Адміністратор сайта2 червня - пряма телефонна лінія з головою адміністрації Олександром Солов'єм
Дзвоніть з 10.00 до 11.00 на номер 0688449980, з 11.00 до 11.30 - (03847)21170


Засідання колегії районної державної адміністрації

Під головуванням голови адміністрації Олександра Солов’я відбулось чергове засідання колегії районної державної адміністрації.

З інформацією про стан забезпечення законності та правопорядку на території району виступив начальник Новоушицького відділення поліції Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області Олег Краковський. За результатами розгляду питання головою адміністрації підписано протокольне рішення.

28.05.202028.05.2020

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації.

Членами комісії встановлено порядок побачення батька з його малолітнім сином, який проживає разом з матір’ю.

Розглянуті ухвали Новоушицького районного суду у справі про повернення дитини матері, про визначення місця проживання дитини та визначення участі батьків у вихованні дитини.

Прийнято рішення за результатами розгляду ухвали Новоушицького районного суду про визнання особи такою, що втратила право користування житлом.

За результатами розгляду заяв громадян надані дозволи на вчинення всіх необхідних дій для отримання безоплатно у власність їхніми малолітніми дітьми земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства.

А також затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, які перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації.

27.05.202027.05.2020

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації

Під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Солов’я відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації.

Члени комісії розглянути питання реалізації норм постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», а також схвалили заходи щодо запобігання протидії пожежам лісів, сільськогосподарських угідь в пожежонебезпечний період 2020 року.

26.05.202026.05.202025.05.2020

Сьогодні в Україні стартує другий з п’яти етапів виходу із карантину

Пробне ЗНО відбудеться 15 та 17 червня, вхід на тестування – в захисних масках

22.05.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Обласна служба зайнятості пропонує новий ресурс з пошуку роботи

22.05.2020

Новоушицький коледж готується до прийому абітурієнтів

Карантинні обмеження внесли корективи у наше щоденне життя. Чи не найбільше це відобразилось на навчальному процесі у закладах освіти. Дистанційне навчання, зміщення графіків завершення навчального року і вступної кампанії – питання, які, очевидно, не обійшли стороною жодну сім’ю, в якій є діти.

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей зустрівся з директором Новоушицького коледжу Мирославою Івасик аби обговорити проблемні питання у діяльності закладу освіти. Вступна кампанія, зміцнення матеріально-технічної бази, підготовка фахівців за робітничими спеціальностями – у центрі уваги дирекції коледжу. У свою чергу голова адміністрації запевнив у підтримці і допомозі в налагодженні зв’язків навчального закладу з роботодавцями нашого і сусідніх районів, сприянні зміцненню матеріально-технічної бази коледжу.

22.05.202022.05.202021.05.2020

Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня

У тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям відновлюється робота громадського транспорту. З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», - зазначив Прем’єр-міністр.

Для детальної інформації натисніть на картинку або перейдіть за цим посиланням.

20.05.2020

Недоліки у господарюванні Красилівської центральної районної лікарні виявлені аудиторами Хмельниччини (.pdf, 0,207 Мб)

20.05.2020

100 днів: результати Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

462 кредити на загальну суму трохи більше четверть мільярда гривень (283,5 млн грн) і дев’ять банків-партнери – такими є результати реалізації Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” станом на 15 травня 2020 року.

Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро- та малого бізнесу виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками Програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства. Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва – 17%. На третьому місці – промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою.

В регіональному розрізі найбільш дієвою Програма “Доступні кредит 5-7-9%” виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місті – Полтавська область (7%). Лише трохи відстали від лідерів – підприємці Черкащини (6%) та Хмельниччини (6%).

Сотні підприємців вже отримали підтримку в розбудові бізнесу. Однак, на жаль, тисячі отримують відмови від банків-партнерів. Так, станом на 15 травня 1241 заявка була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови – необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього, Програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України.

Сьогодні скористатися підтримкою Програми “Доступні кредити 5-7-9%” вже можуть клієнти “Укргазбанк”, “Ощадбанк”, “ПриватБанк”, “Укрексімбанк”, “Банк Львів”, “Банк ПУМБ”, “Банк Альянс”, “Райффайзен Банк Аваль”, “ТАСКОМБАНК”, “Банк Восток» і “Кредобанк”.

Нагадаємо, що Урядом було підвищено ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також було розширено інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах Програми. Програму також було доповнено антикризовим пакетом для підтримки мікро- та малого бізнесу на час дії карантинних заходів введених Урядом для подолання в Україні пандемії Covid-19.

Детальніше про програму “Доступні кредити 5-7-9%” ви зможете дізнатися на сайті 5-7-9.gov.ua.

20.05.2020

Держпродспоживслужба інформує

Регламент дій при підозрі отруєння бджіл пестицидами (.pdf, 0,164 Мб)

20.05.202020.05.2020

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Представництво прокуратурою інтересів держави при визнанні майна безхазяйним (.pdf, 0,117 Мб)

19.05.2020

22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Цей день було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Біорізноманіття – це різноманіття живих організмів Землі на всіх рівнях організації живого і в усіх просторово обмежених середовищах існування (наземних, прісноводних, морських).

Біорізноманіття відіграє важливу роль у всіх екосистемах. Не тільки в тих, які є «природними», наприклад, в національних парках або природних заповідниках, але також і в тих, які були створені та керуються людиною.

Біорізноманіття є основою тих численних благ, які екосистеми надають людям.

Гасло «Наші рішення – в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

2020 рік – це рік випробувань, роздумів, можливостей та рішень. Від кожного з нас очікується, що ми будемо «будуватись краще», використовувати цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії.

2020 рік – це рік, коли, як ніколи, світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій, які «згорнуть криву» втрати біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі.

Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можна знайти за посиланням.

19.05.2020

Прем'єр-міністр: З 22 травня запрацює громадський транспорт, а з 25-го – дитячі садки

З 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV.

"Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м", - зазначив Прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. "Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою", - додав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

"Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні", - пояснив Прем'єр-міністр.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу. "Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня", - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем'єр-міністр, включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

Джерело

19.05.202019.05.2020

До уваги громадськості!

На сайті Міністерства охорони здоров’я опубліковано розпорядження Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину.

Сформовані проекти тимчасових рекомендацій:

При проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
У закладах дошкільної освіти.
При роботі готелів.
При перевезенні пасажирів автомобільним транспортом.
У деяких закладах фізичної культури та спорту.

Свої пропозиції до тимчасових рекомендацій можна надсилати до 18:00 19 травня 2020 року на електронну пошту: Povoroznyk.igor@gmail.com

18.05.2020

21 травня – День вишиванки

Щороку в третій четвер травня ми відзначаємо День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення, держави загалом. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Пропонуємо Вам у цей день одягнути вишиванку та піти у ній на роботу чи навіть залишаючись вдома.

Одягніть вишиванку – підтримайте українські традиції!

18.05.2020

Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися – Президент

14 областей уже повністю виплатили надбавки до заробітної плати за березень лікарям, які працювали з хворими на COVID-19, решта областей розрахуються найближчими днями. Водночас регіони почали виплати доплат за квітень. Про це на запитання Президента Володимира Зеленського повідомили в Міністерстві охорони здоров’я на традиційній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

До того ж профільне міністерство вже розпочало укладення контрактів на закупівлю засобів захисту від коронавірусу. Також сьогодні в регіони відправлять понад 70 тисяч костюмів біологічного захисту для медиків, які працюють з пацієнтами, хворими на COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд розглядає можливість запуску громадського транспорту під час чергового етапу послаблення карантину.

«Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку», – зазначив Володимир Зеленський.

Максим Степанов наголосив, що наразі ситуація у восьми регіонах не відповідає критеріям, які дозволили б запускати там транспорт. Зокрема, проводиться мало тестувань. Однак становище там можна змінити впродовж тижня, зауважив він.

Джерело

18.05.202018.05.2020

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом. Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Вражаючі факти про «Великий терор» в Україні на сайті Хмельницької обласної державної адміністрації

17.05.2020

Непродовольчі ринки треба відкривати за умови дотримання заходів безпеки – Президент

Виплати надбавок медичним працівникам за роботу з інфікованими коронавірусом за березень уже здійснюють, і завершити цей процес планують найближчим часом. Про це відзвітував міністр охорони здоров'я Максим Степанов Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній нараді з представниками Кабінету Міністрів та головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Глава держави доручив проконтролювати доплати до 300% і за квітень, які здійснюються за новою фінансовою формулою. Для цього всі відповідні лікарні мають укласти договори з Національною службою здоров'я України.

«Простежте, щоб лікарні укладали ці угоди. Давайте завершимо ці виплати якомога швидше. Наші лікарі заслужили на це», – зазначив Володимир Зеленський.

Президенту також доповіли, що серед лідерів за новими виявленими випадками інфікування залишаються Чернівецька область та місто Київ. За минулу добу загалом в Україні кількість тих, хто одужав, перевищила кількість лабораторно підтверджених нових випадків хвороби – 427 і 422 відповідно. Рівень летальності залишається невисоким – 2,7%.

Порушили також питання відкриття непродовольчих ринків.

«Якщо працюють магазини непродовольчих товарів, то треба відкрити й ринки. На таких самих умовах, що й продовольчі: з усіма заходами безпеки для людей, щоб мінімізувати ризики зараження», – наголосив Володимир Зеленський.

Джерело

15.05.202015.05.2020

Заклади охорони здоров’я отримали чергову партію засобів індивідуального захисту

Співпраця влади та бізнесу з питань запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей взяв участь у передачі головним лікарям центральної районної лікарні Валентині Гладій і центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Фінагєєвій комплектів засобів індивідуального захисту для працівників закладів охорони здоров'я новоушичини.

3000 медичних масок, 30 комбінезонів, 30 окулярів та 200 респіраторів придбані компанією «Епіцентр К» в рамках співпраці влади та великого бізнесу, ініційованої Президентом України.

14.05.2020

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа» - Ваш помічник у виборі професії! (.pdf, 0,218 Мб)

14.05.2020


 

Звернення Президента України щодо послаблення карантину

Володимир Зеленський: Закон про банківську діяльність повинен захистити українську економіку

14.05.2020

Відбулося спільне засідання комісії

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей провів спільне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та тимчасової комісії щодо запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У ході засідання Олександр Васильович проінформував присутніх про ситуацію з рівнем захворюваності на COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території області. Він акцентував увагу присутніх на рішенні Кабінету Міністрів України, яким карантинні заходи послабленні, однак не відмінені.

Рішенням комісії узгоджено, тимчасово (до 22 травня 2020 року) заборонити в’їзд транспортних засобів на вул. Ринкова у смт Нова Ушиця.

Крім того, дирекції ТОВ Ринок «Подільська Швейцарія», рекомендовано забезпечити дотримання карантинних заходів на території ринку. Обмежити в’їзд на територію ринку транспортних засобів та перебування на ньому жителів територій, на яких зареєстровані випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Також, в ході засідання члени комісії звернули увагу на необхідність активізувати роботу Новоушицького відділення поліції задля контролю дотримання обмежувальних заходів.

13.05.2020

Робочий візит голови райдержадміністрації

Сьогодні голова районної державної адміністрації Олександр Соловей в рамках робочого візиту відвідав фермерське господарство «Діоніс», що знаходиться у с.Івашківці та яке очолює Валерій Гричанюк.

В ході зустрічі очільник району ознайомився з діяльністю господарства, оглянув виробничі приміщення, сільськогосподарську техніку, обговорив перспективи розвитку господарства та шляхи вирішення проблемних питань.

Господарство працює в районі з 1995 року. В його обробітку 568 гектарів ріллі. Цьогоріч засіяна озима пшениця (100 гектарів), кукурудза (170 гектарів), соняшник (180 гектарів), ріпак озимий (100 гектарів а) та просо (18 гектарів).

Фермерське господарство має оновлену матеріально-технічну базу та сучасний машинно – тракторний парк. У ньому налічується 9 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн, 3 вантажних автомобіля, 4 культиватори, 5 плугів, 3 сівалки 5 обприскувачів та зерноочисний комплекс потужністю в 50 тонн.

Керівник господарства проводить активну роботу щодо працевлаштування місцевих жителів. В поточному році створено 5 нових робочих місць.

Заробітна плата виплачується вчасно та без заборгованості.

Крім того, відсутня заборгованість по платежах в бюджет і до Пенсійного фонду. Також господарство вчасно розраховується по соціальній угоді, згідно якої виплачує сільській раді по 80 гривень за кожний орендований гектар ріллі.

Олександр Васильович зазначив, що приємно здивований такому відповідальному ставленню керівника фермерського господарства до справи якою він займається. Він зауважив, що намагатиметься всіляко підтримувати розвиток сільського господарства в районі.

13.05.2020

До уваги жителів району!

З 11 травня в Україні вступили в дію карантинні пом’якшення, які затвердив Уряд.

Проте, усі послаблення відбуватимуться за умови дотримання суворих протиепідемічних та санітарних критеріїв.

Детальні рекомендації щодо роботи суб’єктів підприємницької діяльності в умовах послаблення карантинних обмежень за напрямками діяльності:

Для працівників офісних приміщень;

Для закладів торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами;

Для закладів громадського харчування;

Для закладів, що надають стоматологічну допомогу;

Для перукарень та салонів краси;

Для місць торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках;

Для закладів стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення.

Шановні громадяни, не забуваймо, що послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає, або він став менш небезпечним. Тому наші рішення мають бути продумані та відповідальні.

13.05.202013.05.2020НОВИНИ за попередні періоди:
2020 рік
2019 рік
2018 рік
2017 рік
2016 рік
2015 рік
НА ГОЛОВНУ


© 2005-2020 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
вул.Подільська, 17, смт Нова Ушиця Хмельницкої області, Україна, 32600;
admin@nu-rda.gov.ua; +380688449980, (03847)21281, (03847)21170, (03847)21878