашого народу присутніх поінформувала завідуюча сектором освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації В. Пресліцька-Юнчик.
     Так, представники громадськості отримали інформацію про те, що на базі шкіл району організовані музеї, фольклорно-етнографічні ансамблі, учнівські експедиції. Учнівська молодь бере активну участь у семінарах, конкурсах та військово-патріотичних заходах спрямованих на вивчення та зміцнення знань щодо цінностей українського народу.
     Крім того присутні обговорили питання щодо стану та якості надання медичної допомоги первинною, вторинною ланками у зв’язку з проведенням медичної реформи. Інформацію про це надала головний лікар ЦРЛ В.Гладій. Надання амбулаторної медичної допомоги населенню забезпечується поліклінікою ЦРЛ, де ведеться прийом лікарями 20 лікарських спеціальностей. Так у І кварталі 2019 року у цілодобовому стаціонарі ЦРЛ проліковано 960 хворих.
     Для початку автономізації закладу та перетворення його в комунальне некомерційне підприємство необхідно провести грошову оцінку майна, а також комп’ютеризацію і програмне забезпечення лікарні. Реалізація цього передбачає залучення немалих матеріальних активів. Та як зазначила В.Гладій, станом на сьогодні існує обмеженість коштів, у зв’язку з цим розвиток та функціонування лікарні не вдається реалізувати на належному рівні.
     Заслухавши це питання, члени громадської ради прийняли рішення підготувати звернення до керівників району та громади з проханням сприяти покращенню матеріально-технічної бази лікарні.
     Наступне засідання громадська рада планує провести 26 червня 2019 року.

    18.04.2019


  

Відбулася позачергова сесія районної ради

     Голова райдержадміністрації Ю.Танасійчук взяв участь у пленарному засіданні районної ради.
    Депутати розглянули 6 питань. Зокрема, про реорганізацію Новоушицької центральної районної лікарні. Також внесли зміни до програми сприяння роботі управління соціального захисту населення Новоушицької районної державної та розглянули інші питання.
     Детальніше про перелік питань та рішення сесій на сайті районної ради.

    18.04.2019


 

Позбавлення батьківських прав

     Дедалі частіше можна почути фрази на зразок: «Не платить аліменти — позбавити батьківських прав», «Не цікавиться дитиною — позбавити батьківських прав», «Щоб діти на пенсії не утримували — позбавити батьківських прав». І так легко й переконливо ці фрази інколи звучать, що можна подумати, ніби позбавлення батьківських прав — це «раз плюнути». Може здатися, що це проста процедура, яка має тільки позитивні наслідки.
    Та насправді позбавлення батьківських прав — крайній захід у відносинах між батьками й дитиною, і це найважчі сімейні спори в сенсі доказової бази й емоційного напруження сторін.
    Сімейний кодекс України передбачає, що особа, позбавлена батьківських прав, втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків із її виховання; перестає бути законним представником дитини; втрачає право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди в разі втрати годувальника, право на спадкування після дитини.
    Однак особа, позбавлена батьківських прав, зобов’язана й надалі сплачувати аліменти. Крім того, дитина залишається спадкоємцем навіть тих батьків, яких позбавили батьківських прав.
    Також треба розрізняти механізм позбавлення батьківських прав і механізм відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав. Наприклад, дитину забирають, якщо залишати її з батьками небезпечно для її життя, здоров’я та морального виховання. У такому разі дитину передають другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам за їх бажанням або органові опіки й піклування до моменту, доки зникнуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками.
    Сімейний кодекс України закріпив вичерпний перелік підстав для позбавлення батьківських прав. Проаналізуймо найпоширеніші з них детальніше:

    17.04.2019


 

В. Лозовий: Сьогодні стабільний розвиток економіки області – наша головна мета

     Вчора під керівництвом голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового відбулася нарада у ході якої обговорили стан та перспективи розвитку промислового виробництва в області. До участі також долучилися голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, начальник Державної фіскальної служби України в області Сергій Ковальчук, заступник начальника Хмельницької митниці Олег Лазунін, технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб, фінансовий директор АТ «Хмельницькобленерго» Вадим Данилків, керівники окремих підприємств області.
     Розпочинаючи нараду, голова адміністрації Вадим Лозовий зазначив, що на Хмельниччині працює понад тисячу промислових підприємств, де зайнято близько чверті працюючих. Сьогодні підприємства області виготовляють високотехнологічне обладнання та товари народного споживання.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    17.04.2019


 
     Підвищення енергоефективності і надалі буде пріоритетом на шляху формування європейської енергонезалежної України

     Держводагентство запрошує ЕСКО-інвесторів модернізувати ще 32 об’єкти

    16.04.2019


 

Володимир Кальнiченко провів особистий прийом громадян

     Сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальнiченко провів особистий прийом громадян, на якому посадовцем розглянуто 53 звернення від жителів області. Більшість з них були спрямовані на отримання матеріальної допомоги у зв’язку з необхідністю лікування.
     Інші звернення стосувалися відшкодування матеріальних збитків міською радою, виділення житлової площі, спірного питання будівництва житлового будинку, транспортного сполучення осіб, які потребують гемодіалізу, ремонту доріг та виплат родичам реабілітованих.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    15.04.2019


 

Шановні члени районних громадських організацій!

     За рішенням громадської ради запрошуємо Вас взяти участь у відкритому засіданні громадської ради при районній державній адміністрації, яке відбудеться 18 квітня 2019 року.
     Початок засідання о 13:00 год. в приміщенні райдержадміністрації за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Подільська, 17, 3-й поверх.
     Довідки за тел. 2-12-81.

    15.04.2019


 

На захисті прав та законних інтересів дітей

     Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації П.Мазура відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації.
    На порядок денний комісії було винесено питання щодо виконання батьківських обов’язків та можливість позбавлення батьківських прав подружжя з с.Івашківці відносно їхньої малолітньої доньки, яка тимчасово перебуває в будинку дитини.
     Члени комісії вивчили усі надані документи, у результаті чого прийняли відповідні рішення.

    15.04.2019


 

Референдум щодо членства в НАТО відбудеться, коли Україна підготується до вступу – Президент

     Президент України Петро Порошенко наголошує, що питання членства України у Північноатлантичному альянсі виноситиметься на референдум і без додаткових заяв про це тими чи іншими політиками. Але виноситиметься тоді, коли країна, її Збройні Сили будуть готові до вступу.
     «Відтягувати прийняття рішення, відтягувати цю роботу (з підготовки до вступу – ред.), яким би приводом не намагалися це зробити – чи якісь референдуми, чи ще щось… Хочу наголосити – референдум і так буде. Почитайте матеріальну частину. Референдум буде тоді, коли ми підготуємося до вступу. І коли країна, народ буде вносити зміни до Конституції, делегуючи частину суверенних повноважень», - сказав Глава держави під час участі у Київському безпековому форумі.
     Читати далі (на офіційному інтернет-представництві Президента України)

    12.04.2019


 

Хмельничани вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

     11 квітня світова спільнота вшановує пам’ять в’язнів фашистських концтаборів. У березні 1945 року на території найбільшого концентраційного табору Бухенвальд, коли керівництво табору та більша частина охорони втекли, в’язні підняли збройне повстання. Коли 11 квітня в концтабір увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. Згодом день входження американців на територію Бухенвальду був прийнятий як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
     Сьогодні до монументу жертвам нацизму, що розташований на місці, де у роки ІІ світової війни був концентраційний табір для військовополонених Шталаг 355, вшанувати пам’ять загиблих та покласти квіти прийшли керівник апарату обласної державної адміністрації Оксана Самолюк, голова обласної ради Михайло Загородний, представники влади міста, ветерани, духовенство та небайдужі громадяни.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    11.04.2019


 

На захисті прав та законних інтересів дітей

     Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації П.Мазура відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації.
     Члени комісії розглянули заяви трьох неповнолітніх жителів с.Пилипківці, с.Вахнівці та Нової Ушиці. Двоє з них зверталися з питанням щодо надання дозволу на вчинення всіх необхідних дій для оформлення права власності на земельні ділянки та один щодо надання дозволу на укладення і підписання договору дарування квартири.
     Також розглянули заяви жителів Нової Ушиці, с.Каскада та с.Івашківці про надання дозволу на вчинення всіх необхідних дій для отримання безоплатно у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території району їхнім дітям.
     Ще одна мешканка Нової Ушиці звернулася з питаннями щодо надання дозволу на дарування квартири, що належить їй на праві приватної власності та право на користування якою має її малолітня донька, про надання дозволу на підписання від імені малолітньої доньки договору дарування квартири та договору оренди двох земельних ділянок.
     На завершення присутні розглянули заяву жителів Нової Ушиці щодо надання дозволу на відчуження 1/3 частки квартири, яка належить на праві приватної спільної сумісної власності їхній малолітній донці та на підписання від її мені договору купівлі-продажу цієї квартири за умови одночасного набуття нею права власності на житловий будинок.

    11.04.2019


 

Тимчасова зайнятість – альтернатива безробіттю

     Для стимулювання зайнятості населення Новоушицька районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості активно співпрацює з місцевими органами влади та роботодавцями щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
     Громадські та інші роботи тимчасового характеру надають можливість оперативно вирішити нагальні потреби територіальних громад та знизити напругу на ринку праці, відтак вони вигідні і роботодавцю, і безробітному, і суспільству в цілому.
     З початку 2019 року організували громадські та інші роботи тимчасового характеру для 56 осіб у 9 роботодавців, серед них 1 роботодавець виступив організатором громадських робіт. На оплату праці учасників громадських робіт (32 осіб) використано 56,42 тис. грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевого бюджету.
     Безробітні прибирали території, упорядковували заклади соціальної сфери, клуби; розчищали від сміття та дикорослих кущів узбіччя доріг сіл, проводили ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, прибирали та вирубували порослі біля пам’ятників загиблим воїнам, здійснювали реалізацію продовольчих товарів та інші підсобні роботи.
     Варто зазначити, що користь від громадських та інших робіт тимчасового характеру очевидна. Для безробітних – є робота й додатковий заробіток, задоволені, в свою чергу, й роботодавці, бо знаходять тимчасових працівників, а також громади – території яких стають впорядкованими та охайними.

    11.04.2019


 

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

    Сьогодні у всьому світі відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
    11 квітня 1945 року в’язні найбільшого концтабору нацистів – Бухенвальд влаштували інтернаціональне повстання. Завдяки якому гітлерівцям не вдалося приховати сліди злочинів проти людства.
    Загалом на території Німеччини та окупованих нею держав діяло більше 14 тисяч таких фабрик смерті. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
    Всього за роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів людей різних національностей. Безневинно загинули одинадцять мільйонів чоловіків, жінок і дітей. В’язнями таборів також були сотні тисяч українців.
    Минуло 74 роки, здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття нацистських катівень. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.
    Міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів — це день, коли ми вшановуємо пам’ять мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто, місцях примусового утримування та висловлюємо повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання.
    Вклонімося їх пам’яті і помолімося за їхні душі.

    11.04.2019


 

Другий тур виборів Президента України. Актуальні питання та відповіді

     Як змінити місце голосування під час повторного голосування?
     Для того щоб повторно проголосувати на чергових виборах президента України не за місцем реєстрації — необхідно пройти попередню процедуру зміни місця голосування.
    Через органи ведення Державного реєстру виборців до 15 квітня (включно) ви можете:
     1. Подати заяву про зміну місця голосування, якщо бажаєте голосувати не за місцем реєстрації або належите до внутрішньо переміщених осіб.
     2. Внести або змінити інформацію щодо себе у списку виборців.
     Що робити, якщо пропущені строки?
     У випадку, коли особа, яка бажає голосувати не внесла зміни щодо себе через органи ведення Державного реєстру виборців, вона має право до 18 квітня (включно) звернутись з адміністративним позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого суду загальної юрисдикції за місце знаходженням виборчої дільниці, на якій збираєтесь голосувати. У таких випадках судовий збір не сплачується.
     Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніше як за 5 днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.
    Які документи потрібні для зміни місця голосування? Відповіді на це та інші запитання читайте за посиланням.

    10.04.2019


 

Подільсько-буковинський міжнародний форум

     25-26 квітня у місті Хмельницький відбудеться Подільсько-буковинський міжнародний форум “Швейна галузь: перезавантаження”, що організовується Центром інформаційної підтримки бізнесу (м. Хмельницький, комплекс "СВ-клуб", вул.Свободи, 1А) за підтримки Європейського банку Реконструкції і Розвитку у рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business.
    У рамках форуму заплановано закласти передумови до об’єднання виробників, їх переорієнтації з ринку СНД на європейський та інші ринки, вивчити успішні практики ведення бізнесу та отримати нові знання з продажу і маркетингу продукції, налагодити зв’язки між виробниками одягу та постачальниками сировини, обладнання, упаковки і інших супутніх товарів, вивчити передумови експорту продукції та поширити інформацію про програми підтримки легкої промисловості.
    У заході візьмуть участь керівники Fashion Globus Ukraine та платформи New Fashion Zone, виробники тканин, успішні українські виробники одягу, провідні компанії з постачання обладнання та експерти з маркетингу і продажів в сфері легкої промисловості та більше 150 керівників місцевих підприємств з виробництва одягу.
     Посилання на захід в мережі facebook.
     Рестраційна форма

    10.04.2019


 

Мінекономрозвитку запрошує бізнес розповісти про очікування від державної підтримки експортерів

     Мінекономрозвитку розпочало опитування представників українського бізнесу щодо ефективності інструментів та системи державної підтримки експорту в Україні, щоб з’ясувати, наскільки дієвими є заходи з підтримки експортерів та комунікація можливостей підтримки експорту з боку органів державної влади.
     Взяти участь в опитуванні ви можете за посиланням.
     Опитування триватиме протягом березня-квітня 2019 року.
     Щорічне проведення такого опитування українських бізнес-кіл визначене положеннями Експортної стратегії України на період 2017-2021 років. Його результати будуть проаналізовані фахівцями Мінекономрозвитку і використані при розробці рекомендацій державним агенціям, відповідальним за реалізацію заходів з підтримки експорту в Україні.
    Читати далі (на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України)

    10.04.2019


    

«Взаємодія агровиробників та пасічників. Як попередити отруєння бджіл»

     Новоушицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужбти в Хмельницькій області інформує про створення інформаційного продукту « Гранд Експерт», що являє собою систему моніторингу процесів хімічної обробки рослин та дозволяє миттєво та безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин засобами захисту.
     Вже через кілька днів зазначені особи отримають грошову допомогу. Гроші виплатять із держбюджету. Також деяким ветеранам виплатять одноразову допомогу з місцевих бюджетів за рішенням обласних та міських рад.
     Інформація про планову хімічну обробку, що вказується аграріями на сайті, відповідно до законодавства України автоматично дублюється в друкованому вигляді в щоденному « Всеукраїнському бюлетені планових хімічних обробок рослин».
     Щоб вчасно отримати наявну інформацію пасічникам необхідно лише пройти реєстрацію на сайті, указавши та підтвердивши свій номер мобільного телефону в даній програмі за посиланням .

    09.04.2019


 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

     Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, жертвам нацистських переслідувань.
     Вже через кілька днів зазначені особи отримають грошову допомогу. Гроші виплатять із держбюджету. Також деяким ветеранам виплатять одноразову допомогу з місцевих бюджетів за рішенням обласних та міських рад.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги”, передбаченої законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” передбачено виплати у таких розмірах:
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    09.04.2019


 
     Українська воднева рада, Європейська, Латвійська та Німецька водневі асоціації уклали Меморандум про партнерство у водневій енергетиці

     Вже більше 60 будівель отримали сертифікати енергетичної ефективності

     12 квітня - 5-ий Форум енергоефективного партнерства "Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі"

    09.04.2019


 

На Хмельниччині розпочато фінансування пенсійних виплат квітня 2019 року, а також субсидій за березень 2019 року

     02 квітня 2019 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області розпочато фінансування пенсій квітня 2019 року, на виплату яких уже направлено перших 20,3 млн. грн. Всього упродовж місяця на виплату пенсій буде спрямовано 1,1 млрд. грн.
    Окрім цього, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» профінансовано перших 3,8 млн. грн. на виплату субсидій. Всього на виплату субсидій за березень 2019 року буде спрямовано 196,7 млн. грн.
    Виплата пенсій та субсидій буде здійснюватись банківськими установами та підприємствами поштового зв’язку з 4 до 25 квітня поточного року. Для тих пенсіонерів, кому призначена субсидія, вона буде виплачуватись одночасно з пенсією.

    08.04.2019


 

« Австрійсько-Український Бізнес-Форум & В2В Платформи»

    20 травня 2019 р. у місті Відень відбудеться « Австрійсько-Український Бізнес-Форум & В2В Платформи» ( проект програми додається).
    Спеціалізація форуму:
    торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво з українськими регіонами ;
    співробітництво з представниками українського бізнесу з найбільш розвинутих та перспективних секторів української економіки – сільського господарства, сектору інформаційних технологій, енергоефективності та відновлювальної енергетики, виробництва споживчих товарів.
     Програма форуму надає широкі можливості представникам ділових кіл обох країн щодо встановлення ділових контактів, проведення переговорів та започаткування ділового співробітництва.
    На даний час Торгово-промисловою палатою України розпочато реєстрацію українських учасників форуму, яку можна здійснити проект програми за посиланням або безпосередньо на сайті ТПП України у розділі «Події». Просимо надати пропозиції щодо виступів та презентацій на електронну адресу: bgn-ier@ucci.org.ua до 15 квітня 2019 року .
    Організаційні умови участі у заході передбачають внесок у розмірі 3 тисячі гривень за кожного учасника. Торгового-промислова палата України готова надати допомогу щодо бронювання, проживання або придбання авіаквитків.
    Робочі контакти щодо участі делегацій у зазначеному форумі пропонуємо підтримувати з координатором заходу від ТПП України – керівником дирекції міжнародного співробітництва Болдирь Геннадієм Миколайовичем; тел.:+380668027770.

    08.04.2019


 

Нарада щодо створення мобільної бригади

     Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації П.Мазура відбулася нарада щодо прийняття рішення про створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
    В нараді взяли участь заступник голови з гуманітарних питань Новоушицької селищної ради В.Кокарев, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації В.Гарбуз, начальник відділу у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Грушко, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Н.Мельник, завідувач відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новоушицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) В.Чорноконь та представник Новоушицького відділення поліції С.Глущенко.
    Заслухавши та обговоривши Постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 654 "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" та аудіо запис селекторної наради Міністерства соціальної політики України щодо виконання даної Постанови присутні розглянути можливість створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

    05.04.2019


 

75 – та річниця визволення Хмельниччини від нацистських окупантів

     Сьогодні у Хмельницькому відзначили 75 – ту річницю визволення Хмельниччини від нацистських окупантів.
     В окупаційній неволі область перебувала два роки та майже дев’ять місяців: з 29 червня 1941 року по 4 квітня 1944 року – 1011 днів і ночей.
     За час свого кривавого панування в області нацисти розстріляли і закатували 477 698 мирних громадян і військовополонених (в т.ч. у Проскурові – 81 тис.), на каторгу до Німеччини вивезено 117 230 чоловік.
     94 дні війська 1-го Українського фронту у важких боях, кілометр за кілометром, село за селом, місто за містом звільняли наш край від нацистської чуми.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    05.04.2019


 

Україна готова взяти на себе довгоочікувані зобов’язання та розпочати виконання Плану дій щодо членства в НАТО – Президент

     Президент Петро Порошенко привітав із 70-річчям створення НАТО.
     Глава держави зауважив, що 70 років тому цивілізований світ об’єднався задля створення Північноатлантичного альянсу. «За ці роки Альянс довів, що він про мир, стабільність та людську гідність. За ці роки Альянс також довів, що є найбільш міцною та ефективною командою однодумців – жодного випадку, щоб комусь з членів Альянсу хтось загрожував», - відзначив Глава держави на своїй сторінці у Facebook.
     «Україна високо цінує солідарність Північноатлантичного союзу і незмінну підтримку нашої держави перед лицем агресії Росії. Сьогодні, коли російський агресор цинічно та зухвало порушує норми та правила, встановлені у світі, рух до НАТО залишається безальтернативним напрямком для України, її захисту та збереження територіальної цілісності», - додав він.
     Читати далі (на офіційному інтернет-представництві Президента України)

    05.04.2019


 

Ранні овочі: більше користі чи шкоди?

     Весна. На прилавках магазинів почали з`являтися перші ранні овочі. Червонобокі помідори та зелені огірки приваблюють своїм виглядом багатьох покупців. Рука так і тягнеться купити. Проте чи варто це робити?
     В результаті багато хто з нас купують ранні овочі, незважаючи на високі ціни і розуміння того, що вітамінів в них дуже мало. І все було б добре, якби не одне але – нітрати, які є майже у всіх овочах.
     Зазначимо, що тепличні та грунтові овочі та зелень відрізняються не тільки за смаком, але і хімічним складом. Так, для швидкого дозрівання врожаю щедро використовують різні добрива та стимулюючі речовини, від чого овочі перетворюються на «бомбу», напхану різними небезпечними речовинами. Їх застосовують для того, щоб прискорити зростання й дозрівання, однак несвідоме використання призводить до їх надмірного накопичення в овочах. До того ж, ранні особливо тепличні овочі містять набагато більше цих речовин ніж пізні. Тому потрібно бути обережними, щоб не перестаратися з дозою, адже чим вища концентрація цих речовин - тим небезпечнішим стає продукт для вашого здоров’я.
     Чим небезпечні нітрати?

    04.04.2019


 

На Хмельниччині розпочались дводенні навчально-методичні збори керівників цивільного захисту

     3 квітня в обласному центрі на базі Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області розпочались дводенні збори з керівниками підрозділів з питань цивільного захисту територіальних органів ДСНС України та місцевих органів виконавчої влади.
     Відкрив збори заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Олександр Лещенко, зауваживши про важливість таких заходів, особливо зараз, коли на сході країни ведуться військові дії, цивільний захист має гарантувати безпеку людей. Також присутніх привітав перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, який зазначив: «Хмельницькою облдержадміністрацією приділяється значна увага питанням цивільного захисту населення, адже на території області серед інших потенційно-небезпечних об’єктів розташована атомна електростанція».
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    04.04.2019


 
     У березні понад 5200 сімей вже встигли залучити 151 млн грн «теплих кредитів» в Ощадбанку та Укргазбанку

     В Україні набирає популярності енергосервіс як механізм для підвищення енергоефективності бюджетних установ!

    Голова Держенергоефективності з експертами обговорив законодавчі зміни для стимулювання залучення інвестицій в енергетичну утилізацію сміття

     За I квартал ц.р. встановлено понад 860 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики, що більше, ніж за весь 2018 рік!

    03.04.2019


 

Відбулося чергове засідання обласної МКМР з питань правової освіти населення

     Сьогодні члени обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під час чергового засідання підвели підсумки реалізації правопросвітницького процесу Я_Маю_Право! у 2018 році, а також проаналізували роботу міських та районних комісій МКМР.
     Провів засідання начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк. Участь в засіданні взяли також представники структурних підрозділів облдержадміністрації, ГТУЮ в області, РДА, МВК.
     Як зазначив Віктор Худняк, в рамках реалізації проекту Я_Маю_Право! були проведені цілий ряд заходів, що спрямовані на підвищення обізнаності населення щодо своїх прав та захист прав вразливих верств населення.
     Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    03.04.2019


 

Пропонуємо ознайомитись з порядком денним чергового засідання колегії

    25 квітня відбудеться чергове засідання колегії Новоушицької районної державної адміністрації.
    Пропонуємо ознайомитись з порядком денним засідання колегії райдержадміністрації.
    Свої пропозиції з питань порядку денного, проекту плану роботи пропонуємо надавати відділу організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації (e-mail: admnu@ukrpost.ua або admin@nu-rda.gov.ua; контактний телефон: (03847)21767, 0688449980; адреса: 32600, смт Нова Ушиця Хмельницької області, вул. Подільська, 17, каб.209) до 24.04.2019.

    03.04.2019


 

На Хмельниччині посилять заходи імунізації для протидії кору

     Надзвичайні заходи для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору запровадять протягом найближчих місяців у Хмельницькій області. Таке рішення представники облдержадміністрації прийняли після наради з в.о. міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун.
     “Лише за три місяці цього року у Хмельницькій області на кір захворіли 2778 людей. Це практично вдвічі більше, аніж зареєстрованих випадків в регіоні за весь 2018 рік. Поки ситуація не стала критичною, маємо розпочати спеціальні заходи з підвищення рівня імунізації серед дітей. Адже вакцинація є питанням національної безпеки”, – зазначила в. о. міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун.
    Читати далі (на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації)

    03.04.2019


 

На зв’язку із жителями району

    Сьогодні у райдержадміністрації відбулась пряма телефонна лінія. На дзвінки відповідав голова райдержадміністрації Ю.Танасійчук.
    За відведений час надійшло чотири телефонних дзвінки.
    Першим звернувся житель с.Вахнівці з проханням надати роз’яснення щодо отримання дотації на утримання ВРХ. Також цікавився коли буде призначений суддя районного суду.
    Житель м.Немирів Вінницької області звернувся з питанням переоформлення земельної частки (паю) у с.Струга своєї матері, яка померла.
    Мешканку с.Заборознівці непокоїло питання заготівлі дров одночельчанином. Вона вважає, що заготівля здійснюється незаконно, оскільки з сусідського двору постійно здійснюється відгрузка дров покупцям.
    Житель с.Капустяни звернувся з питанням щодо зняття з нього пільг на житлово-комунальні послуги, також порушив питання про призначення житлових субсидій на наступний осінньо-зимовий період.
    У ході проведення прямої телефонної лінії громадянам були надані роз’яснення.
    Окремі звернення будуть переадресовані за належністю органам влади, установам, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань.

    02.04.2019


 

Перший тур виборів Президента України відбувся без системних порушень

     Процес голосування на виборчих дільницях Новоушицького району пройшов доволі спокійно. Громадськими спостерігачами, спостерігачами ОБСЄ та представниками Національної поліції не зафіксовано системних порушень, які могли б вплинути на результати виборів.
    З відомостями про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях (з 680716 до 680771) в межах нашого територіального округу (193) можна ознайомитися за посиланням.

    01.04.2019НОВИНИ за попередні періоди:
2019 рік
2018 рік
2017 рік
2016 рік
2015 рік
НА ГОЛОВНУ


© 2005-2019 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області

UkrNET - поисково-информационный ресурс


Версія сайта для осіб з вадами зору

Основний дизайн сайта

Ласкаво просимо!

Зворотній зв'язок:

e-mail:
admin@nu-rda.gov.ua поштова адреса:
вул.Подільська, 17,
смт Нова Ушиця
Хмельницкої області,
Україна, 32600

телефони:
+380688449980, (03847)21281, (03847)21170
fax: (03847)21878


"Гаряча лінія" з головою адміністрації:
перший вівторок місяця
з 10.00 до 11.30
за телефонами
+380688449980, (03847)21170


Режим роботи райдержадміністрації:

понеділок-четвер:
8.00-17.15
п'ятниця:
8.00-16.00
перерва на обід:
12.00-13.00
вихідні дні:
субота, неділя

Хмельницький обласний контактний центр:
0382795079,
0382703081


Каталог
корисних
посилань