Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
English          Русский

Карта сайта
Адміністратор сайта


Н О В И Н И - П О Д І Ї - І Н Ф О Р М А Ц І Ї


 
Увага! Конкурс на зайняття вакантної посади!

    Запрошуємо взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади головного спеціаліста загального відділу Новоушицької районної державної адміністрації.
    Детальніше за цим посиланням (ссилка актуальна до 22.02.2018).
 

    Відеоролики, розроблені Міністерством юстиції України у межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право!"

    Я маю право!

    Я маю право!

    29.01.2018
 

Бій за майбутнє України: 29 січня – день пам’яті полеглих у бою під Крутами

    29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
    Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.
    Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
    Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.
    За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”
    Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
    Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

    29.01.2018


 

28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг став Державним прапором України

     26 років тому Верховна Рада України приймає історичну постанову №192 «Про Держаний прапор України». У цій постанові депутати офіційно затвердили національний стяг – «прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня – синього кольору, нижня – жовтого кольору».
    Кольори – синій та жовтий обрали не дарма. Герб Володимира Великого був синім стягом із жовтим тризубом. Жовтий лев на синьому полотнищі – це герб Данила Галицького. Пізніше козаки використовували саме ці кольори для своїх хоругв. Як правило, на синьому тлі золотом вишивали лицаря.
     Проте історія сучасного українського прапора починається з 22 квітня 1848 року. Над Львівською ратушею українці Королівства Галиччини та Володимирії вивісили свій національний стяг. А вже після 1905 року синьо-жовтий стяг почали здіймати і на території Наддніпрянської України.
    Вперше, як державний символ, синьо-жовтий стяг визнала Українська Народна Республіка. У 1938 році полотнище із двох горизонтальних смуг своїм прапором зробила Карпатська Україна.
    І вже відтоді і аж до 1991 року синьо-жовтий прапор був поза законом. За його використання в СРСР можна було потрапити у в’язницю на два роки. Після розпаду більшовицької імперії та проголошення незалежності України, Президія Верховної ради юридично закріпила за синьо-жовтим стягом статус офіційного прапора України. День Прапора відзначають 23 серпня.
    В історії новітньої України наш рідний прапор став символом боротьби за визволення, символом єднання, брендом України в світі. Сьогодні наш прапор впізнаваний усіма народами світу.

    26.01.2018


 

Глава держави: Маємо сприяти підготовці закону про Антикорупційний суд до другого читання

     Під час під час виступу на «Українському сніданку», який відбувається в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності продовження роботи з підготовки законопроекту про Антикорупційний суд до другого читання.
     «Ми продовжуємо нашу співпрацю із МВФ. Я хочу подякувати Девіду Ліптону (першому заступнику Директора-розпорядника МВФ – ред.) та Крістін Лагард (Директору-розпоряднику МВФ – ред.), ми мали прекрасну зустріч та обговорення того, що і коли має бути зроблено. Включно з питанням про Антикорупційний суд», - сказав Петро Порошенко.
     «Це є моєю ініціативою в парламенті. І ми маємо прискорити зустріч експертів-законодавців аби сприяти підготовці цього закону до другого читання»,- наголосив Президент.

    26.01.2018


   

Семінар-практикум по вивченню щеплення грецького горіха

     Сьогодні в Новоушицькому коледжі ПДАТУ відбувся семінар-практикум по вивченню щеплення грецького горіха. У семінарі взяли участь представники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, садівники, керівники господарств, асоціації горіховодів, садівники-аматори із районів Хмельниччини та сусідніх областей.
    Відкрив семінар заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.Рибчинський. У своєму виступі він розкрив значення, стан горіхоплідних та їх місце в любительському садівництва Новоушицького району.
    Зокрема, в нашому районі вирощується 59,6 гектарів промислового горіхового саду в ТОВ «Сади Дністра». Закладка проведена щепленим посадковим матеріалом, на площі 36,6 гектарів обладнано полив, проводиться формування крон та догляд за грунтом, 35 гектарів цього саду посаджені в 2011 році і в минулому році вступили в плодоношення.
    Доповідачі та присутні обговорювали особливості культури грецького горіха, терміни та методи щеплення та інші теми щодо розведення грецького горіха в промисловому та любительському садівництві.

    25.01.2018


 

О.Корнійчук: На виконання програми “Доступні ліки” вже профінансовано майже 1,4 млн.грн

    Хмельниччина розпочала фінансування урядової програми “Доступні ліки”. Про це голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук повідомив під час оперативної наради з представниками окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.
    Як зазначив очільник області, кошти для програми «Доступні ліки» з держбюджету в обсязі 1,38 млн. грн. надійшли на рахунки і вже розподілені по районах. Також Олександр Олександрович вкотре наголосив на важливості ефективної реалізації програми “Доступні ліки”.
    “Завдяки цій урядовій ініціативі найбільш вразливі категорії пацієнтів, які не завжди мають достатньо коштів, щоб придбати потрібні ліки самотужки, можуть вчасно отримати необхідне лікування. Фінансування всіх заходів забезпечено, і я особисто проконтролюю, щоб в області програма “Доступні ліки” виконувалася в повному обсязі, а кошти розподілялися вчасно,” – підкреслив голова облдержадміністрації.
    За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, минулого року програмою “Доступні ліки” скористалося 329 тисяч 986 мешканців області. Було виписано 643 тисячі 378 рецептів, 335 аптечних закладів приєдналися до цієї програми.
    Нагадаємо, що наразі механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. До реєстру Урядової програми “Доступні ліки” включено 199 лікарських препаратів, які можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою, з них 160 – для лікування серцево-судинних захворювань, 29 – цукрового діабету, 10 – бронхіальної астми.
    З січня 2018 року перелік лікарських засобів, які частково, або повністю підлягатимуть відшкодуванню збільшено (239).
    Також у 2018 році до цього переліку додадуться препарати для лікування ще трьох нозологій: виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.
    Щоб отримати ліки за програмою, пацієнту треба спочатку отримати рецепт у сімейного лікаря або терапевта із зазначенням діючої речовини, а тоді звернутися з ним слід до однієї з аптек, що долучилися до програми.

    25.01.2018


 

На порядку денному - програма соціально-економічного розвитку району на 2018 рік

     Перше у цьому році засідання колегії райдержадміністрації відбулось сьогодні під головуванням голови райдержадміністрації Ю.Танасійчука.
     Найважливішим питанням порядку денного було питання про проект програми соціально-економічного розвитку району на 2018 рік. Про проект програми інформував перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур. У програмі передбачено комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи та розвиток основних галузей виробничої і соціальної сфери району.
    
Детальніше із програмою можна ознайомитись тут
     За результатами розгляду на засіданні колегії райдержадміністрації проекту програми соціально-економічного розвитку Новоушицького району на 2018 рік було прийнято розпорядження щодо схвалення та винесення її на розгляд сесії районної ради.
     Також члени колегії розглянули питання про звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування та про стан виконавської дисципліни керівників підрозділів райдержадміністрації.

    25.01.2018


 

Олександр Корнійчук: Керівники на місцях персонально відповідатимуть перед людьми за неналежне надання житлово-комунальних послуг

     Про це зазначив голова адміністрації під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації, обговорюючи питання проходження опалювального сезону 2017/2018 року.
     Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад.
     Першим питанням порядку денного засідання колегії було заслухано інформацію про стан проходження опалювального сезону 2017/2018 року.
     Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Дашковський, на 10 січня 2018 року опалювальний сезон в області проходить стабільно. Стовідсотково опалюється 4794 житлових будинків, 690 дитячих садочків, 64 лікарні та 702 школи.
     Разом з тим, критична ситуація склалася у місті Шепетівка, де початок опалювального сезону було зірвано через відсутність номінацій на постачання природного газу від НАК “Нафтогаз України” ТОВ “Шепетівка Енергоінвест”, яке у 2012 році уклало договір з Шепетівською міською радою про концесію цілісного майнового комплексу Шепетівського ПТМ.
     Для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону у житлово-комунальному господарстві області створено 130 аварійних бригад у складі 744 осіб та залучено 325 одиниць спеціалізованої техніки, оснащених необхідними інструментами, електро- та газо- зварювальними апаратами, насосами для відкачування води, засобами захисту тощо.
     З метою забезпечення ліквідації снігопадів та ожеледиці на вулицях і дорогах комунальної власності заготовлено посипкового матеріалу та реагентів в обсязі 36,68 тис. тонн. На 10 січня 2018 року 8,08 тис. тонн використано та 28,60 тис. тонн залишилося в резерві.
     Підготовлено 215 одиниць комунальної спецтехніки, яка залучається до виконання робіт з ліквідації снігопадів та ожеледиці, додатково укладено 332 угоди на залучення спецтехніки в інших організаціях.
     Крім того, для оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час проходження опалювального сезону при облдержадміністрації створено оперативний штаб із забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2017/2018 року на об’єктах житлово-комунального господарства та соціальної сфери області.
     Підсумовуючи дане питання голова адміністрації відмітив, що значних перебоїв з наданням житлово-комунальних послуг наразі в області немає. Проте, складною залишається ситуація у м. Шепетівка.
     Також очільник області нагадав усім присутнім, що забезпечення теплом, водою та іншими послугами – це персональна відповідальність перед людьми керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

    24.01.2018


 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

    Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації П.Мазура відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації.
     На порядок денний було винесено 4 питання.
    Члени комісії розглянули три питання про виконання батьківських обов’язків матерями відносно їх малолітніх дітей.
    Також розглянули питання про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації.
     Члени комісії поспілкувались із заявниками та вивчили усі надані документи, у результаті чого прийняли відповіді рішення.

    24.01.2018


 

Продукція агровиробників району – якісна

     Відповідно Протоколів випробовувань ПП «Незалежний центр лабораторних досліджень «Еталон», акредитованого Національним агентством з акредитації України на відповідність ДСТУ ISO\IES 17025:2006 на замовлення Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області всі зразки рослинницької продукції, які були комісійно відібрані в агроформуваннях району 29.11.12017 року на виконання «Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу у 2017 році» пройшли випробовування на вміст залишкової кількості хлорорганічних, фосфорорганічних пестицидів, синтетичних піретроїдів, дитіокарбаматів, токсичних елементів (свинець, кадмій), мікотоксинів (зерленон, дезоксиніваленод), та питому активність радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 і визнані такими, що відповідають вимогам Державних стандартів України, Регламенту максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах, Регламентам (ЄС) №396\2005 та ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 за всіма визначеними показниками.

     Сергій Пептюк, головний фахівець відділу прогнозування, фіто санітарної діагностики та аналізу ризиків ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій обл

    24.01.2018


 

Країни-члени НАТО допоможуть Україні ліквідувати сховища радіоактивних відходів, що залишились з часів СРСР

     У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося відкриття спільної Місії України при НАТО, Постійного представництва ФРН в НАТО та Агенства НАТО з підтримки та постачання виставки щодо перезахоронення радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні.
    На території України є кілька об’єктів, на яких у період між 1960 і 1990 роками Збройними Силами колишнього СРСР було захоронено радіоактивні відходи. Після 1991 року ці об’єкти передано Збройним Силам України, проте Україна не отримала жодної інформації щодо характеру та властивостей цих відходів.
    На утриманні Міноборони та інших органів державної влади, знаходилися 6 місць захоронення РАВ. Один з них – 1 могильник РАВ на об‘єкті “Вакуленчук” був успішно очищений завдяки реалізації першого етапу Трастового фонду з питань ліквідації сховищ радіоактивних відходів на території України за допомогою країн-членів НАТО.
    Положеннями Угоди передбачено повний цикл реабілітації колишніх територій військового призначення для подальшого використання у мирних цілях. Наступним етапом реалізації цього проекту є сховище радіоактивних відходів поблизу селища Цибулеве у Кіровоградській області (власність Міноборони України).

    23.01.2018


   

День Соборності України відсвяткували на межі двох областей – Тернопільської і Хмельницької

     Сьогодні – День Соборності України, свято, яке відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
    Обласні урочистості з нагоди 99-річниці Дня соборності України відбулися у Гусятині.
    Участь в урочистостях взяла і делегація з Новоушицького району на чолі з керівниками: головою райдержадміністрації Ю.Танасійчуком, селищним головою О.Московчуком, головою районної ради О.Процишом.
    На мосту, який з’єднує Гусятин Тернопільської і Чемеровецький район Хмельницької областей, делегації із цих областей обмінялися короваями та з’єднали дві частини українського прапора – жовту та синю, таким чином поєднавши два береги Збруча.
    На центральному майдані Гусятина відбувся молебень за Героїв Небесної сотні й воїнів, які загинули, захищаючи цілісність і незалежність України.
    Після спільного молебню за єдність України розпочався об’єднаний концерт двох областей-сусідів.

    22.01.2018


 

22 січня україна відзначатиме 100 років проголошення незалежності української народної республіки

    Проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року є важливим для протистояння російській пропаганді, зокрема спростування міфу, що ніколи не було незалежної Української держави.
    Завершення Першої світової війни увінчалося створенням на руїнах імперій низки незалежних національних держав у Східній Європі. Серед поневолених народів, що піднялися тоді на боротьбу за самостійність були й українці, які теж зуміли створити Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку, а згодом об’єдналися в єдину державу. Незважаючи на завзяту боротьбу та жертовність проявлену у захисті суверенітету українці втратили її, в першу чергу через несприятливі зовнішньо-політичні обставини та агресію більшовицької Росії.
    Проголошення незалежності IV Універсалом Центральної Ради стало логічним етапом визвольного руху доби Української революції. Лютнева революція 1917 року призвела до ліквідації імперського режиму та встановлення Тимчасового уряду. Майже по всій Україні були ліквідовані органи царської адміністрації – тепер на місцях керували комісари.
    Повалення самодержавства відкрило широкі можливості для створення або активізації громадських організацій та політичних партій. У Києві, Полтаві, Харкові, Одесі, Чернігові й інших містах відбулися багатолюдні мітинги та демонстрації під синьо-жовтими прапорами. Осередком згуртування громадських та політичних сил стала Українська Центральна Рада, створена 17 березня 1917 року в Києві. Поступово вона перетворилася на всеукраїнський представницький орган, а згодом – парламент Української Народної Республіки.
    23 червня того ж року Центральна Рада першим Універсалом проголосила автономію України і закликала створювати українські органи влади на місцях, а 28 червня створила Генеральний Секретаріат, котрий перебрав на себе справи внутрішні, фінансові, військові, продовольчі, земельні, освітні, міжнаціональні та справи юстиції, ставши по суті першим українським урядом революційної доби.
    Події в Москві та Петрограді – Жовтневий переворот, повалення Тимчасового уряду, формування Ради народних комісарів – несли більшовицьку загрозу для України. Це підштовхнуло Українську Центральну Раду до подальшого оформлення держави. 20 листопада 1917 року ІІІ Універсалом вона утворила Українську Народну Республіку.
    22 січня 1918 року проголошено незалежність УНР.
    Цьому було присвячене закрите засідання Малої ради. Воно розпочалося 22 січня і закінчилося вночі 25 січня. Документ містив чотири головні положення: проголошення самостійності Української Народної Республіки; доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами; оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією; декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.
    Таким чином, уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку, збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільно.

    За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

    22.01.2018


 

Шановні жителі Новоушиччини!

    Наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Пам’ятною датою таких подій є 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
    Щороку у цей день ми iз вдячністю згадуємо тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.
    Події минулого не втрачають своєї значущості. Зараз, як ніколи, ми повинні пам’ятати про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.
    Шановні новоушичани!
    Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня соборності України!
    Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної України.
    Єднаймося у підтримці наших Збройних Сил, добровольчих батальйонів, усіх патріотів, єднаймося у баченні щасливого майбутнього України, єднаймося заради кращого життя у рідному краї!
    Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, благополуччя, злагоди, спокою і глибокої віри у гідне майбутнє України та рідного Новоушицького краю. Віримо, що виборемо єдину, соборну, незалежну Україну, в якій пануватиме мир.
    Слава Україні! Героям слава!

З повагою
голова районної державної адміністрації
голова районної ради
Юрій Танасійчук
Олександр Проциш


 
Обережно: дифтерія. МОЗ закликає вакцинувати дітей і вакцинуватися дорослим

     У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих. Для лікування дифтерії в Україні наявна протидифтерійна сироватка.
     Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).
     Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
     Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а і дорослим.
     В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.
     Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін'єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.
     На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.
     Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року. Також на 2018 рік МОЗ заклав в бюджет 40,2 млн гривень для закупівлі сироваток та імуноглобулінів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, серед яких і дифтерія.
     Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.
     Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз у шиї
     Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
     Ускладнення від дифтерії можуть включати: блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

    19.01.2018


 

Закон «Про національну безпеку України» має привести сектор безпеки і оброни України до стандартів НАТО та ЄС – Президент під час РНБОУ

     Рада Національної безпеки і оборони, під головуванням Президента Петра Порошенка, обговорила проект Закону «Про національну безпеку України».
     Президент підкреслив, що цей національний законодавчий акт в сфері безпеки і оборони має відповідати та забезпечувати реформування всього сектору безпеки і оборони України та сприяти покращенню нашого співробітництва з країнами НАТО.
     «Цей законодавчий акт має привести стандарти національної безпеки і оборони у відповідність до стандартів національної безпеки Європейського Союзу», – наголосив Петро Порошенко.
     «Проект (законопроект «Про національну безпеку України» – ред.) ставить перед собою завдання членства України і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному Договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», – сказав Президент та наголосив на надзвичайній важливості цього питання.

    18.01.2018


 

Розповсюдження видавничої продукції держави-агресора каратиметься штрафами

     15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».
     Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».
     Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.
     Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.
     На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.
     Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року, дія його, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів не поширюється на продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.
     Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.
     Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

    18.01.2018


       

«Радуйся, земле!»

     З глибини століть прийшли до нас найбільші зимові свята – Різдво Христове, Новий рік, Святого Василя та Водохреща. Ці дні в Україні завжди були осяяні світлою радістю, позначені барвистим дійством, звичаями та обрядами.
    Традиційним на завершення новорічно-різдвяних свят є проведення фестивалю колядок та щедрівок, який пройшов у нашому районі з ініціативи селищного голови О.Московчука.
    Проведення таких фестивалів сприяє відродженню та утвердженню духовних цінностей українського народу, збереженню православних традицій наших предків.
    Святковою ходою, під супровід духових інструментів, кращі художні самодіяльні колективи громади пройшли центральною вулицею селища до святкової ялинки. Серед них – колективи закладів освіти, культури, охорони здоров’я, самодіяльні колективи сіл району, молодь, ветерани праці різних рівнів та щирі шанувальники народного мистецтва.
    Площа біля ялинки майоріла яскравими українськими хустками, віночками, святковими костюмами. Над ними – головні символи свят – різдвяні зірки.
    Колядки, щедрівки, віншування, вітання з пройдешніми святами, веселі сценки за участі головних героїв – Кози, Маланки, Василя, Чорта веселили глядачів та учасників дійства, дарували святковий настрій.

    18.01.2018


 

З 1 по 28 лютого – конкурс «Підтримай Вікімандри українською»

     З 1 по 28 лютого триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», мета якого — наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн путівника довідковою інформацією про подорожі українською та іншими мовами.
     Завданням конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» є наповнення вільного путівника довідковою інформацією про подорожі українською мовою, та надання практичної інформації про Україну іншими мовами. Проект Вікімандри має потенціал стати найповнішим вільним путівником, що міститиме найбільшу кількість цікавої та важливої інформації. ГО «Вікімедіа Україна» готова провести тренінги з редагування Вікімандрів.
     У конкурсі можуть взяти участь усі охочі. Завдання конкурсантів — створювати нові та покращувати статті у Вікімандрах українською мовою, а також створювати нові статті про Україну у Вікімандрах іноземними мовами. Учасники мають бути зареєстрованими у Вікіпроектах (зробити це можна за посиланням у правому верхньому куті).
     Призовий фонд конкурсу становить 16 тисяч гривень. Головний приз — туристична поїздка в межах України. 2-10 місця у загальному заліку — сертифікати в онлайн-магазинах на туристичне, велосипедне приладдя тощо.
     Організатори конкурсу вважають, що проведення конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» дасть можливість поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою.
     Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком.
     Перед написанням статті необхідно ознайомитись з матеріалами на сторінці Вікімандри: Довідка.
     З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wmua-staff@wikimedia.org.ua

     Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

    18.01.2018


 

Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО

    Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги.
    Постановою «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано. Постанова набуде чинності після її опублікування. Нагадаємо, що зараз встановлений паритет: безоплатно може бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.
    Як відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, прийняття постанови 413 було спрямоване на перекриття сумнівних схем розпорядження землями державної власності і свою антикорупційну місію документ виконав. «Але побічним ефектом стало уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО. Тому під час зустрічей з організаціями ветеранів АТО ми знайшли той формат, який би їх влаштовував, – внесення змін до цієї постанови, які б пришвидшили передачу землі», – пояснив він.
    Довідково
    Станом на 03.01.2018 військовослужбовці оформили у власність понад 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. гектарів.
    Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» 7 червня 2017 року. За період після прийняття та станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 24 тис. заяви на отримання земельних ділянок, з яких було задоволено 6 632 заяви на виділення земельних ділянок загальною площею 8,32 тис. гектарів, що становить 27% від кількості поданих заяв.

    18.01.2018


 

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує

    Станом на 17.01.2018 року в області зареєстровано 6 лабораторно підтверджених випадків кору та 7 підозрілих на кір випадків – всього 13 ( для порівняння у 2017 році в області було зареєстровано 11 випадків кору).
    Серед 13 захворілих – п’ятеро дітей, в тому числі у віковій групі 5-9 років – 2 дітей, 10-14 років – 1 дитина і у 15-17 років – 2. Випадки захворювань реєструвались в м.Хмельницькому, Полонському, Деражнянському, Білогірському, Ізяславському, Городоцькому та Славутському районах.
    Практично всі випадки захворювань були завезені в область студентами та заробітчанами, які повернулись додому на Новорічні свята з неблагополучних по захворюваності на кір областей України (м.м. Одеса, Львів, Київ, Тернопіль, Чернівці).
    Всі захворілі госпіталізовані в лікувальні заклади, де отримують відповідне лікування. У вогнищах кору проводиться необхідний комплекс лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів.
    Ефективним та надійним захистом від захворювання є вакцинація. На сьогодні область забезпечена Бельгійською вакциною проти кору. Щеплення можна зробити в лікувальному закладі за місцем проживання або навчання.

    17.01.2018


 

Петро Порошенко провів дипломатичний прийом у відреконструйованому Маріїнському палаці

    16 січня Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною відкрили Маріїнський палац після кількарічного ремонту та реставрації. Там Президент провів зустріч з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.
     Звернення Президента України Петра Порошенка на Традиційній зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

    17.01.2018


 

Про індексацію нормативно-грошової оцінки земель

    Відповідно до п.9 підрозділу 6 ХХ «Перехідних положень» ПКУ (в редакції Закону від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році»), індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100%.
    Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить – 1,0.
    Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
    Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703; 1997 рік – 1,059; 1998 рік – 1,006; 1999 рік – 1,127; 2000 рік – 1,182; 2001 рік – 1,02; 2005 рік – 1,035; 2007 рік – 1,028; 2008 рік – 1,152; 2009 рік – 1,059; 2010 рік – 1,0; 2011 рік – 1,0; 2012 рік – 1,0; 2013 рік – 1,0; 2014 рік – 1,249; 2015 рік – 1,433 (крім с/г угідь) та 1,2 для с/г угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для с/г угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.
    Нормативна грошова оцінка земель за 2002 рік, 2003 рік, 2004 та 2006 рік не індексувалася.

    16.01.2018


 

Правила купання на Водохреща

     На свято Богоявлення, що відоме у народі як Водохреща і святкується 19 січня, центральне місце займають обряди, пов’язані з водою, і один з них – купання в ополонці.
     З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людей, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації закликає виважено підходити до цього обряду.
     Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендуємо дотримуватись наступних правил:
     1) купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;
     2) перед купанням необхідно розігріти тіло;
     3) категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;
     4) занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
     5) при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
     6) не перебувайте у воді більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
     7) якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;
     8) при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
     9) після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
     10) для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.
     Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.
     Першими ознаками загального переохолодження організму є тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук та ніг.
     При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, тепло одягти та негайно звернутися за необхідною медичною допомогою.
     Закликаємо громадян відповідально ставитися до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах. Нехай свято Водохреща буде для всіх веселим та безпечним.

    16.01.2018


 

Президент підписав Указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

    Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».
    Президент визначив необхідність запровадження грошової компенсації дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення та відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації.
    Крім того, з метою забезпечення житлом цієї категорії дітей, Уряду доручено передбачати щорічно у Державному бюджеті України видатки для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла.
    Кабінет міністрів також має опрацювати питання щодо розробки типових проектів та вимог для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, дитячих будинків сімейного типу, у тому числі з урахуванням потреб осіб з інвалідністю.
    Уряду також доручено вирішити в установленому порядку питання щодо підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян.
    Обласним та Київській міській державним адміністраціям, зокрема доручено вживати заходи щодо своєчасного виявлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм відповідного статусу, влаштування до сімейних форм виховання, створення з цією метою патронатних сімей та поширення практики наставництва.
    Також з метою підвищення фахового рівня працівників служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Президент визначив необхідність запровадження програм їх підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та сертифікації діяльності.

    16.01.2018


 

Управління Держпраці: на сьогодні 21 посадова особа органів місцевого самоврядування Хмельниччини отримала посвідчення інспектора праці

    На сьогодні, посвідчення інспектора праці отримала двадцять одна посадова особа органів місцевого самоврядування: Дунаєвецької міської ради, Полонської об’єднаної територіальної громади, Славутської міської ради, Хмельницької міської ради, Шепетівської міської ради, Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, Нетішинської міської ради, Війтовецької селищної ради Волочиського району, Новоушицької селищної ради, Китайгородської об’єднаної територіальної громади.
    Нагадаємо, що 16 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.
    Пунктом третім Порядку визначено, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 №866 «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2017 року за №681/30549.
    Вкотре, Держпраці попереджає підприємців, що в регіонах можуть виникнути випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом інспекторів праці, які нібито мають повноваження на інспекційне відвідування. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші.
    Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю” підрозділі – Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування або за телефоном (044) 288-10-00.

    15.01.2018


 

В. Кальніченко: Маємо розробити Програму поводження з твердими побутовими відходами, яка б ефективно працювала на теренах області

     Сьогодні під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій до розроблення проекту Програми поводження з твердими побутовими відходами у Хмельницькій області на 2018-2023 роки.
     Розпочинаючи засідання Володимир Ілліч зазначив, що у 2017 році закінчила свою дію попередня Програма щодо поводження з твердими побутовими відходами. У зв’язку з цим, створена нова робоча група по підготовці та розроблення проекту нової програми на наступних п’ять років.
     Так, використовуючи досвід інших областей, до новоствореної робочої групи включені як керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, так і представники наукових установ, громадських організацій та громадської ради при облдержадміністрації.
     Сьогоднішнє засідання було побудоване на обговоренні пропозицій та напрацювань доручень членам робочої групи щодо доопрацювання окремих розділів та пунктів нової програми.
     Під час засідання Володимир Кальніченко наголосив та тому, що програма має бути реальною і працювати, аби вийти на цивілізований рівень поводження з твердими побутовими відходами.
     В свою чергу, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Якубаш зазначив, що програма знаходиться на етапі розробки, тому кожен член робочої групи може вносити свої доповнення та бачення до неї. Наразі йде збір інформації від органів місцевого самоврядування, ОТГ, райдержадміністрацій та міст стосовно паспортизації місць видалення відходів, розроблення схем санітарного вивезення та очищення населених пунктів та інше.
     У ході наради члени робочої групи обговорили чимало пропозицій та доповнень. Так, необхідно провести інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, визначитися з тими, які будуть закриті та рекультивовані, а які тимчасово будуть експлуатуватися.
     Також враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ в області, систематичні порушення при їх експлуатації, варто вирішувати питання щодо переходу від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будувати сучасні полігони та сміттєпереробні заводи, а існуючі полігони необхідно закрити та рекультивувати.
     Крім того, потрібно поступово впроваджувати роздільний збір відходів у містах і районних центрах області; провести поетапну контейнеризацію населених пунктів області; розробити та відкоригувати схеми санітарної очистки населених пунктів та інше.
     За результатами засідання визначено завдання для членів робочої групи з залученням громадськості та науковців до розроблення та обговорення даної програми у відповідності до Національної Стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

    12.01.2018


 

Новоушицьке бюро правової допомоги інформує:

    відповідно до наказу Кординаційного центру з надання правової допомоги від 22 грудня 2017 року № 494-к з 2 січня 2018 року призначено нового директора Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - Бартиша Валентина Івановича.
    Бартиш Валентин Іванович народився 8 листопада 1965 року у с. Миньківці, Дунаєвецького району, Хмельницької області. У 1989 році закінчив Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище, у 2011 році Київський університет туризму економіки і права (спеціальність правознавство).
    Загальний стаж роботи 32 р. 09 м., серед яких ніс службу у Збройних Силах України, займав посади у Головному управлінні юстиції у Київській області. З 2015 року займав посаду заступника директора Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
    13 травня 2008 року прийняв Присягу державного службовця. Депутатом ради не обирався.

    12.01.2018


 

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

    Кожен громадянин України може отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення. Проте передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться у межах визначених норм і один раз по кожному виду використання.
    
Детальніше про норми безоплатної передачі земельних ділянок читайте тут
    Відповіді на ці та інші запитання, Ви можете отримати звернувшись у Кам`янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Кам'янець-Подільський вул. Пушкінська, 44, тел. 5-01-59, а також до новостворених бюро правової допомоги за адресами: м. Дунаївці вул. Шевченка, 83а. тел. 2-02-78; смт. Чемерівці вул. Центральна, 28, тел. 2-01-27; смт. Нова Ушиця вул. Українська, 28, тел. 2-22-75, та отримати безкоштовну правову допомогу для вирішення вашої проблеми.

    Консультацію надала в. о. начальника відділу “Новоушицьке бюро правової допомоги” Неборецька Анастасія Вікторівна

    12.01.2018


 

У 2018 році Україну очікує пік захворюваності на кір

     У 2017 році в Україні зафіксовано спалах кору. Та за прогнозами експертів пік захворюваності на кір ще попереду. у 2018 році можна очікувати піку епідемії кору. Попередні епідемії кору були в 2006-му та 2012 роках. Наприклад, в 2006 році, під час піку захворюваності, кір було діагностовано у 40 тисяч осіб. Але зараз ситуація ще гірша, ніж тоді. Адже значно менше охоплення вакцинацією. Щеплень наразі зроблено в два рази менше, ніж у 2005 році, коли починалася передостання епідемія. Тому у поточному році кількість українців, що захворіють на кір, може перевищити 40 тисяч.
     Імовірність захворіти людині, яка не щеплена, або не перехворіла на кір , після контакту з хворою людиною , є надзвичайно велика через те , що контагіозність даного захворювання складає 93- 97%
    Наразі в Україні продовжуються місцеві спалахи кору, зокрема в Одеській, Київській, Чернівецькій, Харківській та ін. областях. В зв’язку з великою міграцією населення є значна ймовірність поширення даної інфекції і на територію Хмельницької області, в т.ч на територію району.
     Нагадую, що іншого специфічного засобу профілактики кору, окрім щеплень немає. Наразі ЛПЗ району забезпечені вакциною проти кору. Вакцинація дітей проводиться безкоштовно. Згідно національного Календаря щеплень першу дозу вакцини КПК діти отримують у 12 місяців, другу – у 6 років. Якщо з певних причин ваша дитина не була щеплена, негайно зверніться до педіатра за щепленням. Щеплення за епідпоказами проводяться і дорослому населенню віком до 30 років.
    У випадку захворювання на кір, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, кір небезпечний своїми ускладненнями, зокрема: пневмоніями, менінгітами, енцефалітами.

    Новоушицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

    12.01.2018


 

Відбувся конкурс з визначення автомобільних перевізників на приміському маршруті загального користування

    Сьогодні під головуванням заступника голови райдержадміністрації В.Бакулея відбулось засідання конкурсного комітету на право здійснення перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на приміських автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках.
    З0 листопада у районній газеті «Наддністрянська правда» райдержадміністрацією був оголошений конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування у прямому та зворотному напрямках за рейсами Нова Ушиця-Рудківці, Нова Ушиця-Глібів в поєднанні Нова Ушиця-Гута Глібівська.
    На рейс Нова Ушиця-Глібів в поєднанні Нова Ушиця-Гута Глібівська перевізники не подали документи.
    Для участі в конкурсі за маршрутом Нова Ушиця-Рудківці подали документи два перевізники. Тому визначення переможців відбувалось за бальною системою оцінювання. За нарахованою кількістю балів переможцем оголошено ТОВ «Тур Авто Плюс».
    Рейс Нова Ушиця-Рудківці буде здійснюватись щоденно з часом відправлення з початкових пунктів о 13:30, часом прибуття до кінцевих пунктів – 14:40. Також щочетверга 2 рейси: з часом відправлення з початкових пунктів о 07:10, 13:30, часом прибуття до кінцевих пунктів – 08:20, 14:40.

    11.01.2018


 

Увага! Конкурс на зайняття вакантної посади!

    Запрошуємо взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади головного спеціаліста загального відділу Новоушицької районної державної адміністрації.
    Детальніше за цим посиланням (ссилка актуальна до 11.01.2018).
 

Медична реформа: Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи?

    Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи?
    Комунальні заклади мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство.
    Лише у статусі комунальних некомерційних підприємств вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
    Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів
    Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення
    Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації
    Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги
    Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.
    Укласти договір з Національною службою здоров’я України
    У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

     Прес-служба МОЗ

    10.01.2018


 

Вперше в історії Уряд планує випускати власні боєприпаси за стандартами НАТО

    Уряд ухвалив держзамовлення в оборонній сфері до 2019. В рамках середньострокового планування дій Уряду і державного бюджету це дає можливість державним замовникам планувати власні потреби та ресурси, а виконавцям – рівень завантаженості виробничих потужностей.
    У 2017 вперше за останні 10 років Уряд ухвалив два ключові для реформи ОПК документи – середньострокові програми розвитку оборонно-промислового комплексу та боєприпасної галузі. Програма розвитку боєприпасної галузі, наприклад, передбачає реанімацію підприємств та створення нових перспективних виробництв. Для виконання цієї програми Мінекономрозвитку провело процедури по закупівлі лінії виробництва корпусів снарядів і гільз калібру 100-155 мм. Все обладнання, яке закуповується і буде постачатися в рамках цієї програми, буде адаптоване під стандарти НАТО.
    Крім того, ми унормували питання залучення підприємствами ОПК кредитів під державні гарантії. До речі, цікавий факт: державними гарантіями користуються більше приватних підприємств ОПК, ніж державних. І завдяки цьому механізму підприємства ОПК можуть залучати додатковий фінансовий ресурс та брати участь у проектах з підвищення обороноздатності держави.

    10.01.2018


 

Не гаряча телефонна лінія

    Сьогодні у райдержадміністрації відбулась перша у новому році пряма телефонна лінія. Як і зазвичай, на дзвінки відповідав голова райдержадміністрації Ю.Танасійчук.
    За відведений час надійшло лише 3 телефонних дзвінки.Першою зателефонувала жителька с.Слобідка. Пенсіонерка розповіла, що на вулиці, на якій вона проживає, не завершили ремонт проблемної ділянки дороги. Крім того, пусті обіцянки дає Новоушицький РЕМ. На лінії електропередач нависають гілки дерев, що призводить до частого замикання. Неодноразово жителі вулиці зверталися, щоб розчистили лінії, але безрезультатно.
    Щодо ремонту проблемної ділянки дороги звернувся і додзвонювач із с.Ставчани.
    Дзвінок із с.Хребтіїв надійшов щодо отримання субсидії на тверде паливо.
    У ході проведення прямої телефонної лінії громадянам були надані роз’яснення. Окремі звернення будуть переадресовані за належністю органам влади, установам, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань.

    09.01.2018


   

Новоущицьке відділення поліції підвело підсумки роботи за 2017 рік

    Сьогодні перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур, керуючий справами апарату районної ради В.Зваричук, заступник селищного голови О.Гринчук взяли участь у підсумковій нараді в Новоушицькому відділені поліції, на якому було підведено підсумки роботи за 2017 рік.
    У нараді взяли участь також начальник районного відділу прокуратури О.Рибіцький, та т.в.о заступника начальника ГУНП в Хмельницькій області підполковник поліції В.Білянський.
    На нараді було заслухано доповідь начальника Новоушицького відділення поліції І.Ільніцького про основні результати роботи, акцентовано увагу на основних проблемах та недоліках.
    Під час наради були визначені проблемні питання, які необхідно вирішити для покращення ефективності боротьби зі злочинністю у 2018 році на території Новоушицького району.
    Після підведення підсумків, перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур подякував керівництву та особовому складу відділення поліції за проведену роботу та наголосив на важливості продовження співпраці із органами виконавчої та місцевого самоврядування.

    05.01.2018


 

Щодо Електронного реєстру апостилів

     Електронний реєстр апостилів функціонує в усіх 24 відділах державної реєстрації актів цивільного стану Хмельницької області включаючи Новоушицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану.
    Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 25.09.2017 №3007/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», у відділах державної реєстрації актів цивільного стану області здійснюється прийом офіційних документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформляються нотаріусами України, для проставлення апостиля.
    Метою такого нововведення є можливість отримання даної послуги за місцем перебування громадян у термін до 2-х робочих днів.

    05.01.2018


 

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

     Для зручності громадян та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Міністерством юстиції України запроваджено Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
    Даний сервіс запроваджено у Новоушицькому районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
    Завдяки даному електронному сервісу подати документи до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану можна через мережу Інтернет, не виходячи із дому.
    Вхід на Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» можна здійснити за за посиланням..
    Зареєструвавшись на Веб-порталі, Користувач може:
    - подати заяви щодо державної реєстрації актів цивільного cтану, заяви про повторну видачу свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заяви про внесення змін, доповнень, про анулювання, про поновлення актового запису цивільного стану;
    - здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;
    - отримати консультацію працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень;
    - здійснити необхідну оплату державного мита чи платних послуг;
    - відстежувати стан заяв або звернення в Особистому кабінеті.

    05.01.2018


 

Децентралізацію доріг проведено: Автодороги місцевого значення передано на баланс обласної адміністрації

     Із початком нового року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (у регіоні – Служби автодоріг у Хмельницькій області) до сфери управління Хмельницької обласної державної адміністрації.
    У результаті підписання актів приймання-передачі на баланс Управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації передано 811 автомобільних доріг загального користування місцевого значення, загальною протяжністю 5087,8 км.
    Функції замовника на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення виконуватиме державне підприємство «Служба місцевих автодоріг».
    На балансі Служби автодоріг у Хмельницькій області залишились лише автошляхи державного значення, загальною протяжністю 2090,5 км, з них: міжнародні – 149,6 км, національні – 414,9 км, регіональні – 301 км та територіальні – 1225 км.
     Оновлений перелік автомобільних доріг загального користування державного значення, що перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області.

     Прес-служба САД у Хмельницькій області

    04.01.2018


 

    
Роз’яснювальні матеріали по впровадженню реформи системи охорони здоров’я

    04.01.2018
 

Глава держави підписав зміни до Земельного кодексу

     Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України», ухвалений Верховною Радою 7 грудня 2017 року.
     Документом продовжується на один рік строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення.
     Реалізація Закону дозволить забезпечити формування належного нормативно-правового забезпечення функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення. Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

    04.01.2018


 

Робота фітосанітарної галузі району в 2017 році визнана стабільно задовільною

     Нещодавно у підрозділах фітосанітарного напрямку ГУ Держпродспоживслужби області проведено загальну підсумкову нараду за 2017 рік, у якій прийняли участь заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Колосінський В.П., начальник управління роботи з персоналом Майструк Н.М., головний спеціаліст сектору з питань запобігання корупції Калініченко О.О., заступник директора ДУ Хмельницька фітосанітарна лабораторія Івасюк Н.В., начальники та спеціалісти відділів.
     При підведенні підсумків роботу фітосанітарної галузі Новоушицького району в 2017 році вкотре визнано задовільною, адже протягом виробничого сезону поряд з помітним підвищенням культури землеробства, збільшенням кількості використання мінеральних добрив та нової техніки, велике значення у підвищенні урожайності сільськогосподарських культур відіграла організація належного захисту рослин від шкідливих організмів. При сучасному рівні виробничих досягнень фітосанітарного напрямку в агроформуваннях району, особливо там де присутні зовнішні інвестиції, зводились до мінімуму втрати врожаю за рахунок впровадження належної системи організаційних, агротехнічних та хімічних заходів захисту посівів від шкідників, хвороб і бурянів. Чи не вперше за останнє десятиліття в районі масово впроваджувався біологічний метод оздоровлення рослин: внесено біопрепаратів на площі 5.36 тис. га., в т. ч. трихограмовано 1.9 тис. га посівів кукурудзи, та інокульовано 3.46 тис. га сої.
     Протягом року було проведено захист сільгоспкультур в перерахунку на один слід на площі близько 136 тис. га ( в тім числі від бурянів понад 53, шкідників – 40 та хвороб – 34 ). Десикацію посівів проведено на площі 1.7 тис. га. Крім того протруєно близько 4 тис. тонн насіння різних культур та 0.3 – картоплі. Регулювання чисельності мишоподібних гризунів провели на площі близько 13 тис. га озимих культур, багаторічних трав, плодових, ягідних насаджень, неорних земель. При вирощуванні озимої пшениці для запобігання вилягання рослин, підвищення продуктивності посівів та якості продукції застосовувались регулятори росту та розвитку. Всі хімічні обробки проводились на основі результатів періодичних обстежень спеціалістами господарств району та відділу Прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків ГУ ДПСС сільськогосподарських угідь на заселеність шкідниками, хворобами, бурянами та з урахуванням порогу шкодочинності і прогнозів розвитку та поширення шкідливих організмі.
     Протягом року виробники району продовжили оновлення парку техніки для внесення пестицидів. На ланах району працювали потужні сучасні машини для внесення засобів захисту рослин зарубіжного виробництва, як начіпні так і самохідні. Наявні обприскувачі вітчизняного виробництва переобладнані високоякісними імпортними комплектуючими. Крім того в піковий період фітосанітарних заходів інвесторами залучалась техніка з-за меж району.
     У багатьох присадибних господарствах з’явилася значна кількість нових малообємних як тракторних так і мотообприскувачів. Протягом поточного року в районі крім наземної техніки застосовувалась і сільгоспавіація. Перед початком жнивної кампанії в агроформуваннях оперативно провели знезараження комірних приміщень.
     В осінній період проведено оздоровлення посівів озимого ріпаку врожаю 2018 року на площі близько 5 тис. га. Наразі продовжуються роботи по захисту озимини, багаторічних насаджень та трав від гризунів та спостереження за станом рослин при перезимівлі.Виробники в цілому дотримувались регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів, проте траплялися випадки порушення державних санітарних правил при внесенні засобів захисту рослин. Проблемними також залишаються питання наявності належних приміщень для зберігання хімічних препаратів і накопичення відпрацьованої тари з-під пестицидів, головним чином в невеликих господарствах.
     Сільгоспформування району переважно забезпечені агрономічними кадрами, періодично проводяться наради, семінари, співбесіди, навчання на теми організації робіт, догляду за сільгоспкультурами, безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами, сільгосптехнікою тощо. Керівники та спеціалісти протягом року мали зустрічі, консультації з представниками торгових фірм та виробників пестицидів, приймали участь у тренінгах, презентаціях, днях поля тощо.
     Виробники району, поряд з вирощуванням традиційних зернових та технічних культур, відроджують галузь садівництва, ягідництва, частково займаються вирощуванням лікарських рослин, винограду, в особистих селянських господарствах збільшуються площі овочів, баштанних, декоративних, тепличних культур, тому питання фітосанітарного регулювання потребуватиме постійного удосконалення і залишатиметься актуальним і в наступні виробничі сезони.

    С.Пептюк, головний спеціаліст відділу прогнозування,фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій обл.

    03.01.2018
     Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях

    02.01.2018

 
Шановні новоушичани, віряни, які святкують Різдво Христове за Григоріанським та Юліанським календарем!

    Щиро вітаємо Вас із Різдвяними та Новорічними святами!
    Нехай новий 2018 рік буде щедрим на радість і добро, виваженість і мудрість у повсякденних справах.
    Нехай у старому році Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий рік принесе впевненість у краще майбутнє, нові перемоги і досягнення, здійснення всіх мрій і задумів.
    Традиційно у новорічну ніч та з появою першої різдвяної зірки ми загадуємо бажання. Щиро бажаємо, щоб бажання кожної людини у новому році обов’язково збулось.
    Нехай Новий 2018 рік увійде у ваші оселі з миром, достатком і процвітанням. Хай у ці нелегкі часи ми не втратимо віру в те, що Україні бути успішною, заможною, європейською країною.
    Бажаємо, щоб святкова різдвяна зірка осяяла кожну оселю світлом добра та надії, укріпила вірою душі та зігріла любов'ю серця, додала сил та натхнення.
    Нехай здійснюються всі мрії, а кожен день буде щедрим на гарні справи! Бажаємо всім нам міцного здоров’я, а нашим родинам – щастя та добробуту!
    Щедрої колядки, смачної куті і веселих різдвяних свят!

З повагою
голова районної державної адміністрації
голова районної ради
Юрій Танасійчук
Олександр Проциш


 
Вітання голови ОДА Олександра Корнійчука з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим

    Дорогі подоляни! Сердечно вітаю вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
    Минув ще один рікнашої з вами спільної праці. Він приніс багато змін, які дались не простими зусиллями суспільства, але без яких неможливий поступ вперед.
    Очевидно, що Українська армія зазнала великих перетворень, зміцніла. Завдячуючи подвигу наших героїв-військових, не тільки зупинена російська агресія, але й повертаються окуповані території.
    Нам ставближчим європейський простір.
    Для бізнесу відкрились нові ринки і цього річ обсяги експорту Хмельниччини зросли на третину, і переважно, в країни Євросоюзу.
    Світ реальними кроками довів свою підтримку українському народу у боротьбі з російським агресором та у реформуванні країни.
    Маємо найкращу за всі роки допомогу у фінансуванні дорожньої галузі області з державного бюджету – це 370 млн. грн..
    За два роки території об’єднаних громад отримали новий довгоочікуваний імпульс розвитку - фінансування 384 млн.грн., активно будуються заклади освіти, дороги, мережі водопостачання, вуличне освітлення.
    Завдяки досягненням наших аграріїв – визнаних лідерів галузі, вдалось утримати ціни на основні продовольчі товари на Хмельниччині нижчими, ніж середні по Україні.
    В області працюють інвестиції із 38 країн світу, відкриваються нові підприємства, впроваджуються інновації, розвиваються напрями інших джерел енергії.
    Дорогі земляки!
    Щиро дякую усім- нашим захисникам, що зі зброєю в руках зустрічають свята, всім трудівникам, волонтерам, ветеранам, кожній родині за працю, за турботу про рідний край.
    Я впевнений, що ми подолаємо усі труднощі, пройдемо шлях змін гідно, так, як це зробило багато країн.
    Від усієї душі бажаю кожному жителю області, кожній родині злагоди, щастя, достатку. Нехай мирним буде завтрашній день і стабільність прийде в життя українського народу! Бажаю щоб в кожній домівці панували любов та радість, затишок та добро, взаєморозуміння та повага!
    Божого вам Благословення, веселих Різдвяних свят, щасливого нового року!
    Слава Україні!НА ГОЛОВНУ
АРХІВ НОВИН:
2017 рік
2016 рік
2015 рік


© 2005-2018 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області

UkrNET - поисково-информационный ресурс


Версія сайта для осіб з вадами зору

Основний дизайн сайта

Ласкаво просимо!

Зворотній зв'язок:

e-mail:
admin@nu-rda.gov.ua поштова адреса:
вул.Подільська, 17,
смт Нова Ушиця
Хмельницкої області,
Україна, 32600

телефони:
+380688449980, (03847)21281, (03847)21170
fax: (03847)21878


"Гаряча лінія" з головою адміністрації:
перший вівторок місяця
з 10.00 до 11.30
за телефонами
+380688449980, (03847)21170


Режим роботи райдержадміністрації:

понеділок-четвер:
8.00-17.15
п'ятниця:
8.00-16.00
перерва на обід:
12.00-13.00
вихідні дні:
субота, неділя

Каталог
корисних
посилань