Адміністратор сайта***


Хмельницький обласний центр зайнятості інформує

121 учасник АТО знайшов роботу завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості (.pdf, 0,112 Мб)

10.07.202010.07.2020

#ШахрайГудбай

07 липня 2020 року, Національний банк запустив Всеукраїнську інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству. Мета кампанії – навчити українців основним правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

В Україні, як і у світі, найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками є соціальна інженерія – це коли люди самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків.

"Якщо раніше ми боролися із накладками на банкомати, через які шахраї викрадали дані карток, то зараз ми боремося за обізнаність населення, адже в більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки", – наголошує директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Олексій Шабан. За його словами, в минулому році в Україні відбулося майже 72 тисячі випадків незаконних дій із платіжними картами. 58% із них сталися в інтернеті. А от шахрайство з накладками на банкомати вже майже відійшло в минуле.

У 2020 році через карантинні заходи українці все частіше стали обирати безготівкові платежі, розрахунки та покупки онлайн. З’явилися й нові сценарії в шахраїв, які під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.

"Уперше в історії України Національний банк організовує таку масштабну інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству, яку підтримує широке коло однодумців. До кампанії виявили бажання долучитися більше 50 партнерів-представників соціально відповідального бізнесу найрізноманітніших галузей. Спільними зусиллями Національного банку, Кіберполіції, банків, платіжних систем, мобільних операторів, інтернет-магазинів ми проведемо безпрецедентну інформаційну кампанію, дамо відсіч шахраям, – говорить директор Департаменту комунікацій Національного банку Наталія Бондаренко, – Розповідати про правила платіжної безпеки ми будемо на телебаченні і в радіоефірах, у газетах та на інформаційних порталах, у месенджерах та за допомогою SMS, у метро, на вокзалах і навіть у платіжках за електроенергію. Ми намагаємося використати усі можливі канали комунікацій, щоб достукатися до аудиторії та убезпечити громадян від злочинних дій шахраїв, та дуже вдячні партнерам, які підтримали проєкт і разом із нами працюють у напрямі розвитку фінансової обізнаності населення".

Інформаційна кампанія проходитиме в липні-серпні 2020 року в усіх регіонах України. Детальніше про кампанію можна прочитати тут

09.07.2020

Роман Лещенко: «Я як Голова Держгеокадастру, передам земельні повноваження народу»

.

09.07.202009.07.202008.07.2020

На зв’язку – голова адміністрації

Голова районної державної адміністрації Олександр Соловей провів чергову пряму телефонну лінію.

Першим зателефонував житель с. Заборознівці, який звернувся з проханням надати роз’яснення щодо тестування жителів району на COVID-19.

Житель с. Куражин просив встановити знаки обмеження швидкості на автодорозі, що пролягає через населений пункт до зон відпочинку на березі Дністровського водосховища.

Мешканка с. Песець звернулася з проханням сприяти вирішенню конфліктної ситуації з сусідами.

Жителька с. Нова Гута звернулася зі скаргою на якість телефонного зв’язку в селі та просила сприяння голови адміністрації у його налагодженні надавачами послуг мобільного зв’язку. Вона ж висловила невдоволення періодичним відключенням електроенергії в населеному пункті.

Мешканець Нової Ушиці вчергове звернувся з проханням щодо безоплатної порубки деревини на тверде паливо та виготовлення ортопедичного взуття.

Під час спілкування з заявниками голова райдержадміністрації надав роз’яснення, а окремі звернення будуть переадресовані за належністю органам влади, установам, до компетенції яких належить вирішення відповідних питань.

07.07.202007.07.202006.07.2020

3 липня – День без поліетилену в Україні

Пластикові пакети, а також пластик одноразового використання (пляшки, соломинки, упаковка для їжі тощо) – найбільш поширені відходи, які внаслідок недбалої поведінки людей потрапляють до навколишнього середовища і завдають значної шкоди екосистемі планети.

Весь світ спостерігає негативні наслідки життєдіяльності людини. Це один з найпоширеніших видів пластикових відходів, що засмічує довкілля. Викинуті пакети знаходяться досить тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення, їх складно збирати – пакети розносяться вітром по вулицях, полях, лісах та водних об’єктах. Щорічно тисячі тварин і птахів гинуть від поїдання пакетів.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, у тому числі, й поліетиленових пакетів. Для боротьби із забрудненням ними навколишнього середовища застосовуються різні заходи, і вже близько 40 країн ввели заборону або обмеження на продаж та виробництво пластикових пакетів.

У рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), що проходить 3 липня 2020 року, закликаємо всіх людей приєднатися до флешмобу та на один день відмовитися від використання поліетилену.

Акція покликана привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових поліетиленових виробів і забруднення навколишнього середовища їх відходами.

Мета акції – спробувати у повсякденному житті застосувати модель екологічної поведінки, притаманну для жителів ЄС, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну поліетилену серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Бережіть себе та нашу планету!

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації

03.07.2020

З нагоди 5-ї річниці створення Національної поліції України

День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня згідно з Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97.

Свято було встановлено в Україні враховуючи значення та роль Національної поліції України у виконанні завдань із охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтриманні публічної безпеки і порядку.

Сьогодні, напередодні свята голова райдержадміністрації Олександр Соловей та голова районної ради Олександр Проциш привітали працівників Новоушицького відділення Дунаєвецького відділу поліції Головного управління національної поліції України в області.

Посадовці побажали поліцейським миру та злагоди, міцного здоров'я, невичерпних сил, благополуччя, стабільності та нових звершень у нелегкій, але такій потрібній людям службі!

Кращі працівники підрозділу поліції відзначені грамотами районної ради та районної державної адміністрації.

03.07.202003.07.2020

Відбулася позачергова сесія районної ради

Голова райдержадміністрації Олександр Соловей взяв участь у засіданні 32 позачергової сесії районної ради.

Депутати розглянули 20 питань. Зокрема, щодо звільнення від сплати орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад сіл та селища Новоушицького району на період дії протиепідемічних обмежувальних заходів та внесли зміни до Програми харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах району на 2016-2020 роки.

Детальніше ознайомитись з переліком питань та прийнятими рішеннями можна на сайті районної ради.

02.07.2020

Володимир Зеленський підписав закон щодо недопущення нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)» № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.

Закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.

З цією метою документ вносить зміни до «Прикінцевих положень» Господарського кодексу України та «Прикінцевих та перехідних положень» Цивільного кодексу України, згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на всій території України, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Джерело

02.07.2020

Зміна прожиткового мінімуму з 1 липня 2020 року – підстава для перерахунку пенсій

Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 грн до 1712 грн.

Для непрацюючих пенсіонерів зросте розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять до пенсійної виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі. Виплата перерахованих пенсій буде проводитись з 4 липня.

За інформацією ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області

02.07.202002.07.2020

На порядку денному - створення сприятливих умов для виховання дітей у багатодітних сім`ях та попередження насильства в сім’ї

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей провів засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На порядок денний було винесено 2 питання: про виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашнього насильства» та про виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 12.03.2013 №63/2013-р «Про соціальний захист багатодітних сімей у районі, поліпшення їх державної підтримки та створення сприятливих умов для виховання дітей у таких сім`ях».

Станом на 1 липня 2020 року на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 21 дитина, які опинилися в складних життєвих обставинах: з них 20 дітей, які проживають у сім'ях, у яких батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків та 1 дитина, яка зазнала психологічного насильства.

Станом на сьогодні в районі проживає 264 багатодітних сім’ї, в яких виховується 873 дитини.

209 багатодітних сімей отримують пільги на оплату комунальних послуг зв’язку, електро і газопостачання та 32 сім`ї отримують пільги по знижці вартості твердого палива.

З метою надання багатодітним сім’ям соціальних послуг відділом у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з відділенням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей протягом звітного періоду проведено обстеження умов проживання 68 багатодітних сімей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах на території Новоушицького району. В ході проведення обстежень умов проживання із батьками проводиться відповідна просвітницька робота щодо належного виконання ними своїх батьківських обов’язків відносно дітей.

Працівниками районного відділення поліції проводиться профілактична робота, з особами, які схильні до насильства у сім’ї.

За результатами засідання районної координаційної ради прийняті відповідні рішення.

01.07.2020

Спільне засідання комісії

Сьогодні голова райдержадміністрації Олександр Соловей провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та тимчасової комісії щодо запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Члени комісії розглянути питання про заходи з запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У зв’язку зі зміною епідемічної ситуації, комісією прийнято рішення посилити контроль за дотриманням карантинних заходів.

Відповідно до, постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року (зі змінами) та за рішенням комісії на період карантину заборонено проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід). Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра.

Крім того, заборонена діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям або особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

01.07.2020

П’ята річниця утворення Новоушицького бюро правової допомоги

Людині необхідно ефективно захищати свої права, а це можливо лише за участі кваліфікованих захисників – адвокатів. Тому, для багатьох громадян надзвичайно важливим є безкоштовне отримання саме вторинної правової допомоги.

Сьогодні з нагоди п’ятої річниці утворення відділу «Новоушицьке бюро правової допомоги» Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД, за досягнуті успіхи в роботі та сумлінне виконання посадових обов’язків голова районної державної адміністрації Олександр Соловей та голова районної ради Олександр Проциш нагородили грамотою начальника відділу Анастасію Неборецьку.

Відділ «Новоушицьке бюро правової допомоги» Кам’янець-Подільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує доступ громадян до безоплатної вторинної правової допомоги, що включає такі види правових послуг, як захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.

01.07.202001.07.2020

Пропонуємо ознайомитись з порядком денним чергового засідання колегії

30 липня відбудеться чергове засідання колегії Новоушицької районної державної адміністрації.

Пропонуємо ознайомитись з порядком денним засідання колегії.

Свої пропозиції з питань порядку денного пропонуємо надавати на (e-mail: admnu@ukrpost.ua або admin@nu-rda.gov.ua; контактний телефон: (03847)21767, 0688449980; адреса: 32600, смт Нова Ушиця Хмельницької області, вул. Подільська, 17, каб.209) до 30.10.2019.

01.07.2020

Початок жнив

Жнива – завжди були і залишаються найвідповідальнішим і заключним етапом праці хліборобів.

Загальна площа ранніх зернових культур, що повинні цьогоріч зібрати аграрії району становить 5245 га, озимого ріпаку – 533 га.

Доля врожаю в значній мірі залежить від своєчасної та якісної підготовки зернозбиральної техніки, складських приміщень, вагового господарства та працівників, які будуть залучені на жнивах.

На збиранні ранніх зернових культур буде задіяно всього 52 власних і залучених зернозбиральних комбайни.

В середньому за один день навантаження на один комбайн складатиме 111 га, що дасть змогу провести жнива в оптимальні строки.

Для забезпечення доробки і зберігання зерна нового врожаю в районі задіяно 6 критих токів, 16 площадок з твердим покриттям і 16 зерноскладів. Для доробки зерна підготовлено 27 зерноочисних машини і 5 зерносушарок. Всі вони готові до прийому зерна.

Голова районної державної адміністрації Олександр Соловей відвідав з робочим візитом ТОВ «Сварог Дністер» с. Куча, (керівник Віктор Тарчинський). Це перше агропідприємство в районі , яке приступило до збирання зернових культур. Сьогодні тут проводиться обмолот озимого ячменю на площі 200 га, при задіяних 5-ти одиницях зернозбиральної техніки.

Довідково

Підлягає до збирання озимих зернових - 4807 га. З них: озима пшениця – 4517 га, озимий ячмінь – 290 га.
Ярих зернових- 438 га. З них: яра пшениця – 60 га, ярий ячмінь – 378 га.

30.06.2020

Дотримуйтесь заходів пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів!

Найчастіше, причиною надзвичайних ситуацій в лісі стає саме людський фактор, адже, на жаль, не завжди відвідувачі лісу пам’ятають про те, що вони тут – лише гості. В кращому випадку, відпочинок закінчується купами сміття, які залишають після себе громадяни, а в гіршому – масовими лісовими пожежами, під час яких існує небезпека життя і здоров’я людини, гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє верхній шар ґрунту.

Для запобігання можливого виникнення лісових пожеж, необхідно знати й дотримуватися наступних правил:

– не паліть і не користуйтеся відкритим вогнем у хвойних молодняках, у місцях з наявністю сухої трави, на ділянках лісу, де багато повалених дерев та в лісосмугах, поблизу легкозаймистих рідин та матеріалів;
– не кидайте палаючі сірники й недопалки на землю;
– стежте за тим, щоб діти не гралися із вогнем;
– не залишайте вогнище без нагляду;
–перед від’їздом приберіть за собою місце відпочинку, переконайтеся, що вогонь загашений.

Якщо Ваші необережні дії призвели до пожежі – не намагайтеся втекти і приховати цей факт. Якщо власних зусиль для гасіння вогню недостатньо – викликайте підмогу, повідомте в лісництво та пожежно-рятувальну службу.

Пам’ятайте – безпека Вашого життя і життя Ваших близьких – у Ваших руках!

30.06.2020

Увага! Безпечний відпочинок на воді

Літо – пора відпусток і відпочинку в єднанні з природою на свіжому повітрі. У спекотні літні дні найкращим засобом охолодження є купання у водоймах. Усім відомо, що вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму.

Купання і плавання зміцнюють його, додають фізичного та морального задоволення.

Але, на жаль, такого роду відпочинок часто може завершитись трагічно. Саме тому, з метою попередження та недопущення нещасних випадків, варто дотримуватися основних правил безпеки під час відпочинку на водоймах:

купайтеся і пірнайте лише у спеціально відведених місцях;
не переоцінюйте своїх сил: не запливайте за обмежувальні знаки, далеко від берега, на швидку течію;
не залишайте дітей без нагляду;
слідкуйте за часом, який Ви проводите у воді (рекомендується купатися не довше 20-30 хвилин);
ніколи не входьте у воду стрибком із берега, особливо в незнайомих місцях;
обережно поводьтеся на надувних матрацах;
категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв;
якщо Ви відпочиваєте біля води, то для того, аби уникнути перегрівання, розумно дозуйте сонячні ванни;

Якщо Ви стали свідком надзвичайної події пов’язаної з утопленням, дотримуйтесь наступних правил надання першої допомоги потерпілим:

витягніть потерпілого з води, не нехтуючи власною безпекою;
очистіть порожнину рота від мулу та піску;
у людини, в легені якої потрапила вода, характерною ознакою є бліда шкіра, їй негайно потрібно зробити штучне дихання;
для відновлення серцевої діяльності, одночасно із штучним диханням робіть непрямий масаж серця;
викличте швидку допомогу;
продовжуйте реанімаційні заходи до приїзду швидкої;

Пам’ятайте, що дотримання правил поведінки на воді є запорукою безпеки Вашого життя та життя Ваших близьких, а також отримання задоволення від відпочинку.

30.06.202030.06.2020НОВИНИ за попередні періоди:
2020 рік
2019 рік
2018 рік
2017 рік
2016 рік
2015 рік
НА ГОЛОВНУ


© 2005-2020 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
вул.Подільська, 17, смт Нова Ушиця Хмельницкої області, Україна, 32600;
admin@nu-rda.gov.ua; +380688449980, (03847)21281, (03847)21170, (03847)21878