Адміністратор сайтаАРХІВ НОВИН ЗА 2020 РІК

Обласний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації інформує:

На 10:00 ранку 31.03.2020 року в Хмельницькій області зареєстровано 3 підтверджених випадки гострої респіраторної хвороби COVID-19. Третьою захворіла жінка, 63 роки, з Волочиського району, повернулась з Італії. Контакти встановлені.

2 підозри, зареєстровані на 30.03.20 року, жителі Теофіпольського та Чемеровецького районів, не підтвердились та зняті.

На 10:00 31.03.20 року зареєстрована 1 нова підозра, дівчина 21 рік, жителька Кам’янець-Подільського району. Контакти встановлені, люди перебувають під наглядом ПМСД.

Хворі перебувають на стаціонарному лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

31.03.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Ринок праці Хмельниччини за січень-березень 2020 року (.pdf, 0,228 Мб)

31.03.2020

Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі

Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм може становитиме від 17 тис. до 32 тис. гривень. «За» проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» проголосувало 344 народних депутатів. Законопроект прийнято за основу та в цілому.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викласти ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції: “Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

За інформацією департаменту комунікації МВС України

31.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 31 березня в Україні 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних (2 за останню добу), 8 пацієнтів одужало. За добу було підтверджено 69 нових випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 36 випадки;
Волинська область — 3 випадки;
Дніпропетровська область — 9 випадків;
Донецька область — 6 випадків;
Житомирська область — 5 випадків;
Закарпатська область — 1 випадок;
Запорізька область — 13 випадків;
Івано-Франківська область — 45 випадок;
Кіровоградська область — 4 випадки;
м. Київ — 107 випадки;
Київська область — 52 випадків;
Львівська область — 6 випадків;
Луганська область — 2 випадки;
Одеська область — 11 випадків;
Полтавська область — 1 випадок;
Рівненська область — 13 випадків;
Сумська область — 10 випадків;
Тернопільська область — 78 випадків;
Харківська область — 1 випадок;
Херсонська область — 1 випадок;
Хмельницька область — 3 випадки;
Чернівецька область — 90 випадків;
Черкаська область — 50 випадків;
Чернігівська область — 2 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 31 березня 2020 року до Центру надійшло 378 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 2642 повідомлень про підозру на COVID-19

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Джерело

31.03.2020

Медичні заклади області отримали чергову допомогу від соціально-відповідального бізнесу

Про це повідомив голова адміністрації Дмитро Габінет під час брифінгу для журналістів 30 березня.

«Ми дякуємо за ту допомогу, яку сьогодні отримує область, завдяки ініціативі Президента України щодо налагодження співпраці з відповідальним бізнесом у питанні подолання епідемії коронавірусу. Сподіваюся, що ця допомога дасть свої результати і допоможе нам спільно подолати цю недугу. – сказав голова адміністрації. – Ми бачимо, що зараз ситуація з поширенням коронавірусу в області контрольована, тому сподіваюся, що та допомога, яка надана лікувальним закладам як за кошти держави, обласного бюджету, такі і за кошти бізнесу зараз нам не знадобиться і буде використана у майбутньому для профілактики та лікування звичайних хвороб. Але ми маємо бути готові до тих викликів, які сьогодні стоять перед нами».

В свою чергу, представник оперативного штабу по боротьбі з коронавірусом у Хмельницькій області Світлана Павлишина під час брифінгу зазначила, що наразі триває планове забезпечення медзакладів Хмельницької області обладнанням. Вона повідомила, що сьогодні «ЕпіцентрК» передав Хмельницькій інфекційній лікарні сучасний мобільний рентген-апарат, ларингоскоп, шприцеві насоси – 3 шт., захисні комбінезони – 250 шт., окуляри – 83 шт., респіратори – 1000 шт., бахіли та шапочки по 2500 шт., оприскувач для дезінфекції палат 4 шт та інші засоби захисту.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

31.03.2020

Міністром охорони здоров’я України призначено Максима Степанова

Вчора, 30 березня, Верховна Рада України на позачерговому засіданні призначила Максима Степанова Міністром охорони здоров'я України. Його кандидатуру підтримали 246 народних депутатів.

Максим Степанов народився 1975 року, має медичну освіту, закінчив Донецький державний медичний університет ім. Максима Горького. У 2004 році здобув другу освіту, економічну, закінчивши Київський національний економічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка».

Має великий менеджерський досвід: працював заступником голови Державної податкової адміністрації України, очолював Поліграфічний комбінат України, з 2017 до 2019 року працював головою Одеської обласної державної адміністрації. Під час роботи в Одеській ОДА працював над створенням найбільшого в Україні Центру нефрології та діалізу.

Джерело

31.03.2020

Нарада у режимі вебконференції

Голова районної державної адміністрації Олександр Соловей та селищний голова Олег Московчук взяли участь у вебконференції з Хмельницькою обласною державною адміністрацією.

В ході конференції обговорили оновлені стандарти надання медичної допомоги у випадку коронавірусної інфекції COVID-19.

30.03.2020

До уваги жителів району
Щодо особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації

У період встановлення карантинних обмежень (до 24 квітня), виїзні прийоми громадян проводитись не будуть. Однак, у заплановані дні прийомів (згідно з графіком), до голови райдержадміністрації Олександра Солов`я жителі сіл можуть звернутися за номером телефону 2-11-70 або 068 844 99 80
з 10-00 до 12-00 год
.

30.03.2020

До уваги учнів та вчителів: нові навчальні онлайн-платформи

У зв’язку з карантинами, в тому числі на коронавірус, об’єм пояснень учбового матеріалу від вчителів знижується, але на іспити це не впливає, тож учні мають самостійно засвоїти весь необхідний обсяг. Онлайн платформа Be Smart/Будь розумним https://besmart.study стане в нагоді, адже містить:

* 9 предметів та більше 2000 тестів
* відеорозбір пробних ЗНО-2019
* короткі відеолекції по 20-25 хвилин
* безкоштовна реєстрація
* тести, які затвердив МОН
* розбори пробних ЗНО 2019 року

Сторінка в Facebook.
Сторінка в Instagram Instagram.

Платформа Be Smart – це абсолютно безкоштовний ресурс для тих, хто:

* не має репетиторів, але має інтернет.
* хоче покращити свої результати ЗНО
* хоче почуватися впевнено та отримати максимальний бал на ЗНО.

Платформа Be Smart безкоштовно забезпечує рівні можливості для всіх школярів країни, які дбають про своє майбутнє та хочуть навчатись в омріяних університетах. У партнерстві з EDUGET, Міністерством освіти та науки, Українським центром оцінювання якості освіти ми створили серію відеороликів по кожному предмету пробного ЗНО 2019, де вчителі пояснюють всі питання пробного тестування та дають рекомендації для складання державної атестації. Це дасть змогу не просто дізнатись правильну відповідь, а зрозуміти її.

Новий напрямок в рамку проекту Be Smart – профорієнтація. Високий бал на ЗНО – це пропуск до омріяного навчального закладу України. А щоб правильно обрати майбутню професію, потрібно познайомитись з нею зсередини. Тому представники проєкту організовують екскурсії до офісів компаній з різних сфер діяльності для учнів 10 та 11 класів, щоб дати можливість дітям познайомитись зі специфікою різних різних професій. Вже були організовані екскурсії на телеканали Перший, Суспільне і 1+1.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

30.03.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Як зареєструватися у центрах зайнятості – філіях Хмельницького ОЦЗ під час карантину? (.pdf, 0,271 Мб)

30.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 23 випадки;
Волинська область — 2 випадки;
Дніпропетровська область — 8 випадків;
Донецька область — 6 випадків;
Житомирська область — 5 випадків;
Закарпатська область — 1 випадок;
Запорізька область — 11 випадків;
Івано-Франківська область — 41 випадок;
Кіровоградська область — 4 випадки;
м. Київ — 102 випадки;
Київська область — 49 випадків;
Львівська область — 6 випадків;
Луганська область — 2 випадки;
Одеська область — 8 випадків;
Полтавська область — 1 випадок;
Рівненська область — 11 випадків;
Сумська область — 9 випадків;
Тернопільська область — 60 випадків;
Харківська область — 1 випадок;
Херсонська область — 1 випадок;
Хмельницька область — 2 випадки;
Чернівецька область — 75 випадків;
Черкаська область — 50 випадків;
Чернігівська область — 2 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 30 березня 2020 року до Центру надійшло 298 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 2264 повідомлень про підозру на COVID-19

Джерело

30.03.2020

Хмельницька оласна державна адміністрація інформує про роботу штабу з ліквідації надзвичайної ситуації

Хмельниччина виділила 20 млн. грн. на боротьбу з коронавірусом

Режим надзвичайної ситуації не передбачає обмеження пересування громадян територією країни, – Д.Габінет

Дослідження на коронавірус методом ПЛР проводяться в Обласному лабораторному центрі

30.03.2020

На Хмельниччині виявлено перший випадок інфікування коронавірусом

Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет 28 березня, під час щоденного онлайн-брифінгу. За його словами, лабораторно підтверджено хворобу COVID-19 у мешканки обласного центру, яка нещодавно відвідувала країни Європи з туристичною метою, тобто випадок захворювання є завезеним.

Як зазначив голова адміністрації, про можливий діагноз стало відомо 27 березня. Дослідження методом ПЛР, яке було проведено фахівцями лабораторії Хмельницького обласного лабораторного центру, дало позитивний результат на наявність коронавірусу. Однак для остаточного підтвердження діагнозу потрібне було підтвердження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я у м.Києві, тому другу пробу біоматеріалу одразу було направлено до столиці. Сьогодні вночі референс-лаборторія підтвердила, що результат лабораторного центру є правильним.

Окрім цього, було проведено дослідження біоматеріалів, відібраних у п’яти інших пацієнтів, яким було станом на 27 березня встановлено підозру на COVID-19. Результати досліджень були негативними, що також підтверджено у лабораторії ЦГЗ. Нових підозр станом на 8-00 28 березня в області не зареєстровано.

Разом з тим, зауважив посадовець, під час очікування цього підтвердження, було вжито цілу низку необхідних заходів, спрямованих на проведення санітарної обробки будинку, де проживає пацієнтка, а також місць її перебування. Окрім того, проведено роботу із встановлення кола контактних осіб з метою виявлення фактів можливого інфікування їх коронавірусом, а також для встановлення подальшого спостереження за станом їх здоров’я та дотриманням контактними умов самоізоляції. Голова ОДА повідомив, що ця робота триває і зараз, а відповідні служби роблять усе необхідне, аби запобігти подальшому поширенню хвороби. Зокрема, медики проведуть подвірний обхід та обстежать мешканців села у Волочиському районі, де проживає батько хворої.

Дмитро Габінет в черговий раз закликав усіх дотримуватися рекомендацій лікарів та уникати людних місць. Також він звернувся до мешканців області з проханням відповідально ставитися до виконання умов самоізоляції у випадках, коли існує імовірність інфікування COVID-19, тобто якщо були контакти з хворими у яких підозрюють чи підтвердили діагноз, або якщо протягом останнього часу вони перебували на території тих регіонів, де зареєстровано випадки хвороби. Він зауважив, що силами медиків та поліції ведеться спостереження за дотриманням самоізоляції тими громадянами, що нещодавно перетнули кордон і підписували інформовану згоду про застережні заходи, пов’язані з запобігання поширенню коронавірусу.

Також очільник області закликав усіх, кому стане відомо про факти порушення умов самоізоляції, громадянами, що нещодавно прибули з-за кордону, терміново повідомляти про це правоохоронні органи.

Джерело

30.03.2020

До відома керівників установ, підприємств та організацій

Особливості організації робочого процесу в умовах епідемії коронавірусної хвороби COVID-19 (.pdf, 0,259 Мб)

27.03.2020

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Бюджет сільської ради поповнився на 44 тисячі гривень (.pdf, 0,125 Мб)

27.03.2020

Держпродспоживслужба інформує

Методичні рекомендації органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання та громадянам по проведенню заходів з дезінфекції для запобігання захворювання на COVID-19 (.pdf, 0,199 Мб)

27.03.2020

Відеоконференція щодо особливостей роботи закладів торгівлі під час карантину

Сьогодні відбулася відеоконференція з Хмельницькою обласною державною адміністрацією. Участь у конференції взяли голова районної державної адміністрації Олександр Соловей та заступник селищного голови Віталій Кокарев.

В ході конференції обговорили зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19», якими були врегульовані окремі питання здійснення певних видів діяльності під час карантину. Зокрема щодо особливостей роботи закладів торгівлі у період карантину.

27.03.2020

Антимонопольники нагадують про заборону стягнення штрафів та пені за несплату комунальних послуг

В умовах проведення заходів для запобігання поширенню на території Хмельницької області коронавірусу COVID-19 Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України здійснює контроль за діями суб’єктів господарювання – надавачів житлово-комунальних послуг.

Антимонопольники наголошують, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” встановлено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється:

нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;

припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;

У разі вчинення надавачами послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, централізованого теплопостачання, постачання та розподілу газу чи електричної енергії та послуг з управління багатоквартирним будинком даних положень чи при порушенні Ваших прав пропонуємо письмово звернутися до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за адресою: вул. Героїв Майдану 54, м. Хмельницький, 29001, із відповідною заявою або повідомити на електронну адресу: khm@amcu.gov.ua

За інформацією Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

27.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 4 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 5 випадків;
Волинська область — 2 випадки;
Дніпропетровська область — 3 випадки;
Донецька область — 2 випадки;
Запорізька область — 8 випадків;
Закарпатська область — 1 випадок;
Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
Івано-Франківська область — 24 (2 летальних) випадки;
м. Київ — 47 випадків;
Київська область — 32 випадки;
Львівська область — 3 випадки;
Луганська область — 1 випадок;
Одеська область — 4 випадки;
Рівненська область — 9 випадків;
Тернопільська область — 25 випадків (1 летальний);
Херсонська область — 1 випадок;
Чернівецька область — 47 (1 летальний) випадків;
Черкаська область — 2 випадки.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 27 березня 2020 року до Центру надійшло 277 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 1401 повідомлення про підозру на COVID-19.

Джерело

27.03.2020


 

Звернення Глави держави щодо продовження боротьби з коронавірусом в Україні

27.03.2020

76-та річниця визволення району від нацистських окупантів

У ці дні 76 років тому наш район було визволено від нацистських окупантів.

Окупація району тривала довгих 33 місяці. У боротьбі за визволення рідного краю загинуло 345 наших співвітчизників, які самовіддано боролися з ворогом.

Живих свідків тих часів майже не залишилось, але пам'ять про подвиги героїв, яким завдячуємо нашим життям, зберігається навіки.

З метою вшанування пам'яті загиблих у роки Другої світової війни та з нагоди річниці визволення району від нацистських окупантів представники органів влади району поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам та вшанували полеглих в боях воїнів хвилиною мовчання.

Низький уклін та глибока шана усім, хто ціною власного життя виборював для нас мирне майбутнє.

27.03.2020

Вебконференція з Хмельницькою обласною державною адміністрацією

26 березня голова районної державної адміністрації Олександр Соловей взяв участь у вебконференції з Хмельницькою обласною державною адміністрацією.

В ході конференції обговорили питання щодо стану готовності органів управління, служб та підрозділів району до реалізації завдань комплексного плану заходів спрямованих на протидію розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

27.03.2020

До уваги державних службовців

Корейське агентство з міжнародного співробітництва (КОІСА) запрошує державних службовців та співробітників державних структур взяти участь у програмах з магістерської підготовки, проведення яких заплановане у Республіці Корея на 2020-2021 рр.

Детальний перелік програм за посиланням(.pdf, 0,108 Мб)

26.03.2020

Зміна правил подання щорічних декларацій за 2019 рік

20 березня 2020 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» № 524-ІХ від 04 березня 2020 року.

Закон змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно подавати працівникам патронатних служб (перелік посад визначено у статті 92 Закону «Про державну службу»), крім радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента України та помічників суддів.

У трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду – більше не потрібно зазначати:

- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї;
- належність до національних публічних діячів;
- зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;
- об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;
- членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;
- трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
- криптовалюти;
- банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно (розділ 12.1 декларації слід обрати позначку «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі»).

Національне агентство з 20 березня забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначку «Не застосовується» у розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстрованого місця проживання членів сім’ї декларанта.

Подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня 2020 року.

26.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 43 нові випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 1 випадок;
Волинська область — 2 випадки;
Дніпропетровська область — 2 випадки;
Донецька область — 1 випадок;
Запорізька область — 7 випадків;
Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
Івано-Франківська область — 16 (2 летальні) випадків;
м. Київ — 34 випадки;
Київська область — 24 випадки;
Львівська область — 2 випадки;
Луганська область — 1;
Одеська область — 4;
Тернопільська область — 15 випадків (1 летальний;
Херсонська область — 1 випадок;
Чернівецька область — 42 (1 летальний) випадки;
Черкаська область — 2 випадки.

Джерело

26.03.2020

Держпродспоживслужба інформує

Пам’ятка про самоізоляцію (.pdf, 0,133 Мб)

Рекомендації основних санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, направлених на запобігання поширенню на території району коронавірусу COVID-19 в закладах торгівлі (.pdf, 0,213 Мб)

25.03.2020Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території україни на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Таке рішення прийняте сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він наголосив, що режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози.

Також Денис Шмигаль зазначив, що Уряд в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції діє за визначеним планом. Крім того, працює в даному питанні з міжнародними партнерами. Вчора був проведений перший телеміст з китайськими лікарями, які поділилися своїм досвідом. Також разом з Офісом Президента йде робота для збільшення поставок тестів в Україну.

Заступника Міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря призначено керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня.

Джерело

25.03.2020

Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 25 березня 2020 року. Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

“З огляду на ситуацію у світі, таке рішення було очікуваним. Наразі терміни карантину можуть знову змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Цьогорічне ЗНО потрібно буде переносити на більш пізні дати. Однак воно обов’язково відбудеться. Це також змінить терміни проведення вступної кампанії. Наразі ми маємо декілька можливих сценаріїв розвитку подій. Сподіваюсь, що до кінця цього тижня вже зможемо представити їх суспільству з чітким таймінгом”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Докладна інформація про це буде оприлюднена на сайті МОН завтра, 26 березня 2020 року.

Джерело

25.03.2020

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Прокуратура вимагає через суд повернути державі землі енергетики вартістю понад 5 мільйонів гривень (.pdf, 0,126 Мб)

25.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Наразі коронавірусна хвороба зафіксована:

Волинська область — 1 випадок (виявлено за останню добу);
Запорізька область — 2 випадки (виявлені за останню добу)
Дніпропетровська область — 2 випадки;
Донецька область — 1 випадок;
Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
Івано-Франківська область — 5 (1 летальний) випадків;
м. Київ — 31 випадок (з них 2 виявлено протягом останньої доби);
Київська область — 22 випадків (з них 7 протягом останньої доби);
Львівська область — 2 випадки;
Луганська область — 1 (виявлено за останню добу)
Одеська область — 1 (виявлено за останню добу)
Тернопільська область — 4 випадки (1 летальний), 2 з яких виявлено протягом останньої доби;
Чернівецька область — 38 (1 летальний) випадків, з них 13 виявлено протягом останньої доби;
Черкаська область — 1 випадок.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 25 березня 2020 року до Центру надійшло 185 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 941 повідомлення про підозру на COVID-19.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Джерело

25.03.2020

Аптечні заклади та супермаркети отримали рекомендації

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 44 регіональним аптечним закладам та 3 торгівельним мережам утриматися від безпідставного підвищення цін та створення штучного дефіциту.

В умовах проведення заходів для запобігання поширенню на території Хмельницької області коронавірусу COVID-19 Відділення здійснює контроль за ціновою поведінкою суб’єктів господарювання на товарних ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами, виробами медичного призначення та продуктами харчування.

Здійснюється щоденний моніторинг цін на товари медичного призначення, зокрема: засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби для рук, захисні дихальні маски, рукавички, дезінфікуючі засоби для проведення дезінфекції приміщень/транспорту, та противірусні препарати, а також на продукти харчування: хліб, цукор, крупу рисову, крупу гречану, борошно, м’ясо, яйця, молоко, масло вершкове, олію соняшникову.

Ажіотажний попит на зазначені товари може призвести до одночасного необґрунтованого підвищення торгівельними мережами цін на такі товари з метою отримання додаткового прибутку.

Адміністративна колегія Відділення, керуючись статтею 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», з метою запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, внесла обов’язкові для розгляду рекомендації аптечним та торгівельним установам про здійснення заходів з утримання від встановлення роздрібних цін на товари медичного призначення та продукти харчування, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Про результати розгляду рекомендацій учасники ринків мають проінформувати Відділення у п’ятиденний строк.

За інформацією прес-служби Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

24.03.2020

Станом на 24 березня на Хмельниччині відсутні лабораторно підтверджені випадки COVID-19

Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет під час щоденного брифінгу. За словами очільника області, станом на 12:00 24 березня в Хмельницькій області є 3 особи з підозрою на коронавірус, з них 1 виявлено сьогодні.

Також Дмитро Анатолійович розповів, що сьогодні вночі область отримала першу партію вантажу з Китаю, який напередодні прибув до України. Він зазначив, що з цією партією надійшло 5000 експрес-тестів для визначення коронавірусної хвороби, 267 ізоляційних костюмів, 2697 респіраторів класу ffp2. Також надійшли і тест-системи для ПЛР тестування, що забезпечить потреби області на найближчі тижні. Голова ОДА зауважив, що це тільки перша партія засобів медичного призначення, і область очікує на наступні поставки.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

24.03.2020

До уваги громадськості

10 березня 2020 року Новоушицька райдержадміністрація оголосила про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту детального плану території для рекреаційних цілей орієнтовною площею 1,0 га, що розташована у виділі 22 кварталу 43 Струзького лісництва на території Новоушицької селищної територіальної громади Новоушицького району Хмельницької області.

У зв’язку з поданою заявою користувача лісової ділянки про необхідність внесення змін до проекту вказаної містобудівної документації Новоушицька райдержадміністрація скасовує процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості.

Після внесення змін до проекту детального плану території буде оголошено про початок нової процедури та врахування пропозицій громадськості.

24.03.2020

До уваги жителів району

Народним депутатом України Ігорем Марчуком, засновано Благодійний Фонд «Місто сонця».

Головними завданнями Фонду є матеріальна, інформаційна та моральна допомога тим, хто цього потребує.

Детальніше за посиланням.

24.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 24 березня в Україні 84 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу зафіксовано 11 нових випадків.

Наразі коронавірусну хворобу виявлено у:

Дніпропетровська область — 2 випадки;
Донецька область — 1 випадок;
Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
Івано-Франківська область — 5 випадків (1 летальний);
м. Київ — 29 випадків;
Київська область — 15 випадків, з них 10 протягом останньої доби;
Львівська область — 2 випадки;
Тернопільська область — 2 випадки, з яких 1 протягом останньої доби;
Чернівецька область — 25 випадків (1 летальний);
Черкаська область — 1 випадок.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Всього з початку 2020 року до Центру надійшло 756 повідомлень про підозру на COVID-19.

Джерело

24.03.2020

Хмельниччина отримала надсучасний апарат для виявлення коронавірусу

Передала його області компанія «Епіцентр», що стало можливим завдяки ініціативі Офісу Президента України в рамках кооперації зусиль великого бізнесу та місцевої влади задля подолання цієї інфекції. Саме про це повідомив під час сьогоднішньої пресконференції голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.

«Президент Зеленський виступив з пропозицією щодо зустрічі з представниками великого бізнесу, тому що в контексті ситуації, що склалася в Україні, ми всі маємо об’єднатися для подолання загрози, яка наразі стоїть перед народом України – коронавірусної інфекції», – зазначив посадовець.

Як розповів голова адміністрації, коли в Україні постала загроза поширення цієї небезпечної хвороби, в області одразу проаналізували стан готовності усіх установ до роботи в умовах епідемії. Тоді і з’ясувалося, що наявний у вірусологічній лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» апарат для проведення досліджень застарів і не може забезпечити потрібну ефективність роботи.

“Проявивши свою соціальну відповідальність, компанія “Епіцентр” придбала для Хмельниччини необхідне обладнання – ампліфікатор Real-time CFX-96 Touch. Його вартість – майже 1 мільйон гривень,” – сказав заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі ТОВ «Епіцентр К» Володимир Гончаров.

Наразі таких апаратів в Україні лише п’ять. Це шестиканальний прилад, який дозволить вірусологам оперативно перевірити на інфікованість коронавірусом одразу 96 осіб. Час, який потрібний на проведення повного аналізу – всього 6 годин, тобто ампліфікатор дозволить в рази скороти час та витрату ресурсів на доставку біоматеріалів до столиці чи сусідніх областей.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

24.03.2020

До уваги жителів району!

З метою не допущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19, наполегливо просимо всіх, хто повернувся, чи планує повернення з-за кордону дотримуватися правила самоізоляції протягом двох тижнів, щоб вберегти себе та оточуючих.

Самоізолюватися повинні і громадяни, які повернулися додому, і ті, які проживають разом із ними. Також, при найменших симптомах застуди та грипу (сухий кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тіла) просимо телефонувати до свого сімейного лікаря та повідомити про свою історію подорожей і можливі контакти.

Шановні громадяни, будьте свідомими! У разі виявлення випадків порушення режиму карантину, просимо вас повідомляти чергового Новоушицького відділення поліції за номерами телефону: 0978021375 або (03847) 21263.

23.03.2020

Зміна режиму роботи продовольчих магазинів

За рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, з метою не допущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19, починаючи з 24 березня, усі продовольчі магазини, що знаходяться на території району змінюють свій режим роботи.

Відтак, у смт Нова Ушиця магазини працюватимуть до 19.00, а у селах району - до 18.00.

Наполегливо просимо дотримуватися режиму перебування у магазинах та інших місцях масового скупчення людей (обов`язково дотримуйтеся максимальної одночасної кількості відвідувачів, що встановлена власниками магазинів, одягайте маску та гумові рукавички, дотримуйтеся дистанції не менше 1,5 метри один від одного).

Бережіть себе та будьте здорові!

23.03.2020

Відбулося спільне засідання комісій

Сьогодні під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Солов`я відбулося спільне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та тимчасової комісії щодо запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Присутні узгодили питання підвезення медичних працівників Новоушицької центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, які через скасування приміських автобусних рейсів, не мають можливості доїхати до місця роботи.

В ході засідання члени комісії звернули увагу на контроль за дотриманням обов`язкової самоізоляції осіб, які повернулися з-за кордону.

Проаналізовано стан забезпечення закладів охорони здоров`я району дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту.

В умовах карантинних заходів комісія не підтримала звернення приватних підприємців, щодо надання дозволу на торгівлю не продовольчими товарами.

Крім того, членами комісії було прийняте рішення щодо чергового звернення до керівників релігійних громад з пропозицією припинити проведення масових заходів у релігійних громадах.

23.03.2020

В Україну з Китаю прибув літак з партією тестів для виявлення коронавірусу

Літак Збройних сил України Іл-76 доправив в аеропорт «Бориспіль» (Київ) з китайського Гуанчжоу партію тестів для виявлення коронавірусної інфекції.

Військовий борт привіз в Україну два види тестів: для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Крім того, доставлено медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19.

Після завершення дезінфекційних заходів санітарними службами літак почнуть розвантажувати.

Медичні засоби, зокрема тести для ПЛР, уже в понеділок буде передано до лабораторій у кожен регіон України.

Експрес-тести, а також медичні маски спрямовуватимуться для першочергових потреб медиків, військовослужбовців, працівників поліції, Держприкордонслужби та інших.

Швидкі тести використовуватимуться бригадами екстреної допомоги для перевірки людей, у яких виявлена підвищена температура та є підозра на коронавірусну хворобу. У разі позитивного результату експрес-тесту лікарі мають узяти додатковий зразок для підтвердження в лабораторії за допомогою ПЛР-тесту.

Закупівля медичних засобів у Китаї відбулася на виконання домовленостей Президента України Володимира Зеленського та представників великого бізнесу. Процес доставки координували народні депутати від партії «Слуга Народу» та урядовці.

Це лише перша партія медичного вантажу з Китаю. Цього тижня заплановано ще декілька рейсів.

Джерело

23.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 23 березня в Україні 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 26 нових випадків.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Чернівецька область - 25 випадків (1 летальний, 1 одужання)
Житомирська область - 2 випадки (1 летальний)
Київська область - 5 випадків
Донецька область - 1 випадок
Дніпропетровська область - 2 випадки
Івано-Франківська область - 5 випадків (1 летальний)
Львівська область -2 випадки
Тернопільська область - 1 випадок
Черкаська область - 1 випадок
м. Київ - 29 випадків

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 23 березня 2020 року до Центру надійшло 114 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 645 повідомлень про підозру на COVID-19.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Читати далі на сайті Міністерства охорони здоров`я України

23.03.2020

Експрес-тести на коронавірус будуть проводити у випадку підозри на COVID-19 тільки лікарі визначених закладів охорони здоров’я

У випадку, якщо у вас є ознаки гострого респіраторного захворювання – телефонуйте до свого сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Медичні працівники екстреної допомоги НЕ будуть проводити тест на COVID-19.

Наголошуємо, що експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для «санітарного сортування», тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

Джерело

23.03.2020

До уваги жителів району!

У зв`язку з карантинними заходами, проведення особистих та виїзних прийомів громадян головою райдержадміністрації Олександром Солов`єм, здійснюватиметься дистанційно.

Якщо Ви маєте запитання, можете задати їх у телефонному режимі.

Телефонуйте 23 березня з 10.00 до 12.00 на номер 0688449980.

Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких!

20.03.2020


 

Звернення Президента України щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції

20.03.2020

Обговорили реалізацію карантинних заходів в районі

Відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його голова райдержадміністрації Олександр Соловей. Головне питання порядку денного – виконання заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території району.

У ході засідання члени комісії проінформували, як реалізовувалися в районі протягом тижня карантинні заходи.

Голова райдержадміністрації Олександр Соловей акцентував увагу присутніх на необхідності покращення рівня організації роботи з питань обмеження торгівлі на ринку у смт Нова Ушиця та інформаційної роботи з питань профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в селах району.

20.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована:

Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний)
Житомирська область - 2 випадки (1 летальний)
Київська область - 2 випадки
Донецька область - 1 випадок
Дніпропетровська область - 2 випадки
Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний)
м. Київ - 3 випадки

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями.

Упродовж 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19.

Станом на ранок 20 березня 2020 року у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала; за межами Китаю зафіксовано 163 324 випадки.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Джерело

20.03.2020

В Чернівцях зафіксовано 5 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Ввечері 19 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України зафіксовано 5 нових випадків інфікування коронавірусом. Пацієнти ізольовані, їхній стан стабільний.

Наразі в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, 3 з них - летальні.

За інформацією Міністерства охорони здоров`я України

20.03.2020

В Україні станом на вечір 18.03.2020 лабораторно підтверджено 16 випадків захворювання на COVID-19

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 16 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2).

Отримано за сьогодні пацієнтів 51 та 103 контактні особи. За даними регіональних лабораторій протестовані за сьогодні методом ПЛР 6 зразків, всі негативні.

Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України досліджує не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а і встановлених контактних осіб.

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 640 зразків.

Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайний ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником.

Так, Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює летальність від COVID-19 на рівні 3,4%. Але варто пам'ятати, що для 96,6% хворих ця недуга не матиме таких наслідків.

Стрімке зростання хворих не означає, що захворієте саме Ви.

Щоб захистити себе:

- Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
- Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.
- Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
- У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.

Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Джерело

19.03.2020

На Хмельниччині не зареєстровано випадків COVID-19

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька, 18 березня під час брифінгу для журналістів, присвяченого питанням запобігання поширенню коронавірусної інфекції в області.

Посадовиця нагадала, що наразі в Україні вже зареєстровано 14 випадків цієї хвороби, 2 з яких летальні. Вона зауважила, що вже є лабораторно підтверджені випадки зараження коронавірусом дітей у сусідній Чернівецькій області. Однак, за її словами ситуація на Хмельниччині залишається стабільною, в області немає випадків підозри чи підтверджених випадків COVID-19.

Оксана Ситницька закликала мешканців області дотримуватися рекомендацій лікарів щодо правил особистої гігієни, уникати людних місць та мінімізувати свої контакти. Також вона запевнила, що усі лікарі первинної ланки області пройшли спеціальне навчання щодо порядку дій при виявленні можливого випадку зараження коронавірусною інфекцією, а тому перш за все з появою симптомів респіраторного захворювання потрібно телефонувати саме сімейному лікарю та чітко дотримуватися його інструкцій. Також заступниця голови ОДА нагадала, що відповіді на запитання щодо симптоматики хвороби та дій у разі підозри захворювання можна отримати цілодобово у Хмельницькій інфекційній лікарні за телефоном “гарячої ліні” (0382)70-63-41.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

19.03.2020

Карантин – не привід зловживати!

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України стежить за ситуацією на товарних ринках продуктів харчування та фармацевтики і застерігає суб’єктів господарювання від необґрунтованого підняття цін.

Відсутність у більшості громадян досвіду поведінки в умовах карантину через пандемію коронавірусу COVID-19 в Україні та поширення недостовірної і часто однобокої інформації в деяких ЗМІ та соцмережах сприяють нагнітанню панічних настроїв. А це, своєю чергою, створює умови для різних маніпуляцій, в тому числі і з цінами.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України здійснює моніторинг цін на продукти харчування та лікарські засоби. Факти необґрунтованого підняття цін будуть ретельно досліджуватися в максимально стислі терміни. Це стосується й інших потенційних зловживань, наприклад, створення штучного дефіциту.

У разі виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції порушники будуть притягнуті до відповідальності.

Прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

19.03.2020

Кампанію декларування – 2020 продовжено до 1 червня

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Крім того, суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

Джерело

19.03.2020

Брифінг заступника голови облдержадміністрації щодо ситуації з коронавірусом

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Оксана Ситницька провела брифінг для журналістів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції на Хмельниччині.

“Наразі заходи, які вживаються з метою запобігання поширенню цієї інфекції, є уже більш радикальними та конкретними. На даний момент в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, один з них – летальний. В межах Хмельницької області ситуація наразі є незмінною – немає жодного лабораторно підтвердженого випадку захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також підозри на це захворювання”, – сказала Оксана Анатоліївна.

Посадовиця нагадала, що Хмельницька інфекційна лікарня є госпітальною базою на випадок виявлення даного захворювання. Лікарня забезпечена необхідними засобами для надання медичної допомоги хворим на цю недугу. Така ж сама ситуація і в районних лікарнях.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

18.03.2020

Президент України підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу в Україні. Документи ухвалено Верховною Радою України на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року.

Зокрема, Глава держави підписав Закон № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цей документ спрощує процедуру закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для боротьби з COVID-19. Лікарські засоби, призначені для боротьби з COVID-19, ввозитимуться без мита й ПДВ. Медикам, які зайняті на роботах з ліквідації захворювання, встановлено надбавку у розмірі до 200% заробітної плати. Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти неоплачувану відпустку протягом усієї тривалості карантину.

Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг. На час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Згідно із законом, юридичний факт запровадження карантину належить до форс-мажорних обставин. Граничний термін подання електронних декларацій публічних осіб у цьому році продовжується до 1 червня. За порушення правил карантину запроваджується адміністративна відповідальність.

Читати далі на офіційному інтернет-представництві Президента України.

18.03.2020

З 1 КВІТНЯ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ

З першого квітня 2020 року на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

- у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);

- у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня (включно);

- в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня (включно).

Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.

Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок , де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2020 року з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом.

Більше інформації за посиланням. (.pdf, 0,172 Мб)

18.03.2020

До уваги клієнтів державної служби зайнятості!

На період карантиних обмежень державна служба зайнятості продовжує працювати в штатному режимі! Проте, з метою захисту вашого здоров’я, запроваджено тимчасові особливості обслуговування:

прийом документів від клієнтів, у тому числі для фіксації наміру клієнта бути зареєстрованим як безробітним, здійснюється засобами електронного зв’язку або через скриньки для прийому кореспонденції, що розміщені у центрі зайнятості. Опрацювання документів проходить щоденно, про результати опрацювання документів Вам повідомить засобами телефонного зв’язку фахівець центру зайнятості, який спеціалізується на питанні, що вас цікавить. Звертаємо увагу, що Вам необхідно обов’язково надати центру зайнятості актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку

Якщо ви вже зареєстровані як безробітний:

кар’єрний радник з Вами комунікує засобами телефонного чи електронного зв’язку відповідно до наданих вами контактів при реєстрації. Якщо ваші контакти змінилися або ви хочете їх актуалізувати, рекомендуємо зв’язатися з вашим кар’єрним радником або через гарячу лінію обласного центру зайнятості;

на період карантину віддається перевага взаємодії з кар’єрним радником без відвідування центру зайнятості, тобто у дистанційному режимі (телефоном чи через електронну пошту). Саме таким чином ви можете отримувати консультації та відповіді на ваші запитання;

відвідування центру зайнятості, яке було призначено до запровадження карантину, переноситься на іншу дату. Пам’ятайте, що кар’єрні радники будуть з вами зв’язуватися стосовно призупинення відвідування центру зайнятості;

у разі, якщо відвідування було призначене до 12.03.2020, тобто до запровадження карантину, на березень 2020, але ви повідомили кар’єрного радника про неможливість відвідування центру зайнятості/ філії через побоювання за своє здоров’я чи через погане самопочуття, за таке невідвідування до вас не будуть застосовуватися штрафні санкції, так само як ви не будете зняті з обліку.

До відома:

Адреса електронної пошти Новоушицької районної філії обласного центру зайнятості – novajauchicarcz@gmail.com;
Телефон - (03847) 3-01-27, 3-00-93.

Адреса електронної пошти Хмельницького обласного центру зайнятості – Khm-ocz@kmocz.gov.ua;
Телефон - (0382) 76-46-42 75-54-88.

18.03.2020

Відбулася нарада у режимі вебконференції

17 березня голова районної державної адміністрації Олександр Соловей, головний лікар Новоушицької центральної районної лікарні Валентина Гладій та заступник головного лікаря Новоушицького центру ПМСД Раїса Шпак взяли участь у вебконференції з Хмельницькою обласною державною адміністрацією.

В ході конференції були обговоренні питання щодо готовності закладів охорони здоров`я районів до можливих випадків виявлення коронавірусної інфекції COVID-19 та алгоритми дій у разі виявлення таких.

18.03.2020

В Україні зафіксовано 7 нових випадків інфікування на коронавірус

Станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м. Київ (2).

Із виявлених вчора:

Київська обл. (1) - 44-річний чоловік, що був закордоном;

Чернівецька (6) - 33-річна жінка (летальний), особи віком 31, 10, 18 років, двоє дітей віком рік і десять місяців та шість місяців. Усі з них є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Джерело

18.03.2020

На період карантину працівники можуть працювати вдома, а підприємств та організацій - змінювати режим роботи, щодо прийому та обслуговування громадянa

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Верховна Рада ухвалила законопроект про запобігання поширенню коронавірусу

Укрзалізниця з 18 березня призупиняє внутрішнє пасажирське сполучення

17.03.2020

В Україні зареєстровано 2 нових випадки зараження коронавірусною інфекцією COVID-19

МОЗ України повідомляє, що станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. У Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ – два та в Житомирській – один (летальний).

Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків – підтверджені лабораторно, 89 – негативні, коронавірусу немає, 44 – досліджується). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

У світі було зареєстровано 182 406 випадків захворювання COVID-19, з них 79 433 осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 356 випадків у 150 країнах/територіях/регіонах.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації

17.03.2020

Засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на приміських автобусних маршрутах

Сьогодні у райдержадміністрації відбулося засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Новоушицького району.

За результатами засідання конкурсного комітету ТОВ «Тур Авто Плюс» визнано переможцем конкурсу на приміських автобусних маршрутах Нова Ушиця – Ставчани в поєднанні Нова Ушиця – Щербівці.

17.03.2020

На зв’язку із жителями району

Сьогодні у райдержадміністрації відбулась пряма телефонна лінія. На дзвінки відповідав голова райдержадміністрації Олександр Соловей. За відведений час надійшло 4 телефонних дзвінки.

Перший дзвінок був від жителя с.Заборознівці, він просив надати номер телефону для звернень до контактного центру АТ «Хмельницькгаз».

Мешканку с.Каскада цікавили питання, відновлення вуличного освітлення та ремонту дороги у селі по вулиці 8 Березня.

Жителька с.Нова Гута скаржилася на проблеми зі зв`язком мобільного оператора «Київстар» у селі.

Ще одна мешканка с.Хребтіїв звернулася з питанням щодо можливості ремонту ділянки дороги у селі.

У ході проведення прямої телефонної лінії громадянам були надані роз’яснення. Окремі звернення будуть переадресовані за належністю органам влади, установам, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань.

17.03.2020

Хмельницькі аудитори протягом двох місяців 2020 року попередили порушень у сфері закупівель на суму понад 55,3 млн грн (.pdf, 0,215 Мб)

17.03.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Громадські роботи – додатковий заробіток (.pdf, 0,213 Мб)

17.03.2020

Уряд прийняв рішення про заборону пасажирських перевезень та обмежив кількість учасників масових заходів 10 особами

На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Постановою введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів.

Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня:

на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Крім того, з 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.

З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).

При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.

Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

Міністерству охорони здоров'я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Контроль за виконанням даної постанови Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.

Органам влади, підприємствам та організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі онлайн.

Джерело

17.03.2020

Увага коронавірус!

У зв'язку з проведенням карантинних заходів в Україні, Новоушицький Центр первинної медико-санітарної допомоги просить обмежити свої візити в людні місця та лікувальні заклади без нагальної причини. При появі скарг на підвищення температури тіла, кашлю та інших респіраторних симптомів, прохання звертатися за допомогою по телефону до свого сімейного лікаря, який визначить подальші Ваші дії.

Для візиту до лікувального закладу, в зв’язку з загостренням хронічного захворювання , або з інших нетермінових причин, просимо записатися на прийом за попереднім записом : через інтернет - MEDICS.com.ua, або за номером реєстратури КНП « Новоушицький центр ПМСД» 0967329469, або узгодивши консультацію з Вашим сімейним лікарем.

При виникненні погіршення стану здоров'я ,що потребуватиме невідкладних заходів медична допомога буде надаватись постійно та позачергово в умовах лікувального закладу.

Якщо стан здоров'я загрожує Вашому життю,рекомендуємо зателефонувати за номером 103.

Також радимо мати вдома жарознижуючі (парацетамол 500 мг або ібупрофен 200 мг) та дезінфікуючі засоби (спиртовмісні) .

Бережіть своє здоров'я!

ТЕЛЕФОНИ лікарів загальної практики сімейної медицини, лікарів-педіатрів:

КНП « Новоушицький центр ПМСД» - 096 73 29 469
Фінагеєва Наталія Миколаївна - 068 486 50 42
Ковальчук Лариса Василівна - 068 486 49 15
Бабій Тетяна Марківна - 068 486 50 72
Шимко Василь Васильович - 068 486 60 63
Жирун Іван Никифорович - 068 486 47 03
Зубик Михайло Іванович - 068 486 50 67
Геряк Юлія Сергіївна - 068 486 38 47
Маршевський Володимир Антонович - 098 329 54 17
Заєць Тамара Сергіївна - 098 074 25 06
Довгань Василь Миколайович - 067 411 69 83
Гайдук Олеся Василівна - 068 486 50 37
Маршевська Жанна Анатоліївна - 098 329 53 62
Симчак Лариса Михайлівна - 067 411 69 55
Мазур Людмила Петрівна - 097 924 48 43

16.03.2020

В Україні зафіксовано 2 нових випадки інфікування коронавірусом COVID-19

16 березня в Чернівецькій області у двох жінок було лабораторно підтверджено COVID-19. Пацієнтки ізольовані, їхній стан стабільний. Проводиться робота із контактними особами.

На сьогодні за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1, летальний випадок) області.

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 500 зразків. З початку року Центром громадського здоров’я України отримано 94 підозри про нову коронавірусну інфекцію.

У світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них 77 257 (45,6%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 367 випадків у 142 країнах/територіях/регіонах.

Джерело

16.03.2020

Окреслили алгоритми дій щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу

Сьогодні в райдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його голова райдержадміністрації Олександр Соловей. Головне питання порядку денного – заходи щодо профілактики та запобігання поширенню на території району коронавірусної інфекції.

Учасники зібрання обговорили реалізацію плану дій щодо готовності реагування на можливі загрози та алгоритм дій осіб, які повернулися з територій, де є підтверджені випадки захворювання, або які мали контакт з особами, що хворіли на коронавірус.

16.03.2020

КОРОНАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ. Основні профілактичні індивідуальні заходи

Гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками з діючими речовинами –ізопропіловий спирт, етиловий спирт чи їх комбінації тощо, не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами , відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, тощо.

Гігієна кашлю - під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки.

Утримання від дотиків обличчя руками.

Утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції (не менше 1 метра) та обмеження в часі.

У разі виникнення симптомів захворювання таких як, кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо, слід залишатися вдома та утримуватись від відвідувань місць скупчення людей.

Використання медичної маски за наявності респіраторних симптомів її своєчасна заміна (кожні 3 години) з подальшим знешкодженнями та миттям рук з милом або обробка спиртовмісним антисептиком.

Ретельно готуйте їжу з достатньою термічною обробкою, зокрема м’ясо і яйця.

Уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термічної обробки.

Уникайте скупчення людей.

Дезінфікуйте поверхні, яких торкалася інфікована людина.

За інформацією Новоушицького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

16.03.2020

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОБОТИ НА ТРАНСПОРТІ В ПЕРІОД ЕПІДУСКЛАДНЕНЬ З COVID-19

1. У транспортних засобах дезінфекційну обробку проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів, а протягом дня проводити вологе прибирання транспортного засобу.

2. Дезінфекції підлягають : підлога, двері, поруччя, сидіння, кабіна водія.

3. Для дезінфекції можуть використовуватися деззасоби та антисептики, зареєстровані відповідно законодавства та мають чине свідоцтво про державну реєстрацію.

4. Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням ( гідропульт або розпилювач рідини). Норми витрат робочого розчину на 1 м2 відображені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.

5. Персонал, який виконує роботи із застосуванням деззасобу має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту (халат, косинка, шапочка, одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття, що підлягає дезінфекції). Після проведення дезінфекції необхідно зняти спецодяг, а руки обробити спиртовим антисептиком.

6. Водіїв транспортних засобів потрібно забезпечити респіраторами та спиртовими антисептиками на зміну (до 12 годин).

7. Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних за проведення вологого прибирання приміщень та виконуючих дезінфекцію автотранспорту.

До відома: перелік деззасобів, що можуть використовуватися для проведення дезінфекції приміщень та автотранспорту:

Амісепт, гуасепт, акрилан – преміум клінік, полідез та інші в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів.

За інформацією Новоушицького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

16.03.2020

ТЕРМІНОВО: звернення Міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця

Дорогі українці!

Моє покликання як лікаря-хірурга – рятувати людські життя, як управлінця – керувати успішною медичною установою, як державного діяча – керувати охороною здоров’я багатомільйонної країни.

Зараз я говорю і як лікар, як управлінець, і як Міністр охорони здоров’я України.

Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуації, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду.

При Чорнобильській трагедії радянська влада нам казала, що все в порядку. Я ж не мовчатиму, бо життя та здоров’я українців для мене – пріоритет.

З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус.

Світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів.

Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків.

Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія.

Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких.

За всю історію жоден ворог не здолав український народ.

Виконуючи інструкції, правила та рекомендації, діючи злагоджено, як єдиний механізм, ми гарантовано переможемо! Іншого шляху немає.

Стежте за оновленнями офіційних джерел інформації МОЗ України та будьте здорові!

Джерело

16.03.2020

Щодо порядку перетину державного кордону України в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

17 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин протягом наступних двох тижнів будуть закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення. Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску відкриті.

РНБО звертається до всіх громадян України з проханням повернутися до 17 березня 2020 року.

У разі виникнення обставин надзвичайного характеру буде організовано доправлення українських громадян спецрейсами.

16 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин протягом наступних двох тижнів припиняється в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства, за винятком осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, та за окремими рішеннями Міністерства закордонних справ України – акредитованих працівників дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій тощо.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров’ю рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної установи України (довідкова інформація – на сайті МЗС України або на цілодобову гарячу лінію МЗС України: +38 (044) 238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Джерело

16.03.2020

У зв’язку з запровадження карантину проведення особистих прийомів громадян посадовими особами райдержадміністрації скасовується!

Звернення приймаються посадовими особами (за графіком прийому) за номером телефону 0688449980.

13.03.2020


Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Станом на ранок 13 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – два випадки та в Житомирській - один.

Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 55 повідомлень про підозру на COVID-19 ( 3 випадки – підтверджені лабораторно, 49 – негативні, коронавірусу немає, 3 зразки досліджується).

У світі було зареєстровано 128 343 випадки захворювання COVID-19, з них 68 324 (53,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 47 411 випадків у 116 країнах/територіях/регіонах.

На території Європейського регіону зареєстровано 29 049 випадків захворювання COVID-19 (Італія 15 113, Іспанія 2 965, Франція 2 876, Німеччина 2 369, Швейцарія 858, Данія 674, Швеція 620, Нідерланди 614, Великобританія 594, Норвегія 489, Бельгія 399, Австрія 361, Греція 133, Чехія 116, Фінляндія 109, Ізраїль 99, Ірландія 70, Ісландія 70, Сан-Марино 67, Словенія 57, Польща 49, Румунія 48, Португалія 41, Російська Федерація 34, Грузія 25, Албанія 23, Словаччина 21, Угорщина 16, Латвія 16, Хорватія 16, Білорусь 12, Сербія 12, Азербайджан 11, Естонія 10, Мальта 9, Болгарія 7, Північна Македонія 7, Кіпр 6, Боснія і Герцеговина 5, Люксембург 5, Ліхтенштейн 4, Республіка Молдова 4, Литва 3, Україна 3, Фарерські острови 2, Андорра 1, Вірменія 1, Гернсі 1, Гібралтар 1, Монако 1, Святий Престол 1, Туреччина 1) та 1199 летальних випадків. (загалом у світі 4720 закінчились смертю)

ВООЗ закликає країни прийняти чотиристоронню стратегію, так заявив Генеральний директор ВООЗ на прес брифінгу 12 березня:

Деталі стратегії на сайті Міністерства охорони здоров`я України.

13.03.2020

Відбулася нарада з питань уточнення показників районного бюджету

Сьогодні голова районної державної адміністрації Олександр Соловей провів робочу нараду з питань уточнення показників районного бюджету.

В ході наради було обговорено основні підходи та особливості формування бюджетів у поточному році та питання розподілу витрат на об’єкти спільного фінансування, а саме на заклади соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти.

13.03.2020


Шановні члени районних громадських організацій!

Запрошуємо Вас взяти участь у відкритому засіданні громадської ради при районній державній адміністрації, яке відбудеться 17 березня 2020 року.

Початок засідання о 14:00 год. в приміщенні райдержадміністрації за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Подільська, 17, 3-й поверх.

Довідки за тел. 2-18-78.

13.03.2020

Очільник району взяв участь у заходах

Сьогодні у Новоушицькому районному військовому комісаріаті відбулися заходи під час яких заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Фортеця», Віктор Пакулько нагородив Новоушицького військового комісара Романа Юрчика за зразкове виконання службового і громадянського обов’язку та самовіддану, сумлінну працю відзнакою «За заслуги» Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга».

Голова райдержадміністрації Олександр Соловей привітав військового комісара з отриманням почесної нагороди.

У своєму вітальному слові він зазначив: «Переконаний, що наші земляки в українському війську й надалі демонструватимуть свої найкращі якості, з честю виконуватимуть важкі завдання, залишатимуться втіленням гідності й честі, відданості своєму народові та військовому обов'язку».

13.03.2020

Новоушиччина отримала службовий автомобіль в рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади»

Вчора на головній площі міста Хмельницький відбулася презентація проєкту «Поліцейський офіцер громади» та вручення 43 службових автомобілів першим поліцейським офіцерам громади в Хмельницькій області. Новоушиччину представив Володимир Павлішин, який був відібраний для участі в проєкті та успішно пройшов стажування на Дніпропетровщині.

До участі в заходах долучилися заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич, керівництво області та міста, представники Посольства США в Україні, голови ОТГ та поліцейські офіцери громади.

Вітаючи учасників зібрання, заступник Голови Національної поліції України, полковник поліції Олександр Фацевич зазначив, що Хмельниччина – п’ятий регіон, який долучився до реформування сектору публічної безпеки Національної поліції. «Сьогодні створюється новий підрозділ, який буде в першу чергу зорієнтований на громади і на допомогу їм. Наразі 57 поліцейських, які пройшли відбір, відповідне навчання і стажування, будуть служити громаді Хмельниччини і її мешканцям”, – сказав Олександр Фацевич.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

13.03.2020

Зустріч з підприємцями району

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей провів зустріч з підприємцями району.

В ході зустрічі очільник району зробив акцент на необхідності більш тісної співпраці між бізнесом і владою. Олександр Васильович наголосив, що співпраця між органами влади та підприємцями є дуже важливим складником створення ефективної економічної структури в районі.

“Першочергове завдання — створення відповідних умов для розвитку бізнесу на території району, адже це безпосередньо впливає на наповнення бюджету та розвиток сприятливого інвестиційного клімату”, – зазначив Олександр Соловей.

Крім того, голова райдержадміністрації звернувся до підприємців з пропозицією висловити своє бачення стосовно того, як повинно розвиватися підприємництво на території району та які кроки необхідні зі сторони райдержадміністрації для налагодження конструктивного діалогу.

Присутні підприємці звертали основну увагу керівництва на необхідність більш жорстокої боротьби зі стихійною торгівлею та неофіційною зайнятістю, адже саме ці фактори найсуттєвіше впливають на можливість створення рівних умов для всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

12.03.2020

Голова районної державної адміністрації провів співбесіди із головами сільських рад району

Сьогодні в районній державній адміністрації відбулися співбесіди голови райдержадміністрації Олександра Солов`я з Борсуківським, Вахновецьким та Зеленокуриловецьким сільськими головами.

Під час зустрічі були розглянуті питання виконання бюджету, соціальних заходів, проектів щодо покращення інфраструктури населених пунктів, утримання бюджетних установ у поточному році, та пропозиції щодо соціально-економічного розвитку на 2020 рік.

У ході співбесід були визначені пріоритетні завдання щодо необхідності дій структурних підрозділів районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування для забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку відповідних територій, залучення інвестицій, ефективного використання матеріальних та фінансових ресурсів.

За результатами проведених зустрічей надані відповідні доручення.

12.03.2020

Готовність району до запобігання занесенню та поширення коронавірусу 2019-nCoV

Голова райдержадміністрації Олександр Соловей в складі тимчасової комісії щодо запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, відвідав Новоушицьку центральну районну лікарню.

Комісія перевірила рівень готовності закладу, як місця для тимчасової обсервації, де можна утримувати людей, що мали контакт із хворими.

В ході інспекції очільник ознайомився із наявністю дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, діяльністю та можливостями лікарні для оперативного реагування при можливій появі вірусу з дотриманням медичних норм.

Довідково
Обсерватор – це заклад в якому люди без симптомів гострих респіраторних захворювань перебувають під час інкубаційного періоду, що характерний для хвороби. Для коронавірусу – це 14 днів. Якщо під час цього періоду не проявились симптоми – вони повністю здорові.

12.03.2020

КАРАНТИН!

За рішенням Кабінету Міністрів України з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України установлено карантин.

Заборонено:
відвідування закладів освіти її здобувачами;
проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

11.03.2020

Питання погашення заборгованості по заробітній платі на контролі

Сьогодні під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Солов`я, комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат провела своє чергове засідання.

На засіданні комісії піднімались питання щодо законодавчих гарантій оплати праці, оформлення трудових відносин, погашення заборгованості з виплати заробітної плати та забезпечення повноти сплати внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Голова райдержадміністрації Олександр Соловей акцентував увагу присутніх, що задля забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці та зростання рівня середньої заробітної плати працюючих необхідно проводити активну роз`яснювальну роботу з керівниками підприємств, фізичними особами-підприємцями району, щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальності у разі порушення умов чинного трудового законодавства.

11.03.2020

Дотримання санітарної культури – основний засіб профілактики COVID-19

Як запобігти захворюванню на коронавірусну інфекцію? У Департаменті охорони здоров’я ОДА наголошують: основним профілактичним заходом для населення є дотримання санітарної культури.

Для здорових людей – це часте миття рук, обмеження спілкування, особливо з хворими людьми, дикими та свійськими тваринами, дотримання технології приготування страв з термічною обробкою сировини тваринного походження. Вірус не передається повітрям на великі відстані, тому ризик підхопити інфекцію знижується пропорційно відстані до людини, що може бути джерелом інфекції. На відстані 1 м від хворого така імовірність зменшуються майже наполовину, а 2 м – на 90%.

Для хворих осіб це:

>самоізоляція (вдома в окремій кімнаті),
>мінімізація контактів (не ближче як на 1 метр до оточуючих),
>загальна гігієна (регулярне миття рук, у т . ч. з використанням антисептику, прибирання, у т. ч. вологе прибирання поверхонь),
>використання захисної маски або респіратора,
>дотримання культури кашлю,
>своєчасне звернення за медичною допомогою: при підозрі на коронавірусну інфекцію телефоном до сімейного лікаря або на швидку медичну допомогу з повідомленням про приїзд з країн, де зареєстровані випадки інфекції.

Індивідуальна маска має змінюватись кожні 3 години або після забруднення чи зволоження. У випадку використання багаторазової марлевої маски вона підлягає пранню з використанням миючого засобу (господарського мила) та вологому прасуванню. Звертаємо увагу, що використовувати захисну маску потрібно у разі, якщо ви маєте симптоми респіраторного захворювання або доглядаєте за хворим. Якщо ви не хворі – маску носити не потрібно.

Пам`ятка про етикет кашлю

11.03.2020

Запрошуємо до обговорення!

Відповідно до статей 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555, Новоушицька районна державна адміністрація повідомляє про початок громадського обговорення проекту детального плану території.

Пропонуємо ознайомитись з «Детальним планом території для рекреаційних цілей орієнтовною площею 1,0 га, що розташована у виділі 22 кварталу 43 Струзького лісництва на території Новоушицької селищної територіальної громади Новоушицького району Хмельницької області» (.pdf, 37,5 Мб).

Мета проекту: розвиток ділянки проектування для здійснення регульованої рекреаційної діяльності у сфері зеленого туризму з можливістю короткострокового відпочинку.
Склад проекту: пояснювальна записка; графічні матеріали.
Основні техніко-економічні показники:
загальна площа – 1,0 га;
замовник – Новоушицька районна державна адміністрація;
розробник – підприємство «Проектна майстерня «Зодчий».

Пропозиції до проекту детального плану території приймаються з 10 березня до 10 квітня 2020 року за адресою: вул. Подільська, 17, смт Нова Ушиця Новоушицького району Хмельницької області, 32600, сектор містобудування, архітектури та державної реєстрації районної державної адміністрації; тел. (03847) 21281; e-mail: arhitektura@nu-rda.gov.ua.

Пропозиції до проектів містобудівної документації мають право подавати:
1. Повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;
2. Юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;
3. Власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розроблено проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях;
4. Представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію;
5. Народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.
Відповідно до частини шостої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Громадські слухання відбудуться 21 квітня о 14.00 на місці розташування земельної ділянки (урочище Калюс (за межами с.Рудківці) Новоушицького району Хмельницької області).

Пропозиції, які надійшли станом на сьогодні ( ) - 0.

10.03.2020

Вшанували пам`ять про Великого Сина України

Кожному народові Бог подарував величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею. В українців такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар… Тарас… У ньому наша історія, все наше буття. Шевченко – це Україна. І не знайти такого анатомічного скальпеля, який би міг відділити одне від одного. Це на всі часи.

Шевченко любив Україну, любив до болю, і хотів бачити її вільною землею вільних людей. Він жив і боровся в ім’я тієї України, яка скине кайдани, яка не знатиме неволі, яка увійде колись незалежною до вільної сім’ї європейських народів.

Сьогодні з нагоди 206-ї річниці від дня народження Кобзаря, щоб шанувати світлу пам`ять Тараса Шевченка голова райдержадміністрації Олександр Соловей, представники органів влади та місцевого самоврядування поклали квіти до його погруддя.

Тож, нехай святе поетове слово об’єднає всіх нас задля щасливого майбутнього України!

09.03.2020Голова райдержадміністрації провів зустріч з громадськістю

Сьогодні на території бази відпочинку Красилівського агрегатного заводу «Корді», що знаходиться неподалік с.Рудківці, голова райдержадміністрації Олександр Соловей провів зустріч з громадянами.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо розміщення тимчасових споруд для організації зони відпочинку населення на прибережній території Дністровського водосховища.

10 березня на сайті райдержадміністрації буде опубліковано проєкт детального плану території для рекреаційних цілей, з яким зможе ознайомитися кожен бажаючий. Проєктантом цього плану є підприємство «Проектна майстерня «Зодчий»».

Крім того, під час зустрічі голова райдержадміністрації надав присутнім роз`яснення щодо протиепідемічної ситуації в районі у зв`язку з поширенням гострої респіраторної хвороби, спричиненою вірусом коронавірусу 2019-nCoV.

Також заслухані пропозиції приватних підприємців, які надають послуги з відпочинку щодо забезпечення правопорядку на території Дністровського водосховища в літній період та щодо покращення технічного стану автомобільної дороги, яка сполучає населені пункти району з водоймою.

06.03.2020

Сто днів роботи Дмитра Габінета: голова адміністрації прозвітував про результати своєї діяльності

Вчора в приміщенні Хмельницького обласного художнього музею відбулася презентація звіту за 100 днів роботи голови адміністрації Дмитра Габінета. До заходу долучилися заступники голови, громадські активісти та журналісти місцевих ЗМІ.

«Днями виповнюється сто днів з часу мого призначення на посаду голови Хмельницької обласної державної адміністрації. Ми вирішили поспілкуватися у такому форматі, щоб розповісти вам, що саме встигли зробити за цей період. Хочу сказати, що зроблено було чимало, але не все можна показати, бо це є поточна робота. Сьогоднішня презентація – це результат роботи моєї команди», – сказав Дмитро Габінет розпочинаючи спілкування.

У своєму звіті голова адміністрації розповів про прийнятті кадрові рішення, зокрема, представив загалу своїх заступників та радників. Йшла мова і про реорганізацію окремих структурних підрозділів ОДА, перші успіхи у боротьбі з корупцією та нелегальним бізнесом, перебіг на теренах області реформ децентралізації, освіти, медицини, плани щодо розбудови інфраструктури області, зокрема, ремонту доріг. Також Дмитро Анатолійович озвучив плани щодо реалізації в області програми “Велике будівництво”, налагодження співпраці з бізнесом. Окрім того, окреслив подальші пріоритети своєї роботи.

В продовження заходу очільник області поспілкувався з представниками ЗМІ та громадськості відповівши на їхні запитання.

Звіт про результати діяльності Дмитра Габінета.

05.03.2020

До уваги підприємців-рестораторів!

Запрошуємо взяти участь у бізнес форумі HoReCa.ReStart, який відбудеться 19 березня у м.Вінниця, вулиця Соборна, 34, концерт хол Mont Blanc.

Бізнес форум HoReCa.ReStart – це майданчик, який щорічно об`єднує понад 200 успішних рестораторів та готельєрів зі всієї України.

Програма форуму.

Реєстрація до 15 березня 2020, за посиланням.

Детальна інформація за номером телефону: +380975058050.

05.03.2020

Верховна Рада призначила новий склад Кабінету Міністрів України

У середу, 4 березня, Верховна Рада України на позачерговому засіданні підтримала оновлений склад Кабінету Міністрів України, запропонований новообраним Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

За новий склад Уряду проголосували 277 народних депутатів, до якого увійшли та зайняли відповідні посади. Детальніше за посиланням.

Також за поданням Президента України Міністром оборони України призначений Андрій Таран (285 голосів «за»), а Міністром закордонних справ України – Дмитро Кулеба (288 голосів «за»).

За словами Дениса Шмигаля, наразі у Кабміні залишаються вакантними чотири посади очільників міністерств – Міністерства освіти та науки, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства культури.

Нагадаємо, 4 березня депутати Верховної Ради проголосували за відставку Глави Уряду Олексія Гончарука та більшістю голосів підтримали призначення на посаду Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

05.03.2020

Перший місяць успіхів з програмою “Доступні кредити 5-7-9%”

Минув перший місяць роботи державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Станом на 2 березня завдяки програмі було видано 97 кредитів на загальну суму 66,11 мільйона гривень. Десятки підприємців здобули змогу розвинути вже наявний у них бізнес. Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Програма виявилася дуже затребуваною. Так, лише протягом останнього тижня лютого кількість заявок на участь у програмі зросла на 145%: з 6190 (на 20.02.2020) до 15190 (на 26.02.2020). Популярності програми сприяла її презентаія в регіонах: її офіційно представили підприємцям Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Вінниці та Одеси.

За перший місяць Фонд розвитку підприємництва, який реалізує програму, уклав договори про співробітництво з державними банками “Укрексімбанк”, “Приватбанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк“, а також з комерційними “ПУМБ” та “Львів”. Окрім того, в якості уповноважених банків відібрано “Альфа-банк”, “КРЕДОБАНК” і “ОТП Банк”, співпрацю з якими підтримала Рада Фонду. Договори з цими банками укладуть найближчим часом.

Також, вже укладено перші договори про часткові кредитні гарантії – з “Укргазбанком” та “Приватбанком”. Цей новий елемент “Доступних кредитів 5-7-9%”, який з початку березня розширює коло підприємців, що зможуть скористатися програмою.

Фонд розвитку підприємництва активно працює задля подальшого покращення умов програми. Фонд врахував запити та пропозиції уповноважених банків та підготував на їхній основі зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва, затвердженого Постановою КМУ від 24.01.2020 №28. Ці зміни зокрема передбачають збільшення максимальної суми кредиту до 2 млн. грн, розширення інвестиційних цілей, на які можуть бути надані кредити, перегляд розрахунку процентної ставки та збільшення рівня максимально суми сплати за гарантією фонду.

Читайте більше про програму “Доступні кредити 5-7-9%” – на сайті 5-7-9.gov.ua.

Джерело

05.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Молоді вчителі зі стажем до 10 років отримають виплату в 21 тис. грн – Уряд спрямував кошти на місця

Головне завдання системи охорони здоров’я України – не допустити поширення COVID-19

Хмельницькі аудитори за лютий 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 1,5 млн грн

04.03.2020

Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх!

Щойно з’являються перші сонячні промені, природа поволі пробуджується від зимового сну. Посеред острівців білого снігу з’являються перші провісники весни – ранньовесняні квіти, первоцвіти, які не бояться примхливої погоди та прокидаються раніше за всіх – для того, щоб вітати весну і тішити нас своєю красою.

Нажаль, багато з нас появу провісників весни може спостерігати на вулицях та ринках, де продаються зірвані рослини. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини первоцвіту – означає, що ви загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.

Саме тому, у весняно-літній період на території України проводиться посилення заходів державного нагляду та контролю задля збереження ранньоквітучих рослин занесених до Червоної книги України.

Слід пам’ятати, що здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України». Та згідно з вимогами ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами від 510 до 1700 грн. та від 1700 до 3655 грн. в залежності від виду рослини.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідальність за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники – від 49 до 62 грн., сон трава – від 37 до 62 грн..

Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля прихоті насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною. Зниклі види, які „творились” природою десятки тисяч років неможливо відродити. Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх!

04.03.2020

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Діяльність прокуратури у сфері запобігання та протидії корупції поза межами кримінального провадження (.pdf, 0,115 Мб)

04.03.2020

Програма “Доступні кредити 5-7-9%” з 1 березня передбачає можливість надання часткових кредитних гарантій

З 1 березня Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” включає додаткову опцію – кредитні гарантії. Це дозволить вирішити проблему відсутності або недостачі застави у позичальника.

“За допомогою запуску другого компоненту програми “Доступні кредити 5-7-9%” ми фактично розблоковуємо інструмент доступного кредитування для тих підприємців, на яких банки до цього не звертали уваги. Йдеться про підприємців, які вирішили створити власну справу з нуля і окрім ідеї не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності. І це важливо, адже програма має стати доступною для якомога ширшого кола підприємців. Звісно, у разі необхідності, діючий бізнес теж зможе отримати часткову кредитну гарантію, що покриватиме до 50% його кредиту за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, – пояснив директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Міністерства фінансів Руслан Гашев.

Станом на 26 лютого 2020 року Фонд розвитку підприємництва, який управляє програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, узгодив проект Договору про надання часткових кредитних гарантій з усіма діючими уповноваженими банками (АТ «УКРЕКСІМБАНК», АТ «ПРИВАТБАНК», АТ «ОЩАДБАНК», АБ «УКРГАЗБАНК»). Протягом найближчого часу планується їх підписання, щоб з 01.03.2020 офіційно запровадити механізм кредитних гарантій в рамках Програми.

Один з банків уже підписав договір з Фондом, щоб з 1 березня клієнти змогли скористатися такою опцією, інші банки – на черзі. Невдовзі можливість отримати кредитні гарантії стане доступна всім!

Читайте більше про програму “Доступні кредити 5-7-9%” – на сайті 5-7-9.gov.ua.

04.03.2020

Графіки виїздів сімейних лікарів в населені пункти району

04.03.2020


Тимчасова комісія щодо запобігання занесенню і поширенню на території району гострої респіраторної хвороби провела своє перше засідання

Сьогодні під головуванням новопризначеного голови райдержадміністрації Олександра Солов`я відбулося засідання тимчасової протиепідемічної комісії щодо запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої вірусом коронавірусу 2019-nCoV.

Участь у засіданні взяли представники тимчасової комісії, склад яких затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 03 березня 2020 року №68/2020-р «Про тимчасову комісію щодо запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби».

Присутні на засіданні представники медичних закладів доповіли про стан готовності і медичного персоналу, і матеріально-технічної бази до цієї загрози, зауваживши, що до лікарів доведено алгоритм дій у разі виявлення випадку зараження, проведено навчання задля забезпечення чітких дій при виявленні такого випадку та опрацювання механізму роботи з контактними особами тощо.

На засіданні було напрацьовано ряд рішень, які стосувались, перш за все, неухильного виконання щодо впровадження стандартів медичної допомоги при коронавірусній хворобі 2019-nCOV, введення обмежень на проведення культурно-масових заходів в закритих приміщеннях, посилення дезінфекційного режиму в закладах освіти, медицини, культури, торгівлі, соціального захисту, проведення широкої інформаційно-просвітницької роботи серед населення району.

КОРОНАВІРУС: профілактика, інфікування та поширення.(.pdf, 2,2 Мб)

03.03.2020

На Хмельниччині розпочато фінансування пенсійних виплат березня 2020 року

02 березня 2020 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області розпочато фінансування пенсій березня, на виплату яких уже направлено перших 21,3 млн. грн. Всього ж упродовж місяця на виплату пенсій буде спрямовано 1,1 млрд. грн.

Пенсійні виплати будуть здійснюватись банківськими установами та поштовими підприємствами з 4 до 25 березня поточного року.

03.03.2020

Новоушиччина з новим очільником

Сьогодні в залі засідань райдержадміністрації та районної ради відбулося представлення призначеного голови Новоушицької районної державної адміністрації Солов`я Олександра Васильовича. Олександр Соловей призначений на посаду відповідно до розпорядження Президента України від 28 лютого 2020 року №170/2020-рп.

Представив нового очільника Новоушиччини, перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Роман Примуш.

Він зазначив, що голова районної державної адміністрації в першу чергу має забезпечувати виконання Програми Президента України Володимира Зеленського, Програми діяльності Уряду, забезпечити виконання у районі тих реформ, які впроваджуються в державі, а саме: реформи децентралізації, реформи в сфері освітньої та медичної галузі. Роман Борисович наголосив, що для виконання всіх поставлених завдань потрібна збалансована спільна робота всіх органів влади, контролюючих та правоохоронних, в тому числі органів місцевого самоврядування.

Серед присутніх в залі – народний депутат України Юрій Заславський , помічник-консультант народного депутата України Ігоря Марчука Олександр Дяконов, голова Кам`янець-Подільської райдержадміністрації Анатолій Бернашевський, керівники районних громадських організацій та політичних партій, депутатський корпусу районної ради та голова районної ради, працівники апарату, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, управлінь, відділів, установ, організацій та підприємств району, селищний, сільські голови та представники засобів масової інформації.

Олександр Васильович подякував за довіру та висловив сподівання на плідну співпрацю і розуміння. Також він підкреслив, що докладатиме максимум зусиль для вирішення завдань на благо розвитку Новоушицького району.

02.03.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця від служби зайнятості (.pdf, 0,258 Мб)

02.03.2020

Відповідно до розпорядження Президента України
на посаду голови Новоушицької районної державної адміністрації призначено
СОЛОВ’Я Олександра Васильовича

28.02.2020

Відповідно до розпорядження Президента України
ТАНАСІЙЧУКА Юрія Сергійовича
звільнено з посади голови Новоушицької районної державної адміністрації

28.02.2020

Відеоконференції

У практику взаємодії обласної і районних державних адміністрацій увійшли наради в режимі вебконференцій.

Сьогодні відбулись наради присвячені екологічному стану водних ресурсів (поверхневих водойм), полігонів твердих побутових відходів та з питань зберігання пального для власних потреб сільськогосподарських підприємств.

Участь у відеоконференціях взяли голова райдержадміністрації Юрій Танасійчук, заступник голови райдержадміністрації Валерій Бакулей, селищний голова Олег Московчук, начальник Новоушицької державної податкової інспекції Дунаєвецького управління Головного управління Державної податкової служби України в області Григорій Гребенюк, начальник управління Держпродспоживслужби в районі Петро Глушко, сільські голови та керівники окремих агроформувань району.

Детальніше про питання, що обговорювались на нарадах на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

27.02.2020

Засідання колегії райдержадміністрації

Під головуванням голови райдержадміністрації Юрія Танасійчука відбулось засідання колегії районної державної адміністрації.

Заступник голови районної державної адміністрації Валерій Бакулей проінформував присутніх про підсумки соціально-економічного розвитку Новоушицького району за 2019 рік.

Протягом 2019 року на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку до району надійшло субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам в розмірі 5 млн. грн, у тому числі: до районного бюджету 1,5 млн. грн, до бюджету об’єднаної територіальної громади – 3,5 млн. грн. На формування інфраструктури Новоушицької об’єднаної територіальної громади у 2019 році спрямовано субвенції з державного бюджету в розмірі 9,3 млн. грн. З Державного фонду регіонального розвитку до селищного бюджету надійшло 5,7 млн. грн. На будівництво Глібівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у 2019 році з державного бюджету виділено 4,8 млн. грн.

Члени колегії також схвалили проект програми соціально-економічного розвитку Новоушицького району на 2020 рік. Програма визначає ключові заходи, які необхідно вжити для досягнення пріоритетних завдань розвитку Новоушиччини цього року та Перелік інвестиційних проєктів, що можуть реалізовуватися у 2020 році в районі. Серед них: будівництво сонячної (фотовольтаїчної) електростанції на території Зеленокуриловецької сільської ради (400 млн.грн), завершення будівництва сонячної (фотовольтаїчної) електростанції за межами сіл Пилипківці (174 млн.грн), с.Рудківці (29 млн.грн), смт Нова Ушиця (150 млн. грн), капітальний ремонт частини автодороги (протяжністью 5 км) Антонівка – Пижівка (20 млн.грн), реконструкція каналізаційних мереж та очисних споруд в смт Нова Ушиця (19,5 млн. грн), капітальні ремонти лікувального корпусу Новоушицької ЦРЛ (10,2 млн. грн), будівлі ДНЗ «Дзвіночок» в смт Нова Ушиця (7 млн. грн), будівлі гуртожитку Новоушицького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «гімназія» (6 млн. грн), розробка щебеневого кар'єру в с. Струга (5 млн. грн), реконструкція адміністративної будівлі з влаштуванням в частині приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Вільховець (4,3 млн. грн) тощо.

Начальник відділу фінансів райдержадміністрації Віктор Гринчук проінформував членів колегії про виконання районного бюджету за 2019 рік.

За 2019 рік до районного бюджету надійшло податків і зборів без врахування міжбюджетних трансфертів на суму 4069,6 тис. грн (98,6 % бюджетних призначень на рік). У структурі доходів загального фонду найбільшу питому вагу становить податок з доходів фізичних осіб – 87 %.

До спеціального фонду районного бюджету надійшло 1753,88 тис. грн (221,6 %).

У загальній структурі видатків районного бюджету касові видатки загального фонду на «Органи місцевого самоврядування» склали 1323,8 тис. грн, на галузь «Освіта» – 7849,5 тис. грн, «Охорона здоров’я» – 23706,2 тис. грн, «Соціальний захист населення» – 65809,4 тис. грн.

За пропозицією членів колегії проект програми та звіти виноситься на розгляд депутатів районної ради.

За результатами засідання колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення, ознайомитись з якими можна на сторінці «Розпорядження голови» нашого сайта.

27.02.2020

На захисті прав і законних інтересів дітей

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Валерія Бакулея відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

Члени комісії розглянули звернення жительки с. Щербівці щодо визначення місця проживання малолітньої доньки.

Жителька с. Глибівка просила встановити порядок побачення її колишнього чоловіка з малолітнім сином.

Також розглянуто клопотання жителя с. Слобідка щодо встановлення порядку побачення з своїм малолітнім сином, який проживає разом з матір’ю у с. Струга.

6 заяв стосувалося надання дозволів на вчинення всіх необхідних дій для отримання безоплатно у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства малолітніми особами.

Члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації.

27.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

В службі зайнятості можна отримати ваучер на здобуття безкоштовної освіти (.pdf, 0,214 Мб)

27.02.2020

Дмитро Габінет проінспектував готовність Хмельницької інфекційної лікарні до прийому хворих

Вчора голова облдержадміністрації Дмитро Габінет відвідав та проінспектував комунальне підприємство «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради, яке визначене базовим для надання медичної допомоги на випадок поширення коронавірусу COVID-19 в регіоні.

Головний лікар інфекційної лікарні Оксана Піддубна, провівши Дмитра Анатолійовича в супроводі журналістів стінами лікарні, продемонструвала відпрацьований механізм роботи з пацієнтами, хворими на важкі вірусні інфекції та запевнила у готовності ввіреного їй закладу до прийняття пацієнтів, в разі їх виявлення.

«Головне, щоб в разі появи інфікованих на коронавірус COVID-19 правильно спрацювали медичні працівники на етапі виявлення і транспортування хворих, а вони до таких ситуацій готові. В області медперсонал всіх рівнів надання медичної допомоги провів відповідні теоретичні і практичні тренування», – сказала пані Оксана.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

26.02.2020

Олександр Кубраков прозвітував про діяльність Укравтодору за 2019 рік

Денис Шмигаль: Ми хочемо почути всі думки – протилежні, незалежні, опозиційні

У Міноборони обговорили питання подальшої взаємодії з НАТО

Ситуація у Нових Санжарах: Проби для дослідження на новий коронавірус взято у 100% людей включно з обслуговуючим обсервацію персоналом

26.02.2020

Місцеві вибори 2020 року мають відбутись на новій адміністративно-територіальній основі, – Денис Шмигаль

Спільними зусиллями Уряду, народних депутатів, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів та науковців повинні бути створені всі необхідні умови, щоб 100% українців жили в спроможних громадах і отримували якісні сервіси.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль під час круглого столу на тему «Актуальні питання законодавчого забезпечення реалізації цілі 10.3 «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад» Програми діяльності Кабінету Міністрів України», що відбувся у п’ятницю, 21 лютого, у Мінрегіоні.

Денис Шмигаль заявив, що соціальна підтримка децентралізації є високою, адже вона є найуспішнішою в Україні. «Ставимо для себе таку мету, вона не є аж занадто амбітною, в цьому році 25 жовтня провести місцеві вибори згідно чинного законодавства. Вибори мають відбутись вже на новій територіальній основі», — відмітив він.

Віце-прем’єр-міністр – міністр розвитку громад та територій зауважив на необхідності врегулювання питання щодо перерозподілу повноважень в рамках трирівневої системи адміністративно-територіального устрою «громада, район (округ), область (регіон)». Він наголосив, що має бути врахована думка суспільства та експертного середовища. «Ми маємо декілька варіантів розвитку подій, але треба почути експертів, суспільство і представників установ, організацій та органів місцевого самоврядування», — зазначив Денис Шмигаль.

Джерело

26.02.2020

Засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на приміських автобусних маршрутах

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Валерія Бакулея відбулося засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Новоушицького району.

За результатами засідання конкурсного комітету ФОП Івасика Павла Івановича визнано переможцем конкурсу на приміських автобусних маршрутах Зелені Курилівці – Нова Ушиця.

Здійснювати перевезення за маршрутом Нова Ушиця – Глібів, в поєднанні Нова Ушиця – Куражин перевізники бажання не виявили.

Протокол засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на приміських автобусних маршрутах від 25.02.2020 №14.

25.02.2020

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА: Питання, які найчастіше задають та відповіді на них

Я землевласник

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО Я МАЮ ПРОДАТИ ПАЙ?

Ні, не обов’язково. Власник паю сам вирішує, продавати свою землю, чи ні. В Україні давно існує ринок житла – але це не означає, що кожен власник квартири обов’язково має її продати.

КОМУ Я МОЖУ ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ?

Громадянину України або юридичній особі, яка зареєстрована в Україні. До 2024 року є обов’язкова умова до юридичних осіб, які хочуть купити землю – їхніми бенефіціарними власниками також мають бути українці.

ЗА ЯКОЮ ЦІНОЮ Я МОЖУ ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ?

Законодавство України не встановлює межу ціни. Це справа домовленості між покупцем та продавцем.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ? КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ? ЯК ЗНАЙТИ ПОКУПЦЯ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ? Відповіді на ці та інші запитання щодо земельної реформи на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

25.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості (.pdf, 0,206 Мб)

25.02.2020

Держпродспоживслужба інформує

Йодована сіль - необхідний продукт харчування (.pdf, 0,131 Мб)

24.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Актуальні вакансії Хмельниччини: від тракториста до кухаря (.pdf, 0,246 Мб)

21.02.2020

Селекторна нарада щодо децентралізації влади

20 лютого відбулася селекторна нарада з питання обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Участь у нараді взяли голова райдержадміністрації Юрій Танасійчук, заступник голови райдержадміністрації Валерій Бакулей, голова районної ради Олександр Проциш, селищний голова Олег Московчук та запрошені представники громадськості і засобів масової інформації.

Усіх зацікавлених, просимо надсилати пропозиції та зауваження до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», за наявності, на адресу електронної пошти управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації: urrb@adm-km.gov.ua.

Детальна інформація щодо селекторної наради на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

21.02.2020

Міжнародний день рідної мови

Щороку 21 лютого всі народи Землі за рішенням ЮНЕСКО відзначають Міжнародний день рідної мови.

Мова формує свідомість людини, знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру країни.

Ні для кого не є секретом, що українська мова входить в п’ятірку наймилозвучніших мов світу. Та кожен українець знає, що наша рідна мова є найбагатшою та наймелодійнішою. Вона додає впевненості в собі та власних силах.

Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Тараса Шевченка, Л. Українки, І.Франка та багатьох інших видатних українців.

Рідне, материнське слово для кожного українця є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього нашого народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення та запорука майбуття.

Щиро вітаю вас, з Міжнародним днем рідної мови.

Нехай батьківське слово буде для всіх нас оберегом.

Не забуваймо, що українська мова нас єднає. З нею ми неповторні та самобутні.

Щастя вам, добра та нових здобутків в ім’я України!

З повагою

Голова районної державної адміністрації
Юрій ТАНАСІЙЧУК

21.02.2020

Новоушичани вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні – людей, які заплатили власним життям за європейське майбутнє України, незалежність і свободу Вітчизни.

Кожного з нас змінила Революція Гідності. Навчила бути небайдужими, брати на себе відповідальність і стояти за Україну до останнього подиху. Приклад тому – героїчний захист східних рубежів країни саме в ці лютневі дні, волонтерський рух, самопожертва в ім’я незалежності.

Сьогодні ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної Сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи. Вони - перші, хто став на шлях боротьби, яка продовжується і сьогодні. Схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто ціною власного життя відстояв щасливе завтра Української Держави та всіх нас!

Щоб вшанувати загиблих учасників Революції Гідності, новоушичани зібралися у центрі селища. Керівники органів влади району, делегації і представники трудових колективів підприємств, установ та організацій, жителі селища, молодь пройшли скорботною ходою до знака борцям за незалежність.

Присутні запалили свічки і лампадки та поклали квіти до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні.

Слава Українському народові!
Вічна слава Героям!

20.02.2020

Всеукраїнська туристична виставка "ZT EXPO 2020"

14-15 травня 2020 року у мicтi Житомирi проходитиме щорiчна Всеукраїнська туристична виставка "ZT EXPO 2020".

Виставка проводиться з метою презентацiї туристичного потенцiалу регiонiв та мicт України, налагодження спiвпрацi мiж обласними, районними державними адмiнiстрацiями, ОТГ та мiськими радами, обмiну досвiдом в активiзацii розвитку внутрiшнього туризму.

Взяти участь у заходi запрошуються керiвники структурних пiдроздiлiв з питань туризму обласних державних адмiнiстрацiй, мiських рад та ОТГ, керiвникiв туристичних iнформацiйних центрiв, власникiв туристичного бiзнесу, громадськi об'єднання, якi працюють у сферi туризму.

Про свое рiшення щодо участi та статусу (спiкер, учасник) у туристичній виставцi "ZT EXPO 2020" просимо повiдомити до 25 березня 2020 року (вказавши прiзвище, iм'я, по батьковi, посаду, контактнi телефони, адресу електронної скриньки на пошту khm_econ@adm-km.gov.ua або zed.oda.km@ukr.net.

Контактна особа у Житомирі Маринець Марія тел.: +38 097 65 40 979, +380 (0412) 47 44 20.

20.02.2020

День Державного Герба України

Двадцять вісім років тому, 19 лютого 1992 року, було затверджено Малий державний Герб України. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира Великого, князя Київського.

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність.

Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово «Воля».

Прийміть вітання із Днем Державного Герба України! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!

19.02.2020

Шановні новоушичани!

20 лютого ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні. У цей день ми вшановуємо мужніх патріотів, найкращих синів, які віддали життя за незалежність України під час подій на Майдані.

Вшануймо тих, хто віддав своє життя за наше гідне майбутнє.

Запрошуємо Вас долучитися до скорботної церемонії, що розпочнеться біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, 20 лютого о 13.00 год.

18.02.2020

На Хмельниччині триває заборона вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах

З першого листопада 2019 року до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року на внутрішніх водоймах Хмельницької області діє заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Проте, це не означає що рибалити в даний період заборонено зовсім.

Читати далі…

18.02.2020


 

Провокації на Донбасі здійснюють сили, не зацікавлені у продовженні роботи Нормандського формату – секретар РНБО

Президент України: Ситуація в зоні проведення ООС повністю контрольована

РНБО передала на затвердження Президенту Стратегію нацбезпеки і оборони «Безпека людини – безпека країни»

18.02.2020

Працівників «Центру пробації» привітали з 5-ою річницею Закону України «Про пробацію»

У світі пробація існує вже понад 200 років.

Пробація – це цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято, а 27 лютого того ж року набув чинності Закон України «Про пробацію».

Сьогодні з нагоди 5-ої річниці прийняття Закону у райдержадміністрації відбулась урочиста зустріч представників системи органів пробації з соціальними партнерами, та співробітниками уповноважених органів з питань пробації району.

Головною метою зустрічі було обговорення напрямків подальшої співпраці між підприємствами, установами, організаціями району та районним сектором пробації для забезпечення безпеки суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень, надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення про міру відповідальності.

Представників системи органів пробації привітали зі святом та зазначили, що саме завдяки їх роботі, у суспільстві, відбувається зменшення кількості рецидивів злочинів та підвищення безпеки громади.

Детальніше про пробацію в районі за цим посиланням.

18.02.2020

В Україні стартував «Інвестиційний атлас надрокористувача»

В Україні створили Інвестиційний атлас надрокористувача, який розроблено з метою запровадження чітких та зрозумілих процедур у надрокористуванні та залучення інвестицій у галузь.

Це відкритий перелік об’єктів, доступний онлайн за посиланням, котрий системно оновлюється та розподілений за шістьма кошиками згідно виду корисної копалини. Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.

Будь-який суб’єкт господарювання може обрати ділянку, або запропонувати свою з метою виставлення її на найближчий електронний аукціон на платформі ProZorro.Продажі.

17.02.2020

Вшанували пам'ять полеглих в Афганістані, подякували за героїзм живим…

Традиційно у День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав У Новоушицькому будинку культури та мистецтв відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами. На зустрічі були присутні голова Новоушицької районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Мазур, селищний голова Олег Московчук та голова районної ради Олександр Проциш.

Учасники бойових дій на територіях інших держав, керівники району та громадськість поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів-інтернаціоналістів та обеліску загиблим у роки Другої світової війни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх загиблих.

Далі на усіх чекав святковий концерт підготовлений аматорами та творчими колективами будинку культури та мистецтв.

15.02.2020

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!
Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, з глибокою шаною звертаємось до всіх синів і дочок України, яким довелося брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави.

Ми шануємо героїзм, звитягу і жертовність тих, хто пройшов крізь Афганістан, Єгипет, Ірак, Корею, Кубу, Ліван, Чехословаччину, Югославію, інші військові конфлікти, не посоромивши своєї честі та гідності.

Віримо, що цей день стане днем пам’яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення у майбутньому.

Вічна пам’ять загиблим!

Шана тим, хто вижив у пеклі війни!

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Легальна зайнятість – стабільне майбутнє (.pdf, 0,241 Мб)

14.02.2020


 

Оголошення!

Новоушицька районна державна адміністрація оголошує конкурс на визначення робочого органу – підприємства (організації) для здійснення функцій по організації проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Новоушицького району.

Об’єктом конкурсу є діяльність претендента, що забезпечить належне організаційне забезпечення і підготовку матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Новоушицького району, їх аналіз та оцінку відповідності конкурсних пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу, підготовку паспортів автобусних маршрутів та матеріалів для подальшого встановлення відносин між організатором та автомобільним перевізником – переможцем конкурсу.

Умови конкурсу (.pdf, 0,178 Мб)

Зразок заяви для участі у конкурсі (.pdf, 0,178 Мб)

14.02.2020

Увага! Соціологічне дослідження

З метою допомоги жінкам з числа учасниць бойових дій, у їх адаптації до мирного життя, Мінветеранів проводить соціологічні дослідження в регіонах України щодо їх потреб, запитів та оцінок реалізації цих потреб.

Запрошуємо долучитися усіх ветеранок АТО, та заповнити анкету – соціологічне дослідження за посиланням.

Контактна особа та координатор зазначеного проєкту – Юрій ГОРБАНЬ; контактний номер телефону: (050)311-71-81, електронна пошта: gorban@dif.org.ua.

14.02.2020

Треба зробити все, щоб українські вчені змогли реалізувати себе на рідній землі – Президент

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лауреатами премії Глави держави для молодих вчених 2019 року. Зустріч відбулася у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Володимир Зеленський ознайомився з роботами лауреатів премії. Також Глава держави оглянув експозицію Фонду Президентів України та вручив лауреатам премії свідоцтва й нагрудні знаки.

«Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями у галузі науки та техніки. Я неодноразово казав і повторюватиму: найцінніше, що є в України, – це наші люди. Їхній розум, таланти, креативність та працьовитість. І це доводять наші науковці», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі.

Глава держави зазначив, що лауреатами цьогорічної премії стали 40 наукових робіт у сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки тощо.

Читати далі (на офіційному інтернет-представництві Президента України).

13.02.2020

Онлайн-нарада щодо Державної програми «Доступних кредитів 5-7-9%»

Кабінет Міністрів України розпочав реалізацію Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Ця програма спрямована на створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.

12 лютого заступник голови адміністрації Валерій Бакулей, заступник селищного голови Віталій Кокарев, керівники підрозділів адміністрації і селищної ради, представники банківських установ та підприємці взяли участь в онлайн-нараді з питань реалізації програми в області.

Присутні отримали роз`яснення щодо умов кредитування, строку його діяльності та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва та їх фінансування.

Очікується, що Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» сприятиме розширенню діяльності мікро та малого бізнесу, їхньому виходу з “тіньового” сектору економіки, створенню нових робочих місць, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів.

Крім того, в рамках програм державної підтримки для підприємців-початківців буде можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проекту.

❗️Уся детальна інформація — на сайті Програми https://5-7-9.gov.ua/.

Також можна звернутися на безкоштовну урядову гарячу лінію 1545.

13.02.2020

Змінено розміри штрафів та процедуру їх накладання

Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.

Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП України тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (до внесення змін розмір становив 30 мінімальних зарплат), а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

Читати далі на сайті Управління Держпраці у Хмельницькій області.

12.02.2020

Юлія Соколовська презентувала в ООН пріоритети Уряду у соціальній сфері

Промисловий безвіз, спільний авіаційний простір, єдиний цифровий ринок — Олексій Гончарук розповів про пріоритети України та ЄС на 2020 рік

12.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Знайти роботу - допоможе служба зайнятості (.pdf, 0,202 Мб)

11.02.2020

До уваги представників бізнесу

Запрошуємо взяти участь у нараді з питань реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» та реалізації місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва та їх фінансування.

Нарада відбудеться 12 лютого 2020 року о 15.00 год. за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Подільська, 17, каб.205.

11.02.2020

Президент підписав закон щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності» № 473-ІХ, який Верховна Рада України схвалила 16 січня 2020 року.

Закон дає визначення понять «маломобільні групи населення» та «засоби безперешкодного доступу до об’єктів» і передбачає здійснення конкретних заходів, що дозволяють пристосувати житло та навколишнє середовище до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності.

Згідно з законом, облаштування засобів безперешкодного доступу до об'єктів житлово-комунального та громадського призначення, зокрема до під'їздів та / або квартир у житлових будинках, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело

10.02.2020

Відшкодування втрат на суму понад 1,3 млн гривень забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом січня місяця поточного року (.pdf, 0,216 Мб)

10.02.2020

До уваги депутаток та громадських активісток району

В рамках проекту Національного демократичного інституту «Сприяння політичній участі жінок та підвищення видимості жінок-політиків у Хмельницькій області», Хмельницька обласна громадська організація ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР «ГЕНДЕРНА РАДА» організовує проведення круглого столу.

Захід на тему: «Участь жінок в політичній сфері як невід’ємна складова розвитку демократії в Україні». відбудеться 12 лютого – у приміщені Новоушицької гімназії №1. Початок о 10.30, орієнтовна тривалість 1,5 – 2,0 години.

Запрошуються депутатки селищних, районних рад, ОТГ та представниць соціальних служб, громадських активісток.

Круглий стіл - це платформа для формування порядку денного з забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя органів місцевого самоврядування.

Витрати на проїзд, за наявності квитків, будуть повертатися.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 098 47 87 555 - Ірина Столярчук

10.02.2020

Увага! Попередження про погіршення погодних умов

За повідомленням Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, 10 лютого вдень на території Хмельницької області пориви вітру 15-20 м/с, вночі сильний вітер 25-30 м/с.

Ускладнення погодних умов відповідає II рівню небезпечності (помаранчевому).

Просимо громадян бути обережними!

10.02.2020

До уваги автомобільних перевізників!

Новоушицька районна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголошує конкурс на право здійснення перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на приміських автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках (об’єкт конкурсу).

Ознайомитись з умовами проведення конкурсу

07.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Електронні сервіси Хмельницької обласної служби зайнятості (.pdf, 0,207 Мб)

07.02.2020

Президент, Прем’єр-міністр, Мінцифра презентували мобільний застосунок “Дія”

Президент Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністерство цифрової трансформації презентували мобільний застосунок “Дія”. Вже зараз у додатку працюють е-посвідчення водія та свідоцтво для реєстрації (техпаспорт) для автомобіля.

“Дія” — це старт будівництва держави у смартфоні. Це те, про що ми мріяли: щоб держава була ефективною, майже непомітною, не створювала проблем, а навпаки була зручним сервісом. Українцям більше не потрібно буде витрачати час і нерви у нескінченних чергах адмінустанов», - сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що метою Уряду є протягом трьох років оцифрувати всі державні послуги, а 50 основних послуг – вже у 2020 році.

Завантажити додаток «Дія» в App Store та Google Play .

06.02.2020

Уряд схвалив Річну національну програму Україна-НАТО нової якості

Арсен Аваков: Електронний підпис на ID-карту – державні та бізнес сервіси не виходячи з дому

Законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів Комітет ВРУ розгляне в другому читанні сьогодні

05.02.2020

Держпродспоживслужба інформує

Куріння чи здоров`я – вибирайте самі (.pdf, 0,131 Мб)

05.02.2020

Безкоштовні консультації для громадян постраждалих від збройної агресії Російської Федерації

Громадська організація «Донбас СОС» надає консультаційні послуги інформаційного та правового характеру щодо широкого кола питань стосовно реалізації та захисту прав, свобод та інтересів громадян, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації та тимчасової окупації окремих територій держави, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Зокрема, телефонні консультації надаються з питань соціального та пенсійного забезпечення,перетину лінії розмежування, доступу до освітніх, медичних та житлових програм, а також, прозрам працевлаштування тощо.

Контактний телефон безкоштовної «гарячої лінії» ГО «Донбас СОС»: 0-800-309-110.

04.02.2020

Увага! Погіршення погодних умов

У зв’язку з переміщенням активного циклону із південного заходу 5 лютого на Хмельниччині очікується ускладнення погодних умов: помірний мокрий сніг, місцями значний, утворення снігового покриву, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 17-22 м/с. Ускладнення погодних умов 5 лютого відповідає I рівню небезпечності (жовтий).

Такі погодні умови можуть призвести до порушення електропостачання, роботи служб комунального господарства, будівельної галузі та порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць.

Зважаючи на синоптичний прогноз, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації нагадує учасникам дорожнього руху, що за таких погодних умов необхідно бути максимально уважними та обережними.

Вкотре нагадуємо водіям про суворе дотримання Правил дорожнього руху.

Будьте пильними за кермом, не здійснюйте різкі маневри, обирайте безпечну швидкість руху, уникайте різкого гальмування, дотримуйтеся інтервалу та дистанції, обережно рухайтеся на спусках і підйомах, не забувайте вмикати ближнє світло фар, протитуманні ліхтарі, користуватися пасками безпеки.

Також просимо водіїв не залишати автотранспорт на проїжджій частині, особливо в нічний час. Це не дає можливості працювати спеціальній техніці та створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.

Бережіть власне життя та життя своїх рідних!

04.02.2020

Президент сподівається, що найближчим часом буде досягнуто домовленості щодо дати звільнення утримуваних українців

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що нині активно ведеться робота з повернення українських громадян, які незаконно утримуються на окупованих територіях та в Російській Федерації, і висловив сподівання, що невдовзі буде досягнуто домовленості щодо дати звільнення першої частини бранців.

«Повернення українських громадян додому – це одне з наших пріоритетних глобальних завдань», – сказав Президент під час спілкування зі ЗМІ за підсумками 8-го засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною й Туреччиною.

За словами Володимира Зеленського, робота триває у двох напрямах. Перший – у рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську щодо українських бранців, які утримуються на тимчасово окупованій території Донбасу.

«Готується список. Список дуже великий. Ми вже його передали. Список буде узгоджуватися в Мінську», – повідомив Володимир Зеленський.

Читати далі (на офіційному інтернет-представництві Президента України).

04.02.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Стартував новий проєкт Хмельницької обласної служби зайнятості «Успішна молодь – успішна громада» (.pdf, 0,201 Мб)

03.02.2020

Діти мають жити в сім'ях. Уряд реформує систему інтернатів, - Олексій Гончарук

Україна вживає комплексні заходи для стримування нової коронавірусної інфекції

Укравтодор розпочинає співробітництво з Bolt

31.01.2020

На Хмельниччині стрімко зростає кількість хворих на грип

За інформацією головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксани Піддубної, нині у закладі перебувають 188 хворих. За минулу добу до лікарні доправили 40 осіб, у більшості з яких діагностовано ГРВІ та грип. У лікарні наразі перебувають 111 хворих із клінічним діагнозом «грип», 1 із них – в реанімації із важким перебігом недуги. Загалом, більше половини хворих на грип, твердять лікарі, мають ускладнення у вигляді пневмонії.

Оксана Піддубна підкреслила, що вакцинуватися від грипу не пізно навіть у розпал підвищення епідемічного рівня хвороби. А за появи перших ознак недуги (високої температури, що не збивається, ломоти в тілі, сильного головного болю, нудоти, кашлю та нежитю) – не зволікати і терміново звертатися до свого лікаря.

За матеріалами на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

31.01.2020

Увага! Попередження про погіршення погодних умов

За повідомленням Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, на території Хмельницької області 31 січня зранку та протягом дня мокрий сніг, утворення нестійкого снігового покриву висотою 3-10 см; місцями налипання мокрого снігу, хуртовини, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 15-20 м/с.

Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності, спричинятиме порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.

Просимо громадян бути обережними!

30.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Неформальне професійне навчання – шлях до кар’єрного росту (.pdf, 0,205 Мб)

30.01.2020

Хмельниччина – лідер за використанням коштів ДФРР

Сьогодні у режимі відеоконференції відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Провів його голова облдержадміністрації Дмитро Габінет. Участь в засіданні також взяли його заступники Роман Примуш, Сергій Ткачук та Оксана Ситницька, голова обласної ради Михайло Загородний та його заступниця Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів ОДА та окремих територіальних підрозділів ЦОВВ. Також у відеорежимі до роботи долучилися керівники районів, ОТГ, міст обласного значення.

Першим у порядку денному роботи було питання освоєння у 2019 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку регіонів. Як повідомила начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир, у 2019 році Хмельницькій області було передбачено фінансову підтримку з державного бюджету в обсязі 1 млрд 296 млн грн, що більше на 154,0 млн грн (1142,0 млн грн) у порівнянні з 2018 роком.

Станом на 1 січня 2020 року із Державного фонду регіонального розвитку із профінансованих 269,22 млн грн освоєно 266,664 млн грн, що складає 99,05% від обсягу профінансованих коштів. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 1 місце.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

29.01.2020

Порушень на суму понад 279 млн грн. попередили у сфері закупівель Хмельницькі аудитори протягом 12 місяців 2019 року (.pdf, 0,233 Мб)

29.01.2020

На захисті прав та законних інтересів дітей

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Мазура відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації.

На порядок денний комісії було винесено 19 питань.

Члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації та щорічний звіт про функціонування прийомної сім’ї жителів с.Філянівка.

Чотирнадцять заяв надійшло від мешканців смт Нова Ушиця та інших населених пунктів району щодо надання дозволу на вчинення всіх необхідних дій для отримання безоплатно у власність їх малолітніх дітей земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Мешканець с.Рудківці звернувся з заявою про призначення його опікуном над малолітнім онуком, дитиною-сиротою.

Ще двоє неповнолітніх жителів Нової Ушиці звернулися до комісії з заявами щодо надання дозволу на вчинення всіх необхідних дій для отримання ними безоплатно у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства.

Члени комісії вивчили усі надані документи, у результаті чого прийняли відповідні рішення.

29.01.2020

Держпродспоживслужба інформує

Суттєво погіршилася епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці (.pdf, 0,155 Мб)

29.01.2020

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

Сьогодні українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. 102 роки тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві і їх тіла було перевезено до Києва.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща!

29.01.2020

Конкурсні відбори інвестпрограм та проектів регіонального розвитку на 2021 рік відбуватимуться на новій онлайн платформі ДФРР

Міністерство розвитку громад та територій України запустило нову онлайн платформу Державного фонду регіонального розвитку.

На новій платформі обласні державні адміністрації вже можуть оголошувати конкурсні відбори проектів на 2021 рік за умови наявності затверджених Регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки, планів їх реалізації, а також визначених пріоритетних технічних завдань.

Оновлена платформа передбачає, що кожен заявник матиме власний електронний кабінет, проекти та документація подаватиметься в електронному вигляді, реєстрація та оцінка проектів відбуватиметься виключно на онлайн платформі за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Програми та проекти, що реалізуються за кошти ДФРР у 2020 році, а також додаткові конкурсні відбори на цей рік залишатимуться на старій платформі.

Про те, як подавати інвестпрограми і проекти та як здійснюється відбір проектів на новій платформі можна ознайомитись ТУТ.

Джерело

28.01.2020

Україна та Польща з відкритим серцем рухаються у майбутнє й акцентують увагу на тому, що об’єднує – Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з Анджеєм Дудою

Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда обговорили двосторонні відносини під час робочого візиту Глави Української держави до Республіки Польща з метою участі у відзначенні 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау.

Володимир Зеленський після перемовин з Анджеєм Дудою наголосив, що Україна дозволила пошукові роботи, і польські експерти провели перші розкопки у Львівській області. На черзі – відновлення польською стороною пошкодженої української могили на горі Монастир.

«Нам вдалося знизити градус емоцій навколо спільного трагічного минулого, і сьогодні наші країни з відкритим серцем рухаються вперед, у майбутнє, – сказав Президент України в заяві для ЗМІ в місті Освенцимі. – Віднині у наших відносинах ми акцентуємо увагу на тому, що нас об’єднує».

Зі свого боку Анджей Дуда подякував і назвав жестом дружби те, що в Єрусалимі подружжя Зеленських поклало червоно-білі квіти до ділянок монумента «Долина знищених громад», присвячених пам’яті єврейських громад України та Польщі, знищених під час Голокосту.

Читати далі (на офіційному інтернет-представництві Президента України).

28.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Зростання безробіття чи сезонні коливання: ситуацію коментує служба зайнятості (.pdf, 0,213 Мб)

27.01.2020

Уряд вніс зміни до Методики формування спроможних територіальних громад

Сьогодні Уряд прийняв важливе рішення для продовження формування спроможних громад та завершення реформи децентралізації.

Кабмін затвердив зміни до Методики формування спроможних територіальних громад.

Так встановлюються чіткі критерії, завдяки яким громади зможуть «оцінити» власну спроможність: людський потенціал, фінансові та майнові ресурси. Ці критерії дадуть змогу надавати якісні послуги жителям вирішувати накопичені проблеми, розвивати місцеву економіку.

Зокрема, змінами:
— встановлено, що Методика визначає порядок розроблення перспективного плану та умови формування проектних спроможних територіальних громад;
— передбачено, що формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням рівня їх спроможності, оптимальних мереж соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг у відповідних сферах;
— визначено чітку послідовність формування спроможних територіальних громад;
— встановлено критерії оцінки рівня спроможності територіальних громад та необхідність врахування такої оцінки при розробленні перспективних планів (внесенні змін до перспективних планів);
— приведені відповідні положення Методики до Стандарту доступності публічних сервісів та послуг, визначених Програмою діяльності Уряду та Законом України від 5 грудня 2019 р. № 348-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Джерело

24.01.2020

Навчання з питань заповнення електронних декларацій

Сьогодні для державних службовців райдержадміністрації було проведено навчання з питань реалізації Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Альона Якубова ознайомила присутніх з порядком заповнення та подання декларації, змінами до Закону, що набрали чинності з 1 січня цього року, основними вимогами до заповнення декларації.

На запитання, які надходили із залу під час навчання були надані розгорнені відповіді.

24.01.2020

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

За втручання Новоушицького відділу Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури державі повернуто землю водного фонду вартістю 150 тис. грн. (.pdf, 0,125 Мб)

23.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Новий сервіс служби зайнятості – інститут консультанта роботодавця (.pdf, 0,213 Мб)

23.01.2020

Урочиста зустріч на межі Хмельницької та Тернопільської областей на мості єднання

Традиційно у День Соборності України зустрічаються делегації сусідніх областей, символізуючи об’єднання українських земель в одну державу.

22 січня делегація Новоушицького району взяла участь у заходах з нагоди Дня Соборності України, що відбувалися в с. Гусятин Чемеровецького району. Представники делегацій з кожного району Хмельницької області сформувавши колону, разом вирушили до м. Гусятин Тернопільської області.

Акція єднання відбулася на межі Гусятинського та Чемеровецького районів двох областей – Тернопільської і Хмельницької. На мості, який їх з’єднує, делегації з’єднали дві частини українського прапора – жовту та синю, таким чином поєднавши два береги Збруча. Після цього колона вирушила на центральну площу Гусятина, де відбулися урочисті заходи.

23.01.2020

Шановні жителі Новоушиччини!

22 січня 1919 року відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

І хоча тоді цій споконвічній мрії українців – створити міцну державу, бути господарями на своїй землі – не вдалося реалізуватися, ця дата стала символом консолідації нашого народу на всі віки.

Таке ж завдання перед нами ставить сьогодення – об'єднатися навколо ідеалів свободи і демократії, боротися за національну гідність і дати відсіч кожному, хто на неї посягає, повернути тимчасово окуповані території до рідного дому.

Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акта Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок – берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Тож вшануймо їх і працюймо разом для світлого майбутнього нашої рідної України! Віримо, що виборемо єдину, соборну, незалежну Україну, в якій пануватиме мир.

Бажаю вам незламного українського духу, гордості за рідну націю.

Зі святом всіх – з Днем Соборності України !

З повагою
Голова районної державної адміністрації
Юрій ТАНАСІЙЧУК

Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 січня по 30 березня 2020 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:(.pdf, 0,142 Мб)

Як адвокату залучитися для надання безоплатної вторинної правової допомоги(.pdf, 0,256 Мб)

21.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

ТОП – 10 актуальних вакансій Хмельниччини (.pdf, 0,254 Мб)

21.01.2020

Обережно, грип наступає!

За інформацією заступника головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні Нінель Марцонь, на 17 січня у лікувальному закладі перебували 34 хворих з клінічним діагнозом «грип», 2 з них – в реанімації у стані середньої важкості з тенденцією до покращення. Протягом попередньої доби до Хмельницької міської інфекційної лікарні доправлено 5 хворих з симптомами грипу. Від початку епідемічного сезону ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» підтвердив уже 9 випадків грипу А в області. Проте, епідемічний поріг на Хмельниччині наразі не перевищено.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з 6 по 12 січня 2020 року у нашій державі на ГРВІ захворіли 105 260 людей, із них 61,5% — діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності склав 275,3 на 100 000 населення, що на 42,3% менше епідемічного порогу по Україні.

За 2-й тиждень цього року було зареєстровано 9 випадків грипоподібного захворювання та 17 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції.Методом ПЛР досліджено 21 зразок, у 8 зразках матеріалів визначено віруси грипу: 6 — типу А(Н1)pdm09 і 2 — типу B.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

20.01.2020

До уваги автомобільних перевізників!

Новоушицька районна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголошує конкурс на право здійснення перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на приміських автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках (об’єкт конкурсу).

Ознайомитись з умовами проведення конкурсу

20.01.2020

Держпродспоживслужба інформує

На Хмельниччині в 2019 році 9 людей захворіло на ботулізм (.pdf, 0,134 Мб)

17.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Професійне навчання безробітних (.pdf, 0,208 Мб)

Орієнтовний графік комплектування груп для професійного навчання зареєстрованих безробітних у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (.pdf, 0,267 Мб)

17.01.2020

Запрошуємо долучитися до проведення загальнонаціонального флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ»

22 січня – величний день в історії України. Цього дня далекого 1919 року на Софіївській площі у Києві було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Соборність – це не тільки спільні етнічні землі у рамках держави, а насамперед, духовне єднання всього населення нашої країни в ім’я миру, свободи і процвітання рідної землі.

До Дня Соборності України пропонується проведення загальнонаціонального флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ», що полягає у поширенні у соціальних мережах фото громадян держави в національному одязі під хештегом #мости_єднання.

Його мета – показати всім, що кожен громадяни України не байдужий до нашої держави та підтримує її єдність.

Учасником флешмобу може стати кожен, хто підтримує Україну, прагне її єдності.

Щоб долучитися до флешмобу потрібно:

- одягнути національний костюм;
- зробити фотографію або селфі та опублікувати його у Facebook із хештегом #мости_єднання.

16.01.2020

Законопроект, необхідний для завершення формування спроможних громад і районів, готовий до голосування у Верховній Раді України

15 січня 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653 від 20.12.2019 і рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні.

Цей проект закону вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади. Крім того, законопроект пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

«Прийняття цього законопроекту дасть можливість Уряду прийняти необхідні рішення по затвердженню адміністративно-територіального устрою на рівні громад і районів. Крім того, він дозволить нам вирішити нагальну сьогодні проблему тих районів, а їх вже біля 30, які повністю покриті об’єднаними громадам. В цих районах функціонують районна адміністрація, районна рада, які фактично не мають повноваження але мають фінансуватися», — прокоментував В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Джерело

16.01.2020

Уряд посилює відповідальність за втягнення дітей у злочинну діяльність

Уряд затвердив Дорожню стратегію-2020: за рік відремонтувати не менше 4 тис. км доріг

Україна готова брати повноцінну участь у системі закупівель НАТО

15.01.2020

Підсумки роботи аудиторів Хмельниччини (.pdf, 0,233 Мб)

14.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Підсумки 2019 року: ринок праці Хмельниччини (.pdf, 0,202 Мб)

14.01.2020

Обласний етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020» стартував!

Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи дітей на перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2020 року.

Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

Детальні умови конкурсу на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

13.01.2020

У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація обговорила питання співпраці у сфері відновлюваної енергетики

Держгеокадастр: Документи на землю можна погодити он-лайн

МОН зробило публічними 28 освітніх реєстрів

13.01.2020

Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області інформує

ВИМОГИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИХ ВКАЗІВОК З ПІДГОТОВКИ НАСЕЛЕННЯ ДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ НА 2020 – 2021 РОКИ (.pdf, 0,135 Мб)

11.01.2020

До уваги автомобільних перевізників!

Головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 10 січня 2020 року №2/2020-р «Про визначення переможців на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Новоушицького району».

Ознайомитись з розпорядженням можна за посиланням.

11.01.2020

Обласна комісія перерозподілила кошти на об’єкти, що фінансуватимуться з ДФРР

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук провів засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році. До участі в ньому долучилися заступник голови ОДА Світлана Павлишина, голова обласної ради Михайло Загородний та його перший заступник Неоніла Андрійчук. На порядок денний було винесено питання щодо уточнення розподілу коштів, які виділено для Хмельниччини з ДФРР.

Як зазначив Сергій Петрович, після попереднього засідання комісії, що відбулося в кінці грудня 2019 року з Мінрегіону надійшли уточнені цифри фінансування, яке буде виділене для області. Однак, міністерство додало вимогу щодо обов’язкового резервування 10% від цієї суми на реалізацію проектів-переможців “Всеукраїнського громадського бюджету”. Оскільки загальна сума коштів, що буде виділена з ДФРР для Хмельницької області, складатиме 286 млн. 854,5 тис. грн., то з них 28,7 млн. грн. має бути зарезервовано.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

10.01.2020

Реєстрація на сертифікацію вчителів 2020 року стартує 15 січня

В перші дні нового року Мінсоцполітики спрямувало 4,1 млрд грн на виплату соціальних допомог

З 2020 року Мінсоцполітики змінило механізм фінансування соціальних виплат, що дозволить видавати гроші населенню набагато швидше

10.01.2020

В облдержадміністрації презентували положення законопроєктів, що визначатимуть засади адміністративно-територіального устрою

Сьогодні в облдержадміністрації директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак презентував основні напрацювання робочої групи при Мінрегіоні щодо шляхів подальшої реалізації реформи адміністративно-територіального устрою. Участь в зустрічі взяли голова облдержадміністрації Дмитро Габінет та голова обласної ради Михайло Загородний, заступники та радники голови облдержадміністрації, керівники окремих структурних підрозділів ОДА.

Юрій Ганущак розповів присутнім про основні положення законопроєктів “Про місцеве самоврядування” та “Про місцеві державні адміністрації”, які розроблені у Мінрегіоні та незабаром будуть представлені на розгляд Верховної Ради України. Як зауважив експерт, наразі триває обговорення цих проєктів і деякі положення перебувають на стадії доопрацювання, а тому пропозиції та думки регіонів щодо тих чи інших варіантів вирішення питань будуть взяті до уваги при формуванні остаточного документу.

Більш детально із нормами цих законопроєктів можна ознайомитися у презентаціїі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

09.01.2020

Держпродспоживслужба інформує

Ще одна жертва грипу (.pdf, 0,183 Мб)

09.01.2020

У Хмельницькій області учасникам бойових дій передано у власність 20,75 тис. га землі

08.01.2020

Обговорено основні напрямки роботи галузі агропромислового розвитку на 2020 рік

Сьогодні під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулася онлайн – нарада з регіонами.

Від Хмельниччини участь в ній взяли голова адміністрації Дмитро Габінет, заступник голови адміністрації Сергій Ткачук, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк та інші запрошені.

Розпочинаючи селектор, Тарас Висоцький подякував представникам областей за ефективну злагоджену роботу в останні дні грудня, оскільки в 99% заявників, які мали право на державну підтримку, і пройшли всі необхідні узгодження та комісії змогли її отримати, так як і компенсації відсотків по кредитах.

Тарас Миколайович окремо розповів про ідею формату комунікацій та взаємодії між Міністерством та регіонами. Так, він анонсував, що такі селектори будуть проводитися щотижня для оперативного реагування на запитання, які будуть виникати в областях. Завдяки цьому з’явиться можливість залучення до процесу комунікації фермерів, аграріїв та інших зацікавлених сторін.

Читати далі на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.

08.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал (.pdf, 0,217 Мб)

08.01.2020

Рішення Уряду в дії: 25 мільйонів кубометрів деревини на рік та обов’язковість електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів

МКМС: Олена Трибушна очолить інформаційне мовлення телеканалу для тимчасово окупованих територій

Олексій Гончарук: Програма мобільності молоді стартує в квітні цього року

03.01.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Види послуг, які надає роботодавцям Хмельницька обласна служба зайнятості (.pdf, 0,202 Мб)

02.01.2020

До уваги жителів району!

Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (.pdf, 0,171 Мб)

02.01.2020

Через програми державної підтримки сільського господарства Хмельниччина отримала понад 105,1 млн.грн.

Як повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, впродовж 2019 року профінансовано понад 105,1 млн. грн. дотацій з державного бюджету, які були спрямовані на :

– часткову компенсацію відсоткової ставки за банківськими кредитами для 56 підприємств області за 121 заявкою, в сумі 45262,7 тис. грн.;

– спеціальну бюджетну дотацію за утримання молодняка великої рогатої худоби фізичними особами для 12211 фізичних осіб, в сумі 37341,5 тис. грн.;

– часткову компенсацію вартості будівництва холодильників з регульованим газовим середовищем для зберігання плодово-ягідної продукції для 2 підприємств, в сумі 21403,5 тис. грн.;

– часткову компенсацію вартості садивного матеріалу плодово-ягідних культур для 2 підприємств, в сумі 1106,5 тис. грн.

Також з коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання» відповідно до Порядку п. 4.1. власники особистого селянського господарства отримали виплату часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння в розмірі 70 % вартості придбаного обладнання на загальну суму близько 3, 5 млн. грн.

Усі програми державної підтримки сільського господарства у 2019 році профінансовані.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації.

02.01.2020

Шановні жителі Новоушицького краю!
Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Новорічно-різдвяні свята приносять у кожну оселю святкову урочистість, символізують перехід до нового року і вселяють віру на краще майбутнє.

Ми прожили ще один рік випробувань, труднощів та важливих змін. Це був нелегкий рік втрат і здобутків, розчарувань і віри в наше майбутнє. Ми відчули, що таке перемога і що таке поразка. Загартувались в боях і об’єднались навколо спільної мети - побудови сильної, багатої та незалежної України.

Зараз ми стоїмо на шляху складних економічних та соціальних перетворень, реформування місцевого самоврядування.

Вірю, що зміни, які відбуваються в Україні і в нашому районі зокрема, дадуть бажаний результат. Тому маємо об’єднати зусилля влади та громади району. Зроблено чимало, та разом потрібно зробити ще в десятки разів більше.

Нехай у Новому році святкова зірка осяє кожну вашу оселю світлом добра та надії, укріпить вірою душі та зігріє любов'ю серця, додасть сил та натхнення на наполегливу працю заради наших дітей та онуків, заради нашого рідного краю, заради всієї України!

Бажаю, щоб новорічні свята були радісними і сповненими приємних вражень, а прийдешній рік став щасливим і успішним для кожного з нас.

Щедрої вам колядки, смачної куті і веселих різдвяних свят!

З повагою

голова районної державної адміністрації

Юрій ТАНАСІЙЧУК


Повернутись© 2005-2020 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
вул.Подільська, 17, смт Нова Ушиця Хмельницкої області, Україна, 32600;
admin@nu-rda.gov.ua; +380688449980, (03847)21281, (03847)21170, (03847)21878